April 26 2018 23:04:10

UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH PARAFIALNYCH
8 grudnia 2017 r. w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy Dolnej o godz. 11 odprawiona została uroczysta Msza Święta z racji odpustu. Eucharystii przewodniczył abp senior Józef Michalik, który wygłosił tego dnia okolicznościową homilię. Dzień odpustu był szczególny, ponieważ do kultu przywrócony został obraz Matki Bożej Pocieszenia – kopia słynnego obrazu Matki Bożej z Sokala. Poświęcono również tablicę pamiątkową śp. bp Kazimierza Ryczana, naszego krajana zmarłego 13 września 2017 r. w Kielcach. W uroczystościach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy wraz z dyrekcją, nauczycielami i pocztem sztandarowym, w którym stali: Dagmara Pytlak, Aleksandra Fac i Filip Opacki uczniowie klasy 7 a.