January 21 2019 07:41:31
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. O godz. 11.00 została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy. 
Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania hymnu oraz wciągnięcia flagi na maszt. Prowadzący uroczystości przywitał wszystkich gości i mieszkańców naszej gminy, a z programem słownym wystąpiły przedszkolaki z naszego Przedszkola. Następnie poszczególne delegacje, w tym również nasza szkoła, złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.
W uroczystościach Zespół S-P nr 1 reprezentował dyrektor p. Jan Semków oraz wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczniami: Julią Drewniak i Kingą Andrach. Wystawiliśmy również trzy poczty sztandarowe: Sztandar Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego, Sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, oraz Sztandar Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski. W poczcie sztandarowym Gimnazjum stali: Kacper Płocica, Jagoda Mazur i Paulina Ostrowska, w poczcie Związku Kombatantów stali: Marek Hamryszczak, Marta Szal i Natalia Wojtaszek, a w poczcie SP: Michał Zabłocki, Monika Stankiewicz i Kinga Wojnarowicz.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,183,389 Unikalnych wizyt