August 25 2016 23:52:09
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
WYNIKI REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH
Lista uczniów, którzy zostali przyjęci do Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy do klasy I w roku szkolnym 2016/2017.

POBIERZ LISTĘ UCZNIÓW>>
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
W piątek 24 czerwca  oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość zakończenia nauki rozpoczęto mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy. W auli szkolnej, po uroczystym wprowadzeniu sztandaru gimnazjum i odśpiewaniu Hymnu Narodowego, przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów przywitali prowadzący uroczystość Justyna Żurawska i Michał Drewniak uczniowie klasy 3b. Na uroczystości przybył Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski oraz liczni sponsorzy i sympatycy szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor gimnazjum p. Jan Semków, który podziękował wszystkim za ciężką pracę w kończącym się roku szkolnym. Przedstawił pracę szkoły oraz osiągnięcia i sukcesy uczniów. Podkreślił, że uczniowie klas III na egzaminach zewnętrznych osiągnęli wysokie wyniki. Znaczące sukcesy osiągnięto w konkursach historycznych, przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Laureaci w nagrodę otrzymywali cenne nagrody oraz wyjeżdżali do Brukseli i Strasburga. Odbyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu i pożegnanie uczniów klas III ze sztandarem
ŻYCZENIA WAKACYJNE

Życzymy Wam wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
NASI NAJLEPSI
Za nami koniec roku szkolnego 2015/2016 – jest to czas podsumowań pracy naszych uczniów. Wielu z nich osiąga wysokie wyniki dydaktyczne i sumiennie przykłada się do nauki. 42 uczniów naszego gimnazjum trafiło do szkolnej galerii "Nasi najlepsi". Aby się w niej znaleźć należało uzyskać średnią ocen co najmniej 4,75. W klasach pierwszych takich uczniów było 11, w drugich 10, a w klasach trzecich 21 uczniów. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

NASI NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2016/2017
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 został zaktualizowany. Aby się z nim zapoznać kliknij TUTAJ lub w menu wybierz zakładkę Podręczniki.
INFORMACJA W SPRAWIE REKRUTACJI 2016/2017
Lista uczniów, którzy złożyli podanie o przyjęcie do Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy do klasy I w roku szkolnym 2016/2017. Do złożonego podania o przyjęcie do Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy w terminie do 28 czerwca 2016 r. określonym w Zarządzeniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty prosimy o dostarczenie:
  • Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
  • Zaświadczenia OKE o wyniku sprawdzianu pisanego na zakończenie szkoły podstawowej
POBIERZ LISTĘ UCZNIÓW>>
WIZYTA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM W STRASBURGU
W dniach od 7 do 11 maja 2016 roku laureat konkursu Wiedzy o samorządzie terytorialnym uczeń klasy III b Michał Drewniak wziął udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu Wyjazd ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowsk. Michał był w gronie laureatów także innych konkursów z okolic Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Dla uczniów z okolicy Przemyśla wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Lublina, spacerem po Starówce, Ogrodzie Saskim, oraz odwiedzeniem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. We Francji młodzież rozpoczęła swój wyjazd od zwiedzenia malowniczej miejscowości Innenheim. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Strasburga. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach zrobiła piękna Katedra Strasburska, a także wycieczka statkiem po Strasburgu. Główną atrakcją była jednak wizyta w Parlamencie Europejskim i obserwacja obrad. W czasie tej wizyty odbyła się spotkanie z europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim i jego współpracownikami.
TO CZYTAJĄ GIMNAZJALIŚCI!
17 czerwca w czytelni szkolnej miał miejsce finał Konkursu na prezentację ulubionej książki młodzieżowej. Wcześniej w klasach II a i II b przeprowadzono eliminacje, w wyniku których wyłoniono 10 uczniów najlepiej reklamujących wybraną przez siebie literaturę. Należy docenić i pochwalić tych młodzi ludzi, ponieważ z wielkim polotem i zapałem opowiadali o tym, co czytają w wolnych chwilach. W prezentacjach tych nie zabrakło – rzecz jasna – osobistych refleksji związanych z treścią polecanej książki, jej walorami edukacyjnymi czy też literackimi. Wśród najczęściej polecanych przez drugoklasistów książek – jak się okazało – znalazły się: Hobbit czyli tam i z powrotem, Gwiazd naszych wina, Więzień labiryntu, Zostań, jeśli kochasz, Hopeless.
SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
Dnia 10 czerwca 2016 w auli naszego Gimnazjum, odbyło się spotkanie pracownika Instytutu Pamięci Narodowej pana Zenona Fajgera z uczniami klas 1-3. Spotkanie poświęcone było udziałowi młodzieży w Powstaniu Warszawskim. Pan Zenon, opowiedział uczniom o genezie i walkach powstańczych, zwracając szczególnie uwagę na młodych ludzi i dzieci biorące udział w nierównej walce z wrogiem. Wykład poparty był ciekawą prezentacją multimedialną. Po tym spotkaniu chętni uczniowie w grupie 30 osobowej uczestniczyli w warsztatach naukowo-dydaktycznych .Pracowali nad tekstami źródłowymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, a następnie samodzielnie przygotowywali plakaty o tematyce powstańczej i prezentowali je przed cała grupą. Zajęcia były bardzo ciekawe i wszyscy z zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania.
AKCJA MASOWEGO CZYTANIA
10 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10:00 gimnazjaliści, którzy lubią czytać (a było ich rekordowo wielu) mogli oddać się swojej pasji w bibliotece szkolnej. Mało tego – każdy mógł czytać to, na co tylko miał ochotę! Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uśmiechnięte twarze uczniów zdradzały, że czytanie może być wielką przyjemnością, sposobem na relaks, oderwaniem się od trudności i stresów dnia codziennego. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się również pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić, młodzi ludzie zamanifestowali, że nie wstydzą się tak pięknych zainteresowań, wręcz przeciwnie – ulegli książkowej modzie. Dodatkowym atutem tej nietypowej akcji było dołożenie przez nas przysłowiowej „cegiełki” dla ustanowienia ogólnopolskiego rekordu czytania w jednym momencie.
PORANEK PROFILAKTYCZNY
31 maja 2016 r. w auli naszego gimnazjum odbył się poranek profilaktyczny poświęcony przypadającemu w tym dniu Światowemu Dniu bez papierosa. Uczennica klasy III a Julia Szewczyk przygotowała prezentacje multimedialną przedstawiającą szkodliwość palenia tytoniu oraz wspólnie z Maciejem Urbanem uczniem klasy III a nakręciła film. Przedstawiciele społeczności szkolnej mieli możliwość wypowiedzenia się na kilka pytań: czy papierosy szkodzą zdrowiu, dlaczego młodzi ludzi sięgają po papierosy, jaki jest koszt miesięcznego palenia tytoniu i jak można przekonać młodych do nie sięgania po tą używkę. Uczniowie chętnie wypowiedzieli swoje zdanie zgodnie twierdząc, iż palenie jest niezdrowe, kosztowne i zupełnie niepotrzebne nastolatkowi.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.02 1,583,760 Unikalnych wizyt