April 26 2018 23:04:27

ŚWIĘTA W SZKOLE
22 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. W tradycyjnych jasełkach przygotowanych we współpracy p. Aleksandry Kubisztal, p. Agnieszki Wojtaszek i p. Agnieszki Andrach wystąpiły zarówno dzieci z klasy 4 „b” jak i starsi uczniowie z klasy 7 „a” i 7 „b” oraz gimnazjaliści. Aranżację muzyczną występu przygotowali p. Dorota Cwynar ze swoją klasą oraz p. Wiesław Semków z grupą uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne. Po spektaklu, który odbywał się w auli szkolnej, świętowanie Bożego Narodzenia przeniosło się do pięknie, nastrojowo udekorowanej sali gimnastycznej. Tam ks. dziekan dr Marian Hofman i ks. Krzysztof Mierzejewski odczytali fragmenty Pisma Świętego oraz poprowadzili wspólną modlitwę. Po podzieleniu się opłatkiem i wysłuchaniu życzeń od dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jana Semkowa, społeczność szkolna zasiadła do wigilijnych stołów. Każdy raczył się daniami przygotowanymi przez kuchnię szkolną: barszczem z uszkami, pierogami, rybą, kompotem, ciastami i owocami. Wigilia z pewnością wzbudziła w naszej szkolnej rodzinie poczucie jedności i wspólnoty.
Warto wspomnieć, że 17 grudnia w auli szkolnej odbyła się trzecia już wspólna wigilia mieszkańców wszystkich miejscowości gminy Żurawica. Zgromadziła około 80 osób. Dowóz zapewniła gmina. Osoby starsze i samotne mogły się spotkać na wspólnej wieczerzy, podzielić opłatkiem, pośpiewać kolędy i obejrzeć przygotowane przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy jasełka. Na wigilii wśród zaproszonych gości obecni byli: proboszcz parafii ks. dr Marian Hofman, Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski, przedstawiciele rady gminy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Orzechowcach p. Bożena Ryczan wraz z zespołem muzycznym, który gościnnie wystąpił na scenie w strojach ludowych oraz gospodarz naszej szkoły dyrektor p. Jan Semków.