March 18 2019 23:34:06
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
PONIEDZIAŁEK - 18.03.2019
07.40 - 09.15 - lekcje zgodnie z planem
09.25 - 12.10 - nauki rekolekcyjne w szkole dla uczniów klas 0-VIII i III gimnazjum
pozostałe lekcje zgodnie z planem

WTOREK - 19.03.2019
07.40 - 09.15 - lekcje zgodnie z planem
09.15 - 09.40 - obiad dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum
09.50 - wymarsz uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum do kościoła
10.20 - Droga Krzyżowa
11.00 - Msza św. Odpustowa
po mszy św. uczniowie rozchodzą się do domów
uczniowie klas 0-III - lekcje zgodnie z planem
ROZSTRZYGNIĘCIE V EDYCJI GMINNEGO KONKURSU "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"
4 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy odbyło się uroczyste rozstrzygniecie V edycji konkursu historyczno-informatycznego „Żołnierze Wyklęci”, zorganizowanego przez Wójta Gminy Żurawica pana Tomasza Szeleszczuka i Dyrektora ZSP nr 1 pana Jana Semków. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych i klas 7 i 8 SP z terenu Gminy Żurawica. Dyrektor Szkoły przywitał przybyłych gości oraz uczestników konkursu. Swoją obecnością zaszczycili nas również, dr Grzegorz Szopa i pan Wojciech Koba, syn „Wyklętego” majora Władysława Koby, który opowiedział nam o losach swojego ojca. Konkurs cieszy się rokrocznie dużą popularnością, ponieważ w tej edycji udział wzięło 35 uczniów. Z dumą ogłaszamy, że nasza uczennica Monika Stankiewicz zajęła 1 miejsce, a Martyna Smolak otrzymała wyróżnienie. Ogłoszenie wyników poprzedzone było wystąpieniem naszych uczniów, którzy przygotowali montaż słownym- muzyczny upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych. Następnie pan Dyrektor, pan Wójt i Ksiądz dr Marian Hofman wręczyli laureatom nagrody rzeczowe i pieniężne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta gminy Żurawica.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
1 marca 2019 roku w przypadający Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca tych, którzy po 1945 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni, a za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę- życie. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klasy 3b w składzie: Amelia Wywrot, Kinga Wojnarowicz, Julia Szczypel, Monika Stankiewicz, Emilia Wasilewska, Magdalena Szumełda, Karol Popowicz, Dawid Sroka, Kacper Płocica, Młodzież poprzez prezentację, filmik, recytowane wiersze, podkreśliła, że Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.
KONCERT KOLĘD HARCERSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ
W sobotni wieczór 2 lutego 2019 r. w auli ZSP nr 1 w Żurawicy mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego Koncertu Kolęd w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej pod batutą Pana Jana Łaskarzewskiego. Organizator i gospodarz koncertu, Pan Jan Semków - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 w Żurawicy, zadbał o jak najwyższy poziom artystyczny koncertu i odpowiedni przekaz. Przybyli mieszkańcy miejscowości, uczniowie szkoły oraz grono zaproszonych gości. W przemówieniach szanownych gości padło wiele ciepłych słów odnośnie inicjatywy dotyczącej 20- letniej działalności Orkiestry. Koncert poprowadzili uczniowie Oliwia Buksa i Kacper Płocica, a oprócz tradycyjnych utworów bożonarodzeniowych widzowie mogli usłyszeć bardziej współczesne pieśni świąteczne w ciekawych aranżacjach.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Informujemy, że w czwartek, 31 stycznia 2019 roku odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami.
Porządek zebrania:
godz. 17.00 - spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas 0-VII w salach lekcyjnych
godz. 17.00 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum w auli szkolnej, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych
Serdecznie zapraszamy
PORANEK "NOWE NARKOTYKI. STOP DOPALACZOM"
23 stycznia w auli naszej szkoły odbył się poranek edukacyjno-profilaktyczny "Nowe narkotyki. STOP DOPALACZOM". Celem spotkania było wzbogacenie i szerzenie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania substancji psychoaktywnych, w szczególności "dopalaczy" oraz wzmocnienie zachowań asertywnych. W poranku uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
KONKURS Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy serdecznie uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum do udziału w Konkursie na Prezentację Multimedialną „Działamy razem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie” pobierz Regulamin Konkursu.
DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Działajmy razem!”. Nadchodząca edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
SUKCES WOKALNY
W dniu 11 stycznia 2019 r. w kościele św. Stanisława Biskupa w Przemyślu - Lipowicy odbyła się V jubileuszowa edycja konkursu kolęd i pastorałek „Bosco kolędować Jezusowi". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3 c Aleksandra Koszelik, która w kategorii soliści zajęła zaszczytne III miejsce. Patronat honorowy nad konkursem objął Metropolita Przemyski Abp Adam Szal, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk i Inspektor Salezjanów ks. Adam Parszywka. Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel muzyki pan Wiesław Semków. Serdecznie gratulujemy.
Fot. Archiwum organizatorów
ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE
15 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. Podczas zajęć zdobywali wiedzę na temat zawodów oraz kierunków kształcenia proponowanych przez szkołę. Pod kierunkiem nauczycieli mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodzie na kierunku technik fotografii i multimediów, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz fryzjer.
POKAZ HISTORYCZNY
09.01.2019 r. do naszej szkoły przyjechali panowie z Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” i zaprezentowali pokaz historyczny pt. "Ku niepodległej". Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. W sposób barwny i wesoły z udziałem naszych uczniów opowiedzieli sytuację pod zaborami oraz rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość "postrzelać" i poleżeć na noszach. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.
ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŻURAWICY
„Odnowi oblicze ziemi” pod tym hasłem w dniu 6 stycznia 2019 r. w przez Żurawicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość została zorganizowana po raz pierwszy, a zimowa aura nie przeszkodziła mieszkańcom miejscowości i gminy, aby licznie uczestniczyć w Orszaku. W orszaku brali udział również żołnierze z 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy. Uczestnicy przemarszu otrzymali korony, nalepki i śpiewniki ułatwiające wspólne kolędowanie. Organizatorami Orszaku Trzech Króli był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy, Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy, oraz parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Motywem przewodnim OTK 2019 były słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas homilii na Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r. W ten sposób te uliczne jasełka stały się nie tylko wydarzeniem kulturalnym czy artystycznym, ale są przede wszystkim zachętą do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu słowami św. Jana Pawła II, nawołującymi do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, do walki dobra ze złem i osobistej pracy nad przemianą własnych serc.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,304,471 Unikalnych wizyt