August 19 2018 06:02:42

DZIEŃ NAUKI W PWSW
W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w IX Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. W tym roku przygotowano wiele atrakcji . Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w kilku konkurencjach, m. in. w dyktandzie ortograficznym, konkursie szachowym czy biegu akademickim. Młodzież obejrzała pokaz współdziałania służb w czasie sytuacji kryzysowych oraz miała możliwość uczestniczenia w doświadczeniach chemicznych w laboratorium, warsztatach projektowania 3 D i warsztatach technologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się indywidualna konkurencja „Kajakiem po stawie bakończyckim”, która umożliwiła uczniom sprawdzenie własnych umiejętności właściwego wiosłowania i oswojenia się z podstawowymi zasadami pływania kajakiem.