December 17 2017 10:45:41

PORANEK KATYŃSKI
10 kwietnia 2017 r. w auli gimnazjalnej odbył się uroczysty poranek, upamiętniający 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W atmosferę II Wojny Światowej i zbrodniczego dzieła NKWD, wprowadziła Nas Daria Pilsak uczennica kl. II a. Prawdziwą lekcję historii przedstawił nauczyciel Jakub Grabowski, którego z zainteresowaniem słuchali uczniowie: Jakub Owoc, Dawid Dmitrzyk i Sebastian Jacuła. Kasia Jurek, Paulin Hołowid, Anita Szybiak i Marta Szal, także uczennice kl. II a, recytowały przejmujące i wzruszające wiersze o tematyce katyńskiej. Na zakończenie uroczystości, zaśpiewała Dominika Wardęga uczennica kl. III b, kultową piosenkę „Biały Krzyż”. Uroczysty poranek, jak co roku jest stałą formą uczczenia pamięci wymordowanych przez NKWD jeńców wojennych, na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 r.