November 18 2018 12:04:25

AKCJA "OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY"
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych w poniedziałek 29.10.2018 r. uczniowie klas: 5b, 6b, 8b i 7a, jak rokrocznie, pod opieką Pań Barbary Stadnickiej, Agnieszki Wojtaszek, Jolanty Beer i Pana Krzysztofa Blicharskiego, udali się na Cmentarz Komunalny w Żurawicy Dolnej, aby porządkować opuszczone groby i uczcić pamięć zmarłych weteranów wojennych pochodzących z naszej miejscowości. Zaangażowani w akcje uczniowie w październiku zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy, które następnie zapalili na nagrobkach. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, przynosząc ze sobą przybory do sprzątania, znicze i kwiaty. Podzieleni na kilka grup udali się w wyznaczone miejsca, porządkując groby min. śp. ppor. Leona Klementowicza- weterana Powstania Styczniowego, którym nasza szkoła się opiekuje, kpt. Juliana Ustrzyckiego- legionisty Józefa Piłsudskiego, Edmunda Majchrzaka czy pomnik ku czci Poległych Żołnierzy podczas I i II Wojny Światowej. Zapaliliśmy również symboliczne światełka na grobach naszych zmarłych już nauczycieli.