November 22 2017 12:01:29

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
27 października 2017 roku w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Jego celem była promocja czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozwijanie twórczych talentów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i VI-VII szkoły podstawowej. Wcześniej wyłonieni w eliminacjach klasowych uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty swoich ulubionych książek. A były to m. in.: „Baśniobór”, „Mały Książę”, „Mikołajek”, „Zwiadowcy”. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Andrach, p. Aleksandra Kubisztal i p. Marta Lubas przyznała w kategorii klas IV-V tytuł Mistrza Pięknego Czytania uczennicy klasy V a - Julii Drewniak. Tytułem Wicemistrza Pięknego Czytania nagrodzone zostały ex aequo Emilia Radochońska i Wiktoria Fac z klasy IV a.
W kategorii klas VI-VII tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Zuzanna Walus z klasy VI a, a tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania - Oliwia Górniak z klasy VII a. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII a - Aleksandra Fac. Wszystkim serdecznie gratulujemy! .