January 21 2019 07:41:18

WIGILIA SZKOLNA 2018
Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole miała miejsce tradycyjna już wigilia szkolna. 21 grudnia 2018 r. w auli zgromadziliśmy się po to, aby wspólnie wyrazić radość związaną z nadejściem Chrystusa. Po obejrzeniu Jasełek, przygotowanych przez naszych uczniów, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Ważnym elementem spotkania była modlitwa i odczytanie przez księdza Mariana Hofmana fragmentów Ewangelii św. Łukasza. Życzenia świąteczno-noworoczne złożył ks. dziekan dr Marian Hofman oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków. Pani Dyrektor Renata Drewniak z kolei, przekazując opłatki przewodniczącym wszystkich klas, zaprosiła społeczność szkolną do – pięknie udekorowanych przez uczniów – stołów wigilijnych znajdujących się na hali sportowej. W ten wyjątkowy dzień gościliśmy również Sekretarza Gminy p. Ryszarda Kosteleckiego i Przewodniczącego Rady Gminy p. Macieja Gałuszkę, który wręczył nagrody i dyplomy uczniom w dwóch konkursach plastycznych: „Na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową” i „Jakie są anioły”. Wszyscy mieliśmy okazję podzielić się opłatkiem oraz zasmakować dań przygotowanych przez kuchnię szkolną: barszcz z uszkami, pierogi, ryba, kompot, ciasta, owoce. Wigilia z pewnością wzbudziła w naszej szkolnej rodzinie poczucie jedności i wspólnoty.