November 22 2017 11:57:46

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM
W dniach 16-20 października 2017r. zorganizowana została w naszej szkole akcja pod hasłem „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Jej celem było promowanie idei głośnego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. Gimnazjaliści z klasy III c: Karolina Zamorska, Emilia Korczyńska, Ada Ptasznik, Katarzyna Wróbel, Mikołaj Radziejowski i Kamil Paradowski odwiedzali uczniów z klas 0-III i czytali im książki. Dzieci z „zerówki” wysłuchały historyjek o Elmerze, czyli słoniu w kratkę, uczniowie klasy pierwszej poznali pogodne i ciepłe opowiadania z serii „Pan Kuleczka” autorstwa Wojciecha Widłaka, uczniowie klasy drugiej „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej, a uczniowie klas trzecich przygody ,,Piaskowego Wilka” Asy Lind. Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki przedstawiające bohaterów poznanych książek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych, którzy czekają na jej kontynuację.