February 21 2019 03:50:18
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
WIECZERZA WIGILIJNA DLA SAMOTNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ŻURAWICA
Dnia 16 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy, odbyło się spotkanie opłatkowe, przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żurawicy. Była to bardzo wzruszająca i uroczysta kolacja wigilijna połączona z występami uczniów naszej szkoły. Świąteczny montaż słowom artystyczny przygotowały panie Agnieszka Andrach i Agnieszka Wojtaszek wraz z uczniami klasy IIIb gimnazjum i klasy IVa SP.
Ksiądz Dziekan Marian Hofman rozpoczął to wyjątkowe spotkanie modlitwą, złożył też wszystkim przybyłym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie wszystkich gości przywitał pan Tomasz Szeleszczuk Wójt Gminy Żurawica, zachęcając do wspólnego świętowania. Po występach artystycznych, które roznieciły żar świątecznej atmosfery, zebrani zaczęli dzielić się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego. Jak na wieczerzę wigilijną przystało, na stołach nie zabrakło smacznych tradycyjnych potraw.
GMINNE MIKOŁAJKI 2018
Dnia 15 grudnia w hali sportowej ZSP nr 1 odbyły się Gminne Mikołajki dla wszystkich dzieci z naszej gminy. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 oraz Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy, to organizatorzy tegorocznych Mikołajek, które są szczególnym dniem, dla każdego dziecka. Dzieci mogły skorzystać z zjeżdżalni, dmuchawców, trampolin. Wielkim zainteresowaniem u najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Zabawy, gry i tańce prowadzili animatorzy, którzy wcielali się w postacie bajkowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się Elza i jej pomocnice Myszka Miki i Elf. Po grach i zabawach zadowolone i uśmiechnięte dzieci zajadały się popcornem i watą cukrową. Zabawa była bardzo udana i mamy nadzieję, że Gminne Mikołajki staną się rokroczną tradycją.
KONCERT PROFILAKTYCZNY
12 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny Arka Zawilińskiego – bluesmana, – autora muzyki, gitarzysty, który posługuje się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Muzyk opowiedział o sobie i swojej artystycznej drodze. Mówiąc o pasji do gitary, zachęcał młodych ludzi do bycia kreatywnym i chętnym do rozwijania własnych pasji. Przestrzegał dzieci i młodzież przed sięganiem po używki. Zachęcał do bycia odpowiedzialnym. Swoje wypowiedzi przeplatał granymi na gitarze utworami. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum. Koncert odbył się z inicjatywy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żurawicy.
ZAPROSZENIE
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
22.11.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Dietetykiem p. Magdaleną Świetlicką Trenerem Wellness. Pani Magda, przeprowadziła dla klas 0-III oraz dla rodziców, spotkanie na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i roli sportu w naszym życiu. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać, oraz, że słodycze i śmieciowe jedzenie mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO RZESZOWA
19 listopada b.r. klasa 3a, 3b i 3c wraz z wychowawcami p. Agnieszką Wojtaszek, p. Markiem Jaremczukiem i p. Martą Lubas wyruszyli do Rzeszowa. Uczniowie aktywnie spędzili czas w parku trampolin FlyParku, następnie udali się na seans filmowy do kina Millenium. Wszyscy zadowoleni z miło spędzonego czasu w godzinach popołudniowych wrócili do Żurawicy.
KONKURS "POLSKA, MOJA OJCZYZNA"
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ”Polska, moja Ojczyzna”. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem uczniów, wpłynęło 45 prac plastycznych, które można podziwiać w naszym szkolnym holu. Jury w składzie, Panie: Dorota Cwynar, Marta Lubas i Agnieszka Wojtaszek, wyłoniło zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych:
W kategorii klas 0-III przyznano:
I miejsce - Alicja Szumełda  kl. 0 i Maja Welcz kl. 3a
II miejsce - Milena Szymańska kl. 0 i Julia Chura kl. 1b
III miejsce - Filip Jucha kl. 0, Milena Skwarek kl. 2a i Weronika Sitarz kl. 3a
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że 22 listopada 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!

GMINNE OBCHODY 11 LISTOPADA
11 LISTOPADA 2018 w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, w kościele parafialnym w Żurawicy Dolnej o godz. 11.00 została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszej szkole. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy, aby oddać hołd poległym za Ojczyznę i złożyć symboliczne wiązanki pod tablicą pamiątkową. Dyrektor szkoły p. Jan Semków oraz Wicedyrektor p. Renata Drewniak wraz z uczennicami Julia Drewniak i Dagmarą Pytlak, oraz p. Moniką Bielas i Harcerzami złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Nasze szkoła wystawiła również trzy poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasze gimnazjum się opiekuje.
REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, rozdawanie kotylionów, przygotowywanie flag – tak między innymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczcili nasi uczniowie. W piątek, 9 listopada, o godz. 11:11 z placu przed Szkołą Podstawową można było usłyszeć hymn państwowy. Uczniowie ci starsi i młodsi odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, ta akcja ministerstwa Rekord dla Niepodległej była ciekawą lekcją historii oraz wyrazem naszej dumy i patriotyzmu z Biało – Czerwonej.
AKCJA "ROZDAJEMY KOTYLIONY"
W piątek 9 listopada 2018 r. uczniowie klasy 3b rozdawali społeczności szkolnej przygotowane przez siebie kokardy, zwane również kotylionami. Biało – czerwona z orłem w sercu, kokarda narodowa, to patriotyczny symbol każdego Polaka i Polki. W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, każdy powinien mieć ją przypiętą do swojej piersi i pokazać światu, że można być dumnym i godnie reprezentować biało-czerwone barwy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,227,484 Unikalnych wizyt