October 18 2018 03:47:06

WYJAZD STUDYJNY DO BRUKSELI
W dniach od 17 do 21 maja 2018 roku laureatka konkursu Wiedzy o samorządzie terytorialnym Emilia Korczyńska uczennica klasy 3 c wraz z p. Agnieszką Wojtaszek, wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski. Emilka była w gronie laureatów także innych konkursów z okolic Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Na zwycięzców konkursów wraz z opiekunami czekało wiele atrakcji. Swój wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania Brukseli. Mieliśmy możliwość poznać jej zabytki, takie jak Grand Place czy Katedra Św. Michała, wspaniałą kulturę i smaczna kuchnię. Nie zapomnieliśmy również o degustacji pysznej czekolady z której słynie Belgia. Ważnym punktem naszego wyjazdu był Parlament Europejski, zwiedziliśmy siedzibę UE oraz Muzeum Historii UE. W czasie tej wizyty odbyła się spotkanie z Prof. Mirosławem Piotrowskim i jego współpracownikami.