May 24 2017 11:46:15
· Tematy projektów
· Rekrutacja

SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE O JULIUSZU SŁOWACKIM
W tegorocznych Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim, które odbyły się 7 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, udział wzięło aż 12 uczennic z naszej szkoły. Uczestniczki, przygotowane pod okiem humanistycznym p. Aleksandry Pączek i muzycznie przez p. Wiesława Semkowa, zmagały się w kilku konkurencjach konkursowych. Wysiłek nie poszedł na marne, jury konkursowe przyznało nagrody dla reprezentantek naszego gimnazjum. Oto wyniki: W konkursie poezji śpiewanej bezkonkurencyjne okazało się być trio muzyczne: Justyna Domańska z klasy III „a”, Małgorzata Fac z klasy III „a” oraz Aleksandra Koszelik z klasy I „c”. Dziewczęta zajęły 1. miejsce! 1. miejsce z kolei w konkursie plastycznym zajęła Jolanta Michałowska z klasy II „c”, która narysowała komiks inspirowany treścią „Balladyny”. W konkursie recytatorskim wielkim talentem popisała się Paulina Smuczek z klasy III „a”, której przyznano 2. miejsce. Również 2. miejsce tyle, że w konkursie na prezentację multimedialną zajęły Klaudia Rubacha z klasy III „a” ex aequo Faustyna Jurijków z klasy III „b”. W teście wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego wyróżniła się Katarzyna Jurek z klasy II „a”, zajmując miejsce 3.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Warto wspomnieć, że konkurs ten jest rangi powiatowej, zatem nagrodzone uczennice otrzymają dodatkowo punktowane wpisy na świadectwie ukończenia gimnazjum.