December 11 2018 15:47:38

SPOTKANIE LITERACKIE W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH
W dniu 19 września 2018 r. uczniowie klasy III a gimnazjum z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem i miłośnicy literatury z klas VII, VIII i gimnazjum pod opieką p. Marty Lubas i p. Anny Pstrąg – Fac uczestniczyli w spotkaniu literackim „Z książką w ogrodzie” w Arboretum w Bolestraszycach. Gośćmi spotkania byli pisarze Magda Skubisz - autorka powieści o przemyskich licealistach i Stefan Darda - jeden z najpopularniejszych autorów literatury grozy. Stefan Darda debiutował w 2008 r. powieścią „Dom na wyrębach”, potem stworzył m.in. złożony z czterech tomów „Czarny Wygon” i „Nowy dom na wyrębach”. W czasie spotkania pisarze reprezentujący odmienne gatunki literackie opowiadali o początkach swojej przygody z pisaniem i twórczych inspiracjach oraz swoich nowych książkach. Na zakończenie młodzi uczestnicy spotkania zadawali autorom liczne pytania. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i zachęcenia młodzieży do sięgania po dobrą literaturę.