October 18 2018 03:47:20
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Porządek uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019:

godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
godz. 09.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym dla uczniów klas 0 -VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

Serdecznie zapraszamy
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W piątek 22 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość zakończenia nauki rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy. Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu szkolnym, gdzie uroczyście wprowadzono Poczty Sztandarowe, zaśpiewano Hymn Narodowy i wciągnięto flagę na maszt. Przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów przywitał prowadzący uroczystość p. Krzysztof Blicharski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły p. Jan Semków, który podziękował wszystkim za ciężką pracę w kończącym się roku szkolnym. Przedstawił pracę szkoły oraz osiągnięcia i sukcesy uczniów. Głos zabrał również p. Marek Jaremczuk V-ce przewodniczący Rady Gminy Żurawica i p. Bernadeta Jasińska Kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty w Przemyślu. Podczas uroczystości odbyło się również przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu i ślubowanie absolwentów z klas III gimnazjum. Dyrektor szkoły oraz Wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz wychowawcami klas, wręczali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dzięki wsparciu sponsorów i sympatyków szkoły, uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniali się w różnych dziedzinach życia szkoły otrzymali liczne nagrody rzeczowe i pieniężne.
KOMERS 2018
Spotkanie III klas 16 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy, było niestety ostatnim takim wspólnym spotkaniem z nauczycielami i kolegami w tej szkole. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Każde z nas pójdzie w swoją stronę. Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli jak i kolegów. Nie będzie już Was – tych, których znaliśmy i szanowaliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Komers był okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z naszej szkoły, a na pamiątkę pozostaną nam wspólne zdjęcia ze wspaniałej zabawy.
WYJAZD STUDYJNY DO BRUKSELI
W dniach od 17 do 21 maja 2018 roku laureatka konkursu Wiedzy o samorządzie terytorialnym Emilia Korczyńska uczennica klasy 3 c wraz z p. Agnieszką Wojtaszek, wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wyjazd ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski. Emilka była w gronie laureatów także innych konkursów z okolic Podkarpacia oraz Lubelszczyzny. Na zwycięzców konkursów wraz z opiekunami czekało wiele atrakcji. Swój wyjazd rozpoczęliśmy od zwiedzania Brukseli. Mieliśmy możliwość poznać jej zabytki, takie jak Grand Place czy Katedra Św. Michała, wspaniałą kulturę i smaczna kuchnię. Nie zapomnieliśmy również o degustacji pysznej czekolady z której słynie Belgia. Ważnym punktem naszego wyjazdu był Parlament Europejski, zwiedziliśmy siedzibę UE oraz Muzeum Historii UE. W czasie tej wizyty odbyła się spotkanie z Prof. Mirosławem Piotrowskim i jego współpracownikami.
INFORMACJA
Porządek uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego 2017/2018:

godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy
godz. 09.15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego na placu szkolnym

Serdecznie zapraszamy
STREFA MŁODEGO KIBICA
Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłkę nożną i pierwszy mecz reprezentacji Polski na stadionie w Moskwie, wzbudził wśród uczniów naszej szkoły ogromne zainteresowanie. 19 czerwca 2018 r. o godzinie 17, w auli naszej szkoły na „szkolnym telebimie” grupa uczniów i nauczycieli razem kibicowała polskiej drużynie w meczu z Senegalem. Biało czerwone koszulki, barwy narodowe na twarzach, szaliki i inne obowiązkowe gadżety, jeszcze bardziej podkreśliły wyjątkowość spotkania. Wspólnie odśpiewany hymn polski pozwolił odczuć wszystkim, że jesteśmy patriotami - Polakami. Mecz był pełen emocji i choć wynik nie był zbyt satysfakcjonujący, wspólne kibicowanie zapewniło wszystkim wiele radości.
ODWIEDZINY DZIECI Z UKRAINY
W dniu 19 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedziło 19 uczniów z Ukrainy ze szkół z okolic Sambora. Opiekunem grupy była siostra zakonna Elżbietą Ślemp, która prowadzi katechezę w parafii Męczeństwa Jana Chrzciciela w Samborze. Dzieci mają polskie korzenie i rozmawiają w języku polskim. Wizyta w naszej szkole była jednym z punktów pięciodniowej wycieczki do Polski. Dzieci zapoznały się z systemem edukacji polskich uczniów, obejrzały pracownie oraz uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno – sportowych w hali sportowej. Dzięki uprzejmości naszych pań, pracujących na stołówce szkolnej, zostały poczęstowane pysznym obiadem i obdarowane słodkościami. Wizyta dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i umożliwiła zdobycie nowych doświadczeń w Polsce.
ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE
Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody patrona - Świętej Jadwigi Królowej Polski. Po uroczystej Mszy Świętej nauczyciele wraz z uczniami ruszyli w pochodzie w kierunku szkoły na dalszą część uroczystości. W auli szkolnej uczniowie wcielili się w średniowieczne postacie, przedstawiając życie i działalność Świętej Jadwigi. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu historycznego o naszej patronce. Miejsce 1 zajął Bartosz Ptak, miejsce 2 Zuzanna Walus, a miejsce 3 Oliwia Sosnowska. Po uroczystościach na najmłodszych i tych starszych czekało wiele atrakcji na boisku szkolnym i w hali sportowej. Uczniowie bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, częstowali się popcornem, watą cukrową i zimnymi napojami.
WYKŁAD IPN "NIEPODLEGŁA 1918-2018"
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 7 czerwca, odbyły się wykłady i zajęcia warsztatowe z Panią Katarzyną Kyc, pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
• Uczniowie klas 4 i 5 SP uczestniczyli w spotkaniu, gdzie tematem były Symbole naszej historii – historia herbu i flagi Polski. W przystępny i interesujący sposób poznali i przybliżyli sobie historię naszego Hymnu, Godła czy Flagi. Dzieci miały możliwość zwrócić uwagę, jak bardzo ważna jest tożsamość narodowa i wiedza o swojej Ojczyźnie.
• Uczniowie klas 6, 7 SP i klas 2, 3 Gimnajzum wysłuchali bardzo ciekawego wykładu, przedstawiającego sylwetki twórców niepodległej RP, takich mężów stanu jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski czy Józef Haller. Prowadząca wykład, przedstawiając nam trudy powstania II RP, zwróciła uwagę na różnice między omawianymi politykami, którzy mimo różnych poglądów potrafili się porozumieć dla dobra niepodległej Ojczyzny.
ŚWIĘTO SZKOŁY
W dniu 8 czerwca 2018 roku (piątek) odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły.

Porządek uroczystości:
godz. 08.00 - Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy (zbiórka dzieci w kościele),
po mszy św. uroczysty przemarsz do szkoły pod opieką nauczycieli
godz. 09.15 - Montaż słowno-muzyczny w auli szkolnej
godz. 10.00 - Atrakcje na boisku szkolnym dla klas 0-VI oraz zajęcia w hali sportowej dla klas VII i gimnazjum
godz. 12.10 - zakończenie uroczystości

Świetlica szkolna czynna zgodnie z planem.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.
DZIEŃ NAUKI W PWSW
W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w IX Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. W tym roku przygotowano wiele atrakcji . Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w kilku konkurencjach, m. in. w dyktandzie ortograficznym, konkursie szachowym czy biegu akademickim. Młodzież obejrzała pokaz współdziałania służb w czasie sytuacji kryzysowych oraz miała możliwość uczestniczenia w doświadczeniach chemicznych w laboratorium, warsztatach projektowania 3 D i warsztatach technologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się indywidualna konkurencja „Kajakiem po stawie bakończyckim”, która umożliwiła uczniom sprawdzenie własnych umiejętności właściwego wiosłowania i oswojenia się z podstawowymi zasadami pływania kajakiem.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,106,332 Unikalnych wizyt