December 17 2017 10:44:27

OBCHODY NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
10 listopada 2017 r. w auli naszej szkoły odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnajzum montaż słowno-muzyczny wywarł na nas duże wrażenie. Prowadzący uroczystość wprowadzili nas w tematykę listopada 1918 roku. Przybliżyli wszystkim zebranym zarys historyczny tych wydarzeń oraz postać Józefa Piłsudskiego. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, starając się przekazać jak najlepiej emocje targające walczącymi o niepodległość Polakami. Następnie wszyscy razem, przy akompaniamencie muzycznym, uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Bo któż nie zna słów „Przybyli ułani pod okienko” lub „Szara piechota”. Uczniowie naszej szkoły zarówno ci starsi jak i młodsi  wykazali się wielkim zaangażowaniem i zapałem, pokazując jak ważna jest znajomość pieśni patriotycznych, które stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego narodu polskiego. W czasach zaborów i okupacji rozpalała w sercach Polaków miłość do Ojczyzny, pomimo, że była zakazana, a za jej wykonywanie surowo karano.