August 19 2018 06:03:20

WYKŁAD IPN "NIEPODLEGŁA 1918-2018"
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 7 czerwca, odbyły się wykłady i zajęcia warsztatowe z Panią Katarzyną Kyc, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
• Uczniowie klas 4 i 5 SP uczestniczyli w spotkaniu, gdzie tematem były Symbole naszej historii – historia herbu i flagi Polski. W przystępny i interesujący sposób poznali i przybliżyli sobie historię naszego Hymnu, Godła czy Flagi. Dzieci miały możliwość zwrócić uwagę, jak bardzo ważna jest tożsamość narodowa i wiedza o swojej Ojczyźnie.
• Uczniowie klas 6, 7 SP i klas 2, 3 Gimnajzum wysłuchali bardzo ciekawego wykładu, przedstawiającego sylwetki twórców niepodległej RP, takich mężów stanu jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski czy Józef Haller. Prowadząca wykład, przedstawiając nam trudy powstania II RP, zwróciła uwagę na różnice między omawianymi politykami, którzy mimo różnych poglądów potrafili się porozumieć dla dobra niepodległej Ojczyzny.