October 21 2017 15:59:25

AKCJA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
1 czerwca nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. W piękny, słoneczny poranek gimnazjaliści wraz z nauczycielami zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie czytać. Mało tego – każdy mógł czytać to, na co tylko miał ochotę! Bardzo wielu uczniów pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi z biblioteki szkolnej lub zbiorów domowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uśmiechnięte twarze uczniów zdradzały, że czytanie może być wielką przyjemnością, sposobem na relaks, oderwaniem się od trudności i stresów dnia codziennego. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się również pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić, młodzi ludzie zamanifestowali, że nie wstydzą się tak pięknych zainteresowań, wręcz przeciwnie – ulegli książkowej modzie. Chętni uczniowie przygotowali również hasła zachęcające do czytania: ”Czytanie poszerza horyzonty”, „Pierwsza C czytać chce”, „Zaczytani”, „Książka- to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi- doradcę ma i przyjaciela”. Dodatkowym atutem tej nietypowej akcji było dołożenie przez nas przysłowiowej „cegiełki” dla ustanowienia ogólnopolskiego rekordu czytania w jednym momencie.