May 22 2019 14:01:31

ROZSTRZYGNIĘCIE V EDYCJI GMINNEGO KONKURSU "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"
4 marca 2019 roku w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy odbyło się uroczyste rozstrzygniecie V edycji konkursu historyczno-informatycznego „Żołnierze Wyklęci”, zorganizowanego przez Wójta Gminy Żurawica pana Tomasza Szeleszczuka i Dyrektora ZSP nr 1 pana Jana Semków. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych i klas 7 i 8 SP z terenu Gminy Żurawica. Dyrektor Szkoły przywitał przybyłych gości oraz uczestników konkursu. Swoją obecnością zaszczycili nas również, dr Grzegorz Szopa i pan Wojciech Koba, syn „Wyklętego” majora Władysława Koby, który opowiedział nam o losach swojego ojca. Konkurs cieszy się rokrocznie dużą popularnością, ponieważ w tej edycji udział wzięło 35 uczniów. Z dumą ogłaszamy, że nasza uczennica Monika Stankiewicz zajęła 1 miejsce, a Martyna Smolak otrzymała wyróżnienie. Ogłoszenie wyników poprzedzone było wystąpieniem naszych uczniów, którzy przygotowali montaż słownym- muzyczny upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych. Następnie pan Dyrektor, pan Wójt i Ksiądz dr Marian Hofman wręczyli laureatom nagrody rzeczowe i pieniężne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta gminy Żurawica.