May 22 2019 14:00:48

POKAZ HISTORYCZNY
09.01.2019 r. do naszej szkoły przyjechali panowie z Grupy Artystycznej „Rekonstrukto” i zaprezentowali pokaz historyczny pt. "Ku niepodległej". Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. W sposób barwny i wesoły z udziałem naszych uczniów opowiedzieli sytuację pod zaborami oraz rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość "postrzelać" i poleżeć na noszach. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.