December 17 2017 10:42:20

DWA WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
1 grudnia 2017 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną. Tegoroczny temat konkursu poświęcony był wybitnej Polce, dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii – Marii Skłodowskiej Curie.
Jak się okazało, młodzież z naszej szkoły chętnie i licznie wzięła udział w szóstej już edycji tego konkursu. Opiekunowie: p. Marta Lubas i p. Aleksandra Kubisztal, spośród 13 prac wybrali 6 najlepszych prezentacji. Ich autorzy to: Paulina Hołowid z kl. 3 a, Daria Pilsak z kl. 3 a, Marta Szal z kl. 3 a, Monika Stankiewicz z kl. 2 b, Jakub Dudek z kl. 2 b oraz Natalia Wojtaszek z kl. 7 b. Wszystkie zaangażowane w konkurs dzieci miały okazję poznać postać Skłodowskiej, poszerzyć wiadomości w zakresie chemii i technologii informacyjnej, a także doskonaliły swój warsztat edytorski i tekstologiczny.
Miło nam poinformować, że na 41 prezentacji multimedialnych, które wpłynęły do PBP ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu przemyskiego, wyróżnienia i nagrody rzeczowe przyznano dwóm uczennicom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy: Natalii Wojtaszek i Paulinie Hołowid. Brawo!