October 28 2016 10:15:24
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
KWESTA NA RZECZ RENOWACJI POMNIKA

Już po raz drugi, w dniu 31 października 2016 roku w godz. 9.00-16.00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
będą kwestować na Cmentarzu Komunalnym w Żurawicy
na rzecz odnowy i renowacji pomnika
upamiętniającego poległych żołnierzy w I i II wojnie światowej

Harmonogram "KWESTY 2016"

INFORMACJA

Informujemy, że dzień 31 października 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szkoła w tym dniu organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie, którzy chcą uczestniczyć w tych zajęciach powinni zgłosić chęć uczestnictwa u wychowawcy klasy do 28 października 2016 roku (piątek)

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
W tym roku szkolnym kontynuujemy realizację Narodowego Programu Czytelnictwa Priorytet 3 - Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Z radością informujemy, że do naszej biblioteki zostały zakupione kolejne nowości wydawnicze. Wśród wielu ciekawych książek znalazły się pozycje zamawiane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli w ramach akcji „Zaproponuj książkę do zbiorów”. Dotychczas zakupiono blisko 300 pozycji na kwotę 5514 zł. Wszystkie nowości zaprezentowano na wystawie w czytelni szkolnej. Ponadto biblioteka we współpracy z nauczycielami języka polskiego organizuje wiele wydarzeń i akcji promujących czytelnictwo wśród młodzieży m. in.: Czytelniczy Flash mob, akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, Konkurs na prezentację książki „To czytają gimnazjaliści”, Narodowe Czytanie Qvo vadis, Konkurs Pięknego Czytania dla klas I „Czytamy Sienkiewicza”, Konkurs fotograficzny „Sleeveface w bibliotece".
UROCZYSTOŚCI SZKOLNE
W dniu 14 października w auli naszego gimnazjum odbyły się dwie uroczystości szkolne. Pierwsza nawiązywała do XVI Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, druga dotyczyła Święta Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości przybył Wójt Gminy Żurawica pan Krzysztof Składowski oraz dziekan ks. dr Marian Hofman. W związku z Dniem Papieskim, został poświęcony obraz Ojca Św. Jana Pawła II, który Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żurawicy otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza. Poświęcenia dokonał ks. dr Marian Hofman, a uczniowie Marek Hamryszczak i Mikołaj Radziejowski dokonali uroczystego zamontowania obrazu na wyznaczonym miejscu. Następnie młodzież przygotowała krótki montaż, a społeczność szkolna obejrzała film poświecony Ojcu Świętemu. W drugiej części poranka młodzież klasy II c zaprezentowała program artystyczny poświęcony nauczycielom.
TEGOROCZNE OTRZĘSINY
„Przyjmujemy Was, Kochani Pierwszoklasiści, w poczet naszych kolegów i koleżanek z żurawickiego pułku szkolnego” – tymi słowami „pułkownik” Katarzyna Pirożek z klasy 3 „a” zakończyła tegoroczne otrzęsiny klas I. Impreza, która miała miejsce 13 października 2016 r. w auli naszego gimnazjum utrzymana była w konwencji wojskowej. Od początku było zabawnie. Najpierw skecz żołnierski z komicznymi dialogami i prześmieszną grą aktorską chłopaków z klas trzecich wywołał na twarzach widzów wiele uśmiechu. Po takim wstępie mogło być jeszcze tylko weselej. Zachęcone słowami piosenki: „My uczniowie trzecich klas, Przeszkolimy dzisiaj was, Czeka na was zadań w bród, Chyba, że się stanie cud (…)” pierwszaki, chętnie podjęły się czekających ich na scenie zadań. Surowa musztra wojskowa, obieranie ziemniaków łyżkami, gra „Wojskoliada” oraz pokaz mody „Top Żołnierz” spowodowały niesamowicie głośny doping oraz lawinę braw wśród publiczności.
ŚWIĘTO GIMNAZJUM
Dnia 6 października 2016 r. nasza szkolna społeczność obchodziła 10 rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Inauguracja uroczystości rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 8.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. Ks. dziekan Marian Hofman w homilii nawiązał do historii 2 Pułku Pancernego oraz do tradycyjnego zawołania Bóg – Honor – Ojczyzna. We Mszy Świętej uczestniczyły poczty sztandarowe Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego oraz Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się na cmentarz, gdzie miało miejsce przekazanie nagrobka powstańca styczniowego, ppor. weterana Leona Klementowicza pod opiekę społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Przekazania dokonała prezes TPPiR pani Bogusława Pieczyńska na ręce dyrektora Zespołu pana Jana Semków. Uroczystość była efektem kwesty, którą w ubiegłym roku przeprowadzili uczniowie i nauczyciele naszego Gimnazjum wraz z władzami gminnymi. Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyremontowanie i odnowienie nagrobka. Po uroczystościach na cmentarzu i złożeniu kwiatów wszyscy zebrani udali się do Gimnazjum na dalszą część obchodów, gdzie uczniowie klas III przygotowali montaż artystyczny przybliżający historię i losy 2 Pułku Pancernego.
III MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM

 

KOMUNIKAT
III Międzynarodowy Turniej w tenisie stołowym
im. Franciszka Wardęgi
Honorowy Patronat Wójta Gmniny Żurawica >>NARODOWE CZYTANIE QVO VADIS
29 września w auli naszej szkoły miało miejsce ważne wydarzenie czytelnicze. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania powieści historycznej Quo vadis. Spotkanie zainaugurowała przewodnicząca gimnazjum – Katarzyna Pirożek, która zaprosiła do wspólnej lektury nauczycieli i uczniów. Klaudia Rubacha z klasy III „a” w formie krótkiej prezentacji multimedialnej przypomniała zgromadzonym życiorys oraz dorobek twórczy Henryka Sienkiewicza. Jak podkreśliła, trudno o lepszy termin dla słuchania utworów polskiego noblisty, bowiem rok 2016 ogłoszony został Rokiem Henryka Sienkiewicza – w maju minęło 170 lat od jego narodzin, a w listopadzie upłynie 100 lat od jego śmierci. W rolę lektorów Quo vadis wcielili się nauczyciele gimnazjum: p. Aleksandra Pączek, p. Agnieszka Andrach, p. Agnieszka Wojtaszek, p. Anna Pstrąg-Fac, p. Krzysztof Blicharski oraz chętni uczniowie z klasy II „c” i III „a”. Czytanym fragmentom arcydzieła literackiego towarzyszyła narracja – krótki zarys treściowy książki, prowadzona przez Paulinę Smuczek z klasy III „a”. Pojawił się akcent muzyczny – piosenka Michała Bajora „Quo vadis, Domine” z teledysku filmowego.
KONKURS WIEDZY O 2 PUŁKU PANCERNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku nadchodzącymi obchodami Dnia Patrona w naszej szkole, odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy „Nasz Patron - 2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież swojego patrona - 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 35 uczniów z naszego gimnazjum. Składał się on z dwóch etapów: testu oraz części ustnej do której zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy najlepiej napisali test. Bardzo miło nam ogłosić, że jury w składzie: dr Elżbieta Dybek, pani Agnieszka Wojtaszek oraz pani Aleksandra Pączek wyłoniło następujących zwycięzców: I Miejsce  Małgorzata Fac uczennica klasy III a,  Miejsce II Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b,  Miejsce III ex aequo Jakub Grabowski uczeń klasy II a i Monika Stankiewicz uczennica klasy I b .
WIZYTA W KRAKOWIE
W dniu 23 września 2016 r. przedstawiciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem było spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który przekazał parafii w Żurawicy relikwie krwi Ojca Św. Relikwie z rąk kardynała odebrał ks. Krzysztof Mierzejewski. W spotkaniu udział wzięło 50 uczniów, członków Samorządu Szkolnego i Klasowego oraz wyróżniający się w pracy na rzecz szkoły uczniowie. Po spotkaniu z kardynałem uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział we mszy św. w kaplicy arcybiskupów krakowskich przy ulicy Franciszkańskiej 3, w której 1 listopada 1946 roku Karol Wojtyła z rąk kardynała Adama Sapiehy przyjął święcenia kapłańskie. Następnie młodzież zwiedziła Starówkę, Sukiennice a w samo południe uczestniczyła w otwarciu tryptyku Wita Stwosza w Kościele Mariackim.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 22 września 2016 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły i wychowawców z rodzicami
uczniów klas I-III gimnazjum.

Serdecznie zpraszamy!

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,649,204 Unikalnych wizyt