October 18 2018 03:47:15

TOLKIEN PO RAZ TRZECI!
Trzeci już rok z rzędu obchodzimy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania Tolkiena, który przypada 25 marca. W przedświąteczny poniedziałek w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie klasy 6 „a” i 7 „a” szkoły podstawowej, aby wziąć udział w tym ekscytującym i niecodziennym wydarzeniu.
Do cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena – twórcy fantasy wprowadziły wszystkich zebranych uczennice klasy 7 „a” – Ola, Dagmara, Ula, Paula, Ela i Oliwia. Dziewczynki głośno i z pełnym zaangażowaniem czytały fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Poza tym obecni na spotkaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego pt. „J. R. R. Tolkien – władca snów”. W międzyczasie Natalia Kuniec – gimnazjalistka z klasy 3 „b” w bardzo ciekawy sposób zreferowała fascynujące dzieje J. R. R. Tolkiena i przypomniała jego twórczość. Najwięcej rozrywki i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał fantasy-quiz z nagrodami, prowadzony przez Olę i Dagmarę z klasy 7„a”. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja o wyjątkowym powieściopisarzu zachęci wszystkich do czytania jego wyjątkowych dzieł.