October 21 2017 16:00:13

WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO ZAKOPANEGO
Dni 24-26 maja 2017 r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami: p. Lucyną Madejowską-Ziemniak, p. Aleksandrą Pączek, p. Agnieszką Wojtaszek spędzili na szkolnej wycieczce do Zakopanego. Zanim dotarliśmy do polskiej stolicy Tatr, odwiedziliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Aushwitz - Birkenau. Młodzież w zadumie wysłuchała historii nazistowskich zbrodni popełnionych m. in. na Polakach, Romach, Żydach oraz na własne oczy obejrzała pozostałości po byłych obozach pracy i zagłady, które stały się symbolem Holokaustu.
Drugiego dnia wycieczki z samego rana wybraliśmy się na Słowację, aby pod kierunkiem przewodnika zwiedzić przepiękną Jaskinię Bielańską. Popołudniem natomiast – już w Zakopanem – wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, spacerowaliśmy po Krupówkach, byliśmy również pod Wielką Krokwią. Po pełnym wrażeń dniu, wieczorem wypoczywaliśmy w Termach Chochołowskich.
Ostatniego dnia wycieczki, pożegnaliśmy Zakopane, podziwiając piękną panoramę Tatr spod kościoła na Krzeptówkach. W drodze powrotnej do Żurawicy zatrzymaliśmy się w Zatorze, po to, by poszaleć w parku rozrywki Energylandia. Niesamowita ilość super atrakcji, jakie tam na nas czekały (m. in.: roller coastery, park wodny, kino 7D, karuzele większe i mniejsze itd.), sprawiły, że zaliczyliśmy wycieczkę do jednej z najlepszych!