May 24 2017 11:47:39
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO ZAKOPANEGO
W dniach od 8 -11 maja 2017 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. Joanny Miłek, p. Agnieszki Wojtaszek, p Marka Jaremczuka i p. Krzysztofa Blicharskiego, wyruszyli na wycieczkę Kraków- Zakopane. Pierwszy dzień naszej wyprawy spędziliśmy w Krakowie, Rynek, Sukiennice i Wawel. Odwiedziliśmy również park edukacyjny- Ogród Doświadczeń. Następnego dnia byliśmy już w Zakopanem. Zła pogoda , śnieg i deszcz nie przeszkodziły Nam jednak w przejściu Szlaku Papieskiego, oraz zwiedzeniu wielu ciekawych miejsc . Wieczór spędziliśmy , odpoczywając i relaksując się w termach, a ostatniego dnia wyruszyliśmy pieszo do Morskiego Oka i około godziny 16 pełni niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w kierunku Żurawicy.
NOC MUZEÓW 2017
W sobotni wieczór 20 maja 2017 r. grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. Krzysztofa Blicharskiego, p. Joanny Miłek i p. Agnieszki Wojtaszek wzięła udział w nocnym zwiedzaniu przemyskich muzeów. Uczniowie mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Uczniowie byli również w podziemiach Archikatedry przemyskiej, następnie pełni energii pokonali wiele schodów aby wejść na więżę archikatedralną, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Przemyśla. Gimnazjaliści chętnie skorzystali z czasu wolnego, posilając się w pobliskich pizzeriach. Pełni pozytywnych wrażeń wszyscy około godz. 23 wrócili do Żurawicy.
EWANGELIZACJA GIMNAZJUM
W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Idźcie i głoście” w Gimnazjum Żurawicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 19 maja do szkoły przybyli ewangelizatorzy pod wodzą moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Marcina Koperskiego i moderatora Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji, ks. Mateusza Rutkowskiego. Na początku wszyscy zgromadzili się w Auli Gimnazjum, gdzie zostali powitani przez Pana Dyrektora Jana Semków. Następnie do zebranych przybył Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem i pobłogosławił wszystkim na rozpoczęte dzieło ewangelizacji. Po krótkim wprowadzeniu ewangelizatorzy rozeszli się do klas, aby przez kolejne cztery godziny lekcyjne przeprowadzić ewangelizację poszczególnych oddziałów Gimnazjum. Inicjatywa spotkała się z serdecznym przyjęciem zarówno ze strony młodzieży, jak i Grona Pedagogicznego. Patronat medialny nad inicjatywą objęło Archidiecezjalne Radio FARA. Mamy nadzieję, że zasiane ziarno przyniesieni obfity plon.
ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BIBLIOTERAPII
18 maja 2017 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia literackie z elementami biblioterapii pt. „Od słowa do słowa i plotka gotowa”. Ich celem było uświadomienie zebranym, ile zła może wyrządzić plotka. Pierwszoklasiści poznali piękną opowieść Madonny „Jabłka Pana Peabody'ego”. Zabawa w głuchy telefon i inne ciekawe ćwiczenia towarzyszące zajęciom sprawiły, że uczniowie z entuzjazmem wykonywali zadania. Dzięki rozmowie o konsekwencjach plotki i obmawiania kogoś, dzieci poznały sposoby radzenia sobie z przykrą plotką. Zajęcia przeprowadziła w klasie I c pani Agnieszka Biedroń nauczyciel – bibliotekarz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu.
SUKCES NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM
W dniu 17 maja 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w IX Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Przemyślu. Uczestnikami Przeglądu byli uczniowie z ośmiu szkół powiatu przemyskiego. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Rabka, Katarzyna Pirożek, Hubert Jasiński, Artur Szumełda, Grzegorz Jasiński i Kamil Paradowski. Uczniowie w sztuce „Bądź sobą” kreowali wizerunek młodego człowieka wolnego od nałogów, wulgaryzmów i agresji. Znakomita gra aktorska naszych uczniów zaowocowała zdobyciem zaszczytnego II miejsca. Serdecznie gratulujemy
DZIEŃ NAUKI W PWSW
11 maja 2017 r. uczniowie klas III pod opieką p. Lucyny Madejowskiej - Ziemniak, p. Aleksandry Pączek i p. Anny Pstrąg-Fac uczestniczyli w VIII Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Tegoroczna edycja Dnia Nauki odbywała się pod hasłem „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce" , dlatego głównym punktem programu były atrakcje przygotowane przez służby mundurowe. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, kierunków kształcenia w PWSW w Przemyślu oraz poszerzyła swoją wiedzę o lokalnym rynku pracy.
SUKCES LITERACKI
W organizowanym przez Przemyską Bibliotekę Publiczną wiosennym konkursie „CZYTAM. OCZYWIŚCIE!” udział wzięła Paulina Smuczek – uczennica klasy 3 „a”. Warunkiem uczestniczenia w nim było napisanie recenzji wybranej przez siebie książki. Nasza uczennica rekomendowała powieść Gayle Forman pt. „Zostań, jeśli kochasz”. Podsumowanie konkursu odbyło się 9 maja w Czytelni Nowości Wydawniczych Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Miło nam poinformować, że wśród docenionych przez jury miłośników książek znalazła się ich entuzjastka z Żurawicy – Paulina otrzymała III nagrodę: dyplom i audiobooka. Brawo za wybitny talent literacki!
Nagrodzoną recenzję zamieszczamy poniżej, zachęcamy do lektury.

Recenzja książki Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”
ROZPOCZĘCIE PROCESU REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

UWAGA TRZECIOKLASISTO! Dnia  8 maja 2017 roku rusza elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych na stronie internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/. Przed rejestracją należy KONIECZNIE zapoznać się z Pzewodnikiem umieszczonym w Plikach do pobrania. Pamiętajcie, że możecie kandydować do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 8 maja br. do 9 czerwca br. Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną.

226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej i uroczystości, zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszym gimnazjum. Po liturgii wszyscy zebrani, w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy. Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania hymnu, a z programem artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Pirożek, Paulina Smuczek, Marlena Kopańska uczennice klasy III a, Monika Stankiewicz uczennica kl. I b, recytowały patriotyczne wiersze, a w klimat i realia XVIII w , wprowadził nas Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b, który wcielił się w postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i złożył przysięgę nawołując do przyjęcia konstytucji. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy reprezentował Dyrektor p. Jan Semków, vice-dyrektor p. Renata Drewniak i przew. samorządu szkolnego Katarzyna Pirożek.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 11 maja 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły i wychowawców z rodzicami
uczniów klas I-III gimnazjum.

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE O JULIUSZU SŁOWACKIM
W tegorocznych Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim, które odbyły się 7 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, udział wzięło aż 12 uczennic z naszej szkoły. Uczestniczki, przygotowane pod okiem humanistycznym p. Aleksandry Pączek i muzycznie przez p. Wiesława Semkowa, zmagały się w kilku konkurencjach konkursowych. Wysiłek nie poszedł na marne, jury konkursowe przyznało nagrody dla reprezentantek naszego gimnazjum. Oto wyniki: W konkursie poezji śpiewanej bezkonkurencyjne okazało się być trio muzyczne: Justyna Domańska z klasy III „a”, Małgorzata Fac z klasy III „a” oraz Aleksandra Koszelik z klasy I „c”. Dziewczęta zajęły 1. miejsce! 1. miejsce z kolei w konkursie plastycznym zajęła Jolanta Michałowska z klasy II „c”, która narysowała komiks inspirowany treścią „Balladyny”. W konkursie recytatorskim wielkim talentem popisała się Paulina Smuczek z klasy III „a”, której przyznano 2. miejsce. Również 2. miejsce tyle, że w konkursie na prezentację multimedialną zajęły Klaudia Rubacha z klasy III „a” ex aequo Faustyna Jurijków z klasy III „b”. W teście wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego wyróżniła się Katarzyna Jurek z klasy II „a”, zajmując miejsce 3.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,789,161 Unikalnych wizyt