December 11 2018 15:47:08

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ
21 lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem i zarazem bohaterem książki „Komputerowy ćpun”. Nasz gość przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Opowiedział naszym uczniom jak łatwo przekroczyć granicę pomiędzy pasją a uzależnieniem, co zrobić żeby wygrać z nałogiem i w końcu naprawdę zacząć żyć. Podawał wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu i przekonywał, że warto rozwijać swoje pasje i realizować marzenia. Wymienił również swoje zainteresowania. Jako youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne. Jest pasjonatem modelarstwa i sportów sylwetkowych. Ponadto pracuje nad książką fantastyczną i płytą hip-hopową. Uczy się również grać na pianinie. Wśród zebranej w auli młodzieży wzbudził on duże zainteresowanie poruszanym tematem.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Żurawicy.