June 19 2019 14:06:04

WIECZERZA WIGILIJNA DLA SAMOTNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ŻURAWICA
Dnia 16 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy, odbyło się spotkanie opłatkowe, przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurawicy. Była to bardzo wzruszająca i uroczysta kolacja wigilijna połączona z występami uczniów naszej szkoły. Świąteczny montaż słowom artystyczny przygotowały panie Agnieszka Andrach i Agnieszka Wojtaszek wraz z uczniami klasy IIIb gimnazjum i klasy IVa SP.
Ksiądz Dziekan Marian Hofman rozpoczął to wyjątkowe spotkanie modlitwą, złożył też wszystkim przybyłym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie wszystkich gości przywitał pan Tomasz Szeleszczuk Wójt Gminy Żurawica, zachęcając do wspólnego świętowania. Po występach artystycznych, które roznieciły żar świątecznej atmosfery, zebrani zaczęli dzielić się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego. Jak na wieczerzę wigilijną przystało, na stołach nie zabrakło smacznych tradycyjnych potraw.