May 24 2017 11:49:55
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
KONKURS O KATYNIU ROZSTRZYGNIĘTY!
Podczas uroczystego poranka katyńskiego zorganizowanego 10 kwietnia 2017 r. w naszej szkole, odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego ”Katyń- Prawda i Pamięć”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy i Instytut Historyczny PWSW w Przemyślu. Patronat honorowy objęli: Europoseł Prof. Mirosław Piotrowski i Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski . Spośród 38 prac plastycznych i literackich jury w składzie: Elżbieta Jaroch-Chlastawa, Agnieszka Wojtaszek i Ks. Krzysztof Mierzejewski wybrało 17 prac, które przeszły do kolejnego etapu. W finale autorzy musieli bronić ustnie swoich prac przed komisją, w wyniku czego wyłoniono zwycięzców:
PORANEK KATYŃSKI
10 kwietnia 2017 r. w auli gimnazjalnej odbył się uroczysty poranek, upamiętniający 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W atmosferę II Wojny Światowej i zbrodniczego dzieła NKWD, wprowadziła Nas Daria Pilsak uczennica kl. II a. Prawdziwą lekcję historii przedstawił nauczyciel Jakub Grabowski, którego z zainteresowaniem słuchali uczniowie: Jakub Owoc, Dawid Dmitrzyk i Sebastian Jacuła. Kasia Jurek, Paulin Hołowid, Anita Szybiak i Marta Szal, także uczennice kl. II a, recytowały przejmujące i wzruszające wiersze o tematyce katyńskiej. Na zakończenie uroczystości, zaśpiewała Dominika Wardęga uczennica kl. III b, kultową piosenkę „Biały Krzyż”. Uroczysty poranek, jak co roku jest stałą formą uczczenia pamięci wymordowanych przez NKWD jeńców wojennych, na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 r.
PRZEDSTAWIENIE WIELKOPOSTNE
W dniu 12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole uczniowie klas II c i II b zaprezentowali sztukę „Sumienie młodego człowieka”. W krótkich scenkach ukazane zostały pokusy, które niejednokrotnie niszczą życie młodych ludzi. Czas rozmowy z własnym sumieniem pozwala zrozumieć jak walczyć z własnymi pokusami. Przedstawienie wielkopostne przybliżyło całej społeczności szkolnej problematykę zachowań, które młodzi ludzie powinni unikać i nawiązało do szczególnej atmosfery zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Jan Semków, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.
WIELKANOC 2017

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2017

Informujemy, że w dniach 19-21 kwietnia 2017 r.,
odbędą się egzaminy gimnazjalne dla klas trzecich
i próbne egzaminy gimnazjalne dla klas drugich i pierwszych.

Przedstawiamy harmonogram egzaminów>>

DORADCA ZAWODOWY W NASZEJ SZKOLE
W dniu 10.03.2017 r. odbyły się zajęcia zawodoznawcze dla uczniów klas III. Warsztaty prowadzili pracownicy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. Doradcy zawodowi pani Dorota Markowska – Słysz i pani Anna Wanat zaproponowały ćwiczenia, które pomogły uczniom w określeniu swoich uzdolnień i talentów, a tym samym zdolności, które stanowią ich mocną stronę. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych oraz zapoznała się z różnymi zawodami.
BEZPIECZNY INTERNET
W dniach 16 i 27 marca 2017 r. uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia pt: „W sieci – bezpieczeństwo w Internecie” poprowadziła pani Alicja Kunert, która w bardzo ciekawy sposób z wykorzystaniem krótkich filmików przypomniała o bezpiecznym surfowaniu po Internecie. Młodzież miała możliwość zapoznania się z MEDIATEKĄ nowym działem Przemyskiej Biblioteki Publicznej, który oferuje ciekawą przestrzeń dla edukacji i rozrywki dla młodzieży od 10 lat.
SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
Dnia 28 marca 2017 roku w auli szkolnej odbył się Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, rozumiem. odnoszę sukces”. Chętnych do wzięcia w nim udziału nie zabrakło, do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas I-III. Postawiono przed nimi zadanie wcale nie proste, mieli przeczytać dwa fragmenty powieści „Krzyżacy”, wiersz A. Asnyka oraz tekst językoznawczy. Przeczytać to mało! Stopień zrozumienia czytanych treści zweryfikował dopiero test, który uczniowie rozwiązywali 45 minut i za który można było otrzymać maksymalnie 20 punktów. Wypieki na twarzy i ochoczy zapał do działania - to słowa najlepiej - opisujące uczestników konkursu. Miło nam ogłosić, że Mistrzami czytania ze zrozumieniem z wynikiem 16 p. zostali: Jakub Grabowski, Paulina Hołowid, Katarzyna Jurek z klasy II a oraz Julia Furtak z klasy I c. Ponadto wyróżniono trzy uczennice: Julię Szczypel, Emilię Wasilewską z klasy I b i Paulinę Ostrowską z klasy II c. Serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu był dla wszystkich źródłem satysfakcji i radości.
FINAŁ KONKURSU "KATYŃ - PRAWDA I PAMIĘĆ"
FINAŁ KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 4 KWIETNIA W BIBLIOTECE GIMNAZJUM O GODZ 9:25 ( 3 LEKCJA). KAŻDY Z FINALISTÓW BĘDZIE MIAŁ 3 MINUTY NA OBRONĘ SWOJEJ PRACY PRZED KOMISJA KONURSOWĄ I ODPOWIEDŹ NA PYTANIA ZADANE PRZEZ KOMISJĘ. UCZESTNICY WCHODZĄ W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU:

WYJĄTKOWA LEKCJA CZYTANIA...
Od dwóch lat w kalendarz imprez naszej szkoły wpisuje się Dzień Głośnego Czytania Tolkiena, który przypada 25 marca. W związku z tym w ubiegły piątek uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena – twórcy fantasy.
Przy dźwiękach staroangielskich nut, chętne dziewczynki z klasy 3 „a”, pewnie fascynatki tej literatury, w auli szkolnej głośno czytały fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Poza tym w ciekawy sposób opowiedziały o fascynujących dziejach J. R. R. Tolkiena i przypomniały jego twórczość. W trakcie spotkania, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć również fragmenty filmu dokumentalnego pt. „J. R. R. Tolkien – władca snów”. Najwięcej rozrywki i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał fantasy-quiz, który to – przy niemałym dopingu całej widowni – wygrała klasa 1 „a”. Gratulujemy Wam wiedzy i pomysłowości w odpowiedziach na zagadki Golluma! Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja o wyjątkowym powieściopisarzu zachęci wszystkich do czytania jego dzieł.
SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM "TWIERDZA PRZEMYŚL"
23 marca br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XVI edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl” organizowanego przez SP nr 15, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Sam konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy odbył się 16 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu, gdzie nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Rubacha, Jędrzej Urban i Grzegorz Jasiński, których opiekunem jest p. Agnieszka Wojtaszek. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z ponad 30 pytań. Do ścisłego finału z ponad 30 uczniów wytypowano ścisłą piątkę finalistów, wśród których znalazł się Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b. Podczas finału uczniowie losowali po 3 pytania przygotowane prze jurorów, a finaliści musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną z zakresu I Wojny Światowej, ale również znajomością fortyfikacji i topografii Twierdzy Przemyśl. Z dumą ogłaszamy, że Grzegorz Jasiński zdobył I miejsce. Serdecznie Gratulujemy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,789,190 Unikalnych wizyt