August 23 2019 10:25:16

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Żurawica - Winsum

Wymiana Holenderska

W dniach od 4 do 10 października 2009r. uczniowie Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy brali udział w spotkaniu z uczniami szkoły Holenderskiej Wessel GansfortCollege w miejscowości Winsum. Wyjazd polskich uczniów jest pierwszym etapem nowo zapoczątkowanej współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołą w Żurawicy i Winsum. Kolejne spotkanie młodzieży polskiej i holenderskiej planowane jest na czerwiec 2010r. w Żurawicy.

Spotkanie z burmistrzem

W ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, polscy uczniowie spotkali się z Burmistrzem miasta Winsum, który odwiedził szkołę Wessel GansfortCollege podczas ostatniego dnia pobytu w Holandii.

Wspólne zajęcia

Młodzież z Żurawicy wspólnie z uczniami z Winsum brała udział w różnych zajęciach szkolnych, m.in.: projektowanie miasteczka polsko-holenderskiego, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne oraz zajęcia wychowania fizycznego.

Oprócz zajęć szkolnych, uczniowie z Żurawicy mieli okazję zwiedzić atrakcyjne miejsca turystyczne: miasto Groningen, zoo w Emmen i muzeum w Warffum.

`12

asd