November 18 2018 12:04:19

KWESTA 2018
1 listopada 2018 r. w Święto Wszystkich Świętych dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy już po raz czwarty kwestowali na Cmentarzem Komunalnym w Żurawicy na rzecz renowacji Krzyża znajdującego się w centralnej części cmentarza.„Kwesta 2018” tak jak w poprzednim roku została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Żurawica, Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Dzięki tym staraniom zostanie przeprowadzona renowacja Krzyża, a sama idea kwestowania na rzecz zabytkowych nekropolii służy promowaniu idei wolontariatu i tym samym zachęca młodzież do podejmowania wspólnych międzypokoleniowych inicjatyw. Naszą społeczność szkolną w kwestowaniu reprezentowali: Dyrektor Jan Semków, vice-dyrektor Renata Drewniak, nauczyciele: Barbara Stadnicka, Agnieszka Wojtaszek, Krzysztof Blicharski, uczniowie: Monika Stankiewicz, Kinga Wojnarowicz, Magdalena Szumełda, Aleksandra Lula, Julia Drewniak, Dawid Kuczwał, Natalia Wojtaszek, Filip Bijan, Klaudia Dzierżawin, Mikołaj Nehrebecki, Kinga Ochota i Piotr Kucharski.