May 24 2017 11:51:58
· Tematy projektów
· Rekrutacja

226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej i uroczystości, zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszym gimnazjum. Po liturgii wszyscy zebrani, w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy. Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania hymnu, a z programem artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Pirożek, Paulina Smuczek, Marlena Kopańska uczennice klasy III a, Monika Stankiewicz uczennica kl. I b, recytowały patriotyczne wiersze, a w klimat i realia XVIII w , wprowadził nas Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b, który wcielił się w postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i złożył przysięgę nawołując do przyjęcia konstytucji. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy reprezentował Dyrektor p. Jan Semków, vice-dyrektor p. Renata Drewniak i przew. samorządu szkolnego Katarzyna Pirożek.  Nasza szkoła wystawiła również dwa poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasze gimnazjum się opiekuje. W poczcie sztandarowym Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy stali: Małgorzata Fac, Anita Obłąk i Kacper Kozła uczniowie klasy III a, a w poczcie Związku Kombatantów stali: Faustyna Jurijków, Dominika Wardęga uczennice klasy III b i Adrian Wróblewski uczeń kl. III a.