November 22 2017 11:59:07

PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU W ŻURAWICY
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych w poniedziałek 30.10.2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum: Kamil Paradowski, Kamil Kamiński, Marek Hamryszczak, Karolina Zamorska, Mikołaj Radziejowski, Dawid Sroka, Oskar Marek, Kinga Wojnarowicz, Julia Szczypel i Monika Stankiewicz pod opieką p. Agnieszki Wojtaszek, udali się na Cmentarz Komunalny w Żurawicy Dolnej, aby porządkować opuszczone groby i uczcić pamięć zmarłych weteranów wojennych pochodzących z naszej miejscowości. Zaangażowani w akcje uczniowie w ostatnich dniach października zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy, które następnie zapalili na opuszczonych nagrobkach. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, przynosząc ze sobą przybory do sprzątania, znicze i kwiaty. Podzieleni na kilka grup udali się w wyznaczone miejsca, porządkując groby min. śp. ppor. Leona Klementowicza- weterana Powstania Styczniowego, którym Nasza szkoła się opiekuje, kpt. Juliana Ustrzyckiego- legionisty Józefa Piłsudskiego, czy pomnik ku czci Poległych Żołnierzy podczas I i II Wojny Światowej.