December 17 2017 10:59:20

FINAŁ KONKURSU O TWIERDZY PRZEMYŚL
13 czerwca 2017 r. w auli gimnazjalnej Naszej szkoły ,odbył się finał konkursu historycznego „Twierdza nie taka daleka”. Pomysłodawcą konkursu jest p. Maciej Duda, który wspólnie z p. Tomaszem Idzikowskim – znawcą tematu Twierdzy Przemyśl i autorem wielu publikacji związanych z historią i budową fortów, wchodzili w skład komisji konkursowej. 6 czerwca w ramach konkursu uczniowie pojechali pod opieką p. Agnieszki Wojtaszek i p. Elżbiety Dybek na forty w Siedliskach. Tomasz Idzikowski oprowadził Nas po forcie Borek i Salis Soglio, opowiadając o budowie i roli w/w fortów w czasie I Wojny Światowej. Konkurs składał się z dwóch etapów, najpierw po 2 uczniów z klasy pisało test zespołowy, następnie każdy uczestnik konkursu, test indywidualny. Dopiero suma punktów z test indywidualnego i połowa punktów z zespołowego pozwoliła wyłonić zwycięzców. Z dumą ogłaszamy, że miejsce I zajął Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b, miejsce II Sebastian Szmigielski uczeń klasy II a, miejsce III Patrycja Słabik uczennica klasy I a. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundował p. Tomasz Idzikowski. Serdecznie gratulujemy.