October 21 2017 15:59:43

EWANGELIZACJA GIMNAZJUM
W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Idźcie i głoście” w Gimnazjum Żurawicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 19 maja do szkoły przybyli ewangelizatorzy pod wodzą moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Marcina Koperskiego i moderatora Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji, ks. Mateusza Rutkowskiego. Na początku wszyscy zgromadzili się w Auli Gimnazjum, gdzie zostali powitani przez Pana Dyrektora Jana Semków. Następnie do zebranych przybył Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem i pobłogosławił wszystkim na rozpoczęte dzieło ewangelizacji. Po krótkim wprowadzeniu ewangelizatorzy rozeszli się do klas, aby przez kolejne cztery godziny lekcyjne przeprowadzić ewangelizację poszczególnych oddziałów Gimnazjum. Inicjatywa spotkała się z serdecznym przyjęciem zarówno ze strony młodzieży, jak i Grona Pedagogicznego. Patronat medialny nad inicjatywą objęło Archidiecezjalne Radio FARA. Mamy nadzieję, że zasiane ziarno przyniesieni obfity plon.