March 19 2018 15:29:23
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ZAPROSZENIE

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
serdecznie zapraszają dzieci 6, 7-letnie oraz dzieci z pozostałych roczników
wraz z rodzicami

na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
10 marca 2018 roku (sobota) o godz. 10.00

MSZA ŚW. W INTENCJI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Dnia 4 marca 2018 r. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy o godz. 9.00 została odprawiona Msza Święta za „Żołnierzy Niezłomnych- Wyklętych” z intencji Wójta Gminy i Rady Gminy Żurawica. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, społeczność szkolna z pocztami sztandarowymi oraz przemyscy Harcerze. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żurawicy reprezentowała Dyrekcja i nauczyciele. Nasza szkoła wystawiła również dwa poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasza szkoła się opiekuje. W Poczcie sztandarowym Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy stali: Emilia Korczyńska, Adrianna Ptasznik i Mikołaj Radziejowski uczniowie klasy III c, a w poczcie Związku Kombatantów stali: Anita Szybiak, Daria Pilsak uczennice klasy III a i Marek Hamryszczak uczeń klasy IIIc.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ
21 lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem i zarazem bohaterem książki „Komputerowy ćpun”. Nasz gość przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Opowiedział naszym uczniom jak łatwo przekroczyć granicę pomiędzy pasją a uzależnieniem, co zrobić żeby wygrać z nałogiem i w końcu naprawdę zacząć żyć. Podawał wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu i przekonywał, że warto rozwijać swoje pasje i realizować marzenia. Wymienił również swoje zainteresowania. Jako youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne. Jest pasjonatem modelarstwa i sportów sylwetkowych. Ponadto pracuje nad książką fantastyczną i płytą hip-hopową. Uczy się również grać na pianinie. Wśród zebranej w auli młodzieży wzbudził on duże zainteresowanie poruszanym tematem.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Żurawicy.
SPORTOWE "FERIE 2018" W ŻURAWICY
Wzorem lat poprzednich, drugi tydzień podczas zimowych ferii w Żurawicy jest przeznaczony na turnieje sportowe. W dniach 5 i 7 lutego 2018 w żurawickiej hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 1 rozegrano m.in. turnieje piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego. W pierwszym turnieju dla rocznika 2001 triumfował Leśnik Bircza, przed Tęczą Kosienice i Żurawianką Żurawica, dalsze miejsca zajęli Czarni Bolestraszyce, Wesoła Zadąbrowie i Czuwaj Przemyśl.
Turniej dla rocznika 2002 ponownie zakończył się zwycięstwem Leśnika Bircza. Drugie miejsce zajął GKS Orły, a trzecie Żurawianka Żurawica. Dalsze miejsca zajęli: Wesoła Zadąbrowie, Czarni Bolestraszyce i Czuwaj Przemyśl. Na uwagę zasługuje fakt, że Leśnik Bircza, prowadzony przez trenera Dariusza Pankiewicza w ciągu dwóch dni rywalizacji zdobył komplet punktów, nie tracąc ani jednej bramki. Nagrodami dla najlepszych zespołów były piłki, puchary i dyplomy. Turniej odbył się dzięki wzorowej współpracy Urzędu Gminy Żurawica z Wójtem Krzysztofem Składowskim, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy z Dyrektorem Janem Semków i LKS Żurawianka Żurawica z prezesem Jarosławem Gawłowskim. Pomysłodawcą turnieju był Maciej Duda.
"FERIE 2018" W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 W ŻURAWICY
Wiele atrakcji na okres ferii zimowych 2018 przygotowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. W dniach od 29 stycznia do 02 lutego br. młodzież szkolna uczestniczyła min. w zajęciach strzeleckich organizowanych na strzelnicy LOK w Przemyślu. Pod okiem instruktorów odbywała się nauka strzelania z broni pneumatycznej . Organizowano zajęcia rekreacyjno-sportowe na hali sportowej, wyjazdy na basen i do kina. Zajęcia zorganizowali i prowadzili nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Odbywała również warsztaty muzyczne Harcerska Orkiestra Dęta działająca w placówce. W zajęciach muzycznych prowadzonych przez kapelmistrza mgr Jana Łaskarzewskiego oraz panów mgr Jacka Łaskarzewskiego i mgr Tomasza Łaskarzewskiego uczestniczyło 50 młodych muzyków. Przygotowywano nowe utwory, doskonalono interpretację utworów dotychczas wykonywanych. Wszyscy uczestnicy korzystali z przygotowanego w stołówce szkolnej smacznych posiłków.
X OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU NA PODKARPACIU
W dniach od 22 do 28 stycznia 2018r. na terenie naszego województwa odbyły się X OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU NA PODKARPACIU pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Z tej okazji również nasza Gmina i Szkoła postanowiła wziąć w nich czynny udział. Zanim to jednak nastąpiło nasi uczniowie realizowali projekt „Żydzi i ich losy w Holocauście”. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca upamiętniające przemyskich Żydów oraz przygotowali relację - świadków historii opowiadających o życiu i losie żurawickich Żydów. Owocem tych prac był film pt. „Ocalić od zapomnienia” oraz referat przedstawiony przez Aleksandrę Fac uczennicę klasy 7a, o Żydach z Żurawicy. W ramach wydarzenia w naszej szkolnej auli 27 stycznia odbyła się konferencja, podczas której referaty wygłosili: Dr Grzegorz Szopa z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej pt ”Kto ratuje jedno Zycie, ratuje cały świat- wspomnienie o profesorze Rudolfie Weiglu”, Ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego Sług Bożych rodziny Ulmów z Markowej pt. ”Rodzina Ulmów z Markowej przykładem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej” oraz uczniowie klas II gimnazjum, Patrycja Słabik i Jakub Dudek o historii Żydów w Przemyślu. Uroczystość zwieńczył montaż słowno- muzyczny uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy.
KONKURS O HOLOCAUŚCIE ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, w których brała udział nasza społeczność, odbył się konkurs plastyczno-historyczny „Historia Żydów i ich losy w Holocauście”. Ogłoszenie zwycięzców konkursu na pracę plastyczną, projekt i prezentację multimedialną miało miejsce 27 stycznia br. podczas uroczystości w naszej szkole. Nagrody pieniężne i książkowe ufundował Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski. Miło Nam ogłosić, że jury w składzie: p. Agnieszka Wojtaszek, p. Elżbieta Dybek i p. Dorota Cwynar wyłoniło następujących zwycięzców:
1. Weronika Jędruch uczennica kl. II c –miejsce 1
2. Emilia Wasilewska i Monika Stankiewicz ex aequo uczennice klasy II b – miejsce 2
3. Agata Kowalczyk uczennica klasy II a i Magdalena Szumełda ex aequo uczennica klasy II b- miejsce 3
BEZPIECZNE FERIE
W dniu 24 stycznia w auli naszej szkoły odbył się poranek, podczas którego omówione zostały zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego na feriach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała im jak bezpiecznie spędzić czas wolny, jakie zabawy bywają niebezpieczne i których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć. Uczniowie ze szczególną uwagą wysłuchali prelekcji st. sekc. Pawła Gujdy strażaka z Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, który poruszył temat właściwego zachowania się dzieci i młodzieży w okolicach rzek, jezior i stawów.
JUNIORZY UKS PANCERNI ŻURAWICA ZDBYLI PUCHAR HRUBIESZÓW CUP '18
W dniach 13-14.01.2018 w Hrubieszowie odbył się trans graniczny turniej unihokeja z udziałem drużyn z Polski i Ukrainy, 7 drużyn juniorów i 7 drużyn seniorów. Bardzo dobrze w tym turnieju zagrali juniorzy młodsi UKS ”Pancerni” Żurawica, którzy wygrali wszystkie swoje mecze w grupie: z Lembergiem 3:0(Lwów –UKR), Jedynka Orzysz 3:0(PL), oraz z Viktoria Nizny Rozdil 5:1(UKR), zajmując I miejsce w grupie. Czekaliśmy w niedzielę na półfinał i jak się okazało po rozegranych barażach pozostałych drużyn, trafiliśmy ponownie na Viktorię(UKR), z którą wygraliśmy po ciężkim meczu 2:1, by w finale zwyciężyć drużynę Skiff (UKR) 5:2(2:2).
Puchar Hrubieszów Cup 2018 w kategorii junior młodszy pojechał do Żurawicy, a bramkarz Cyprian Zawalski – otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza Turnieju.

Seniorzy UKS Pancerni Żurawica w tym turnieju ostatecznie zajęli 6 miejsce.

Dla drużyny juniorów młodszych był to ostatni sprawdzian przez półfinałem wojewódzkim, który odbył się w Żurawicy dn.19.01.2018, w którym to drużyna SP1 Żurawica, po szalonym turnieju zdobyła II miejsce awansując do finału wojewódzkiego.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się zebranie z rodzicami
uczniów klas 0-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum.

Porządek zebrania:
godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.15 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy
FERIE ZIMOWE W SZKOLE
Program ferii zimowych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy:

  • 29.01.2018 (poniedziałek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na krytą pływalnię w Jarosławiu koszt 20 zł (bilet, dojazd)
  • 30.01.2018 (wtorek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na strzelnicę w Przemyślu (wg oddzielnego grafiku)
  • 31.01.2018 (środa) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na strzelnicę w Przemyślu (wg oddzielnego grafiku)
  • 01.02.2018 (czwartek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd do kina Helios w Przemyślu (do wyboru: Fernando / Cudowny chłopak / Jumanji: Przygoda w dżungli)koszt 20 zł (bilet, dojazd)
  • 02.02.2018 (piątek) - godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,975,862 Unikalnych wizyt