May 24 2017 11:49:04
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ZAPROSZENIE

 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
serdecznie zapraszają dzieci 6, 7-letnie oraz uczniów klas VI wraz z rodzicami

na DNI OTWARTE SZKOŁY
25 marca 2017 roku (sobota) o godz. 10.00


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
9 marca 2017 r. w auli gimnazjalnej odbył się finał III edycji konkursu informatyczno-historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Jak co roku konkurs organizowany był przez Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego pod honorowym patronatem IPN w Rzeszowie. Z naszej szkoły do zmagań konkursowych przystąpiło 12 uczniów, których zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat Żołnierzy Niezłomnych, prezentując ich sylwetki i bohaterskie postawy. Z Dumą ogłaszamy, że Faustyna Jurijków uczennica klasy III b zajęła 3 miejsce, a Patryk Kucharski, Klaudia Rubacha, Justyna Domańska i Paulina Hołowid otrzymali wyróżnienia za swoje prace. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Wojtaszek. Serdecznie gratulujemy.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017
Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, w czasie których oglądali filmy profilaktyczne z serii „Zaplątani w Sieć” , klasy I – Happy slapiping, klasy II – cyberbullying, klasy III – sexting. 13 lutego odbył się poranek edukacyjno – profilaktyczny podczas którego młodzież oglądała film „Portale społecznościowe- czy można się uzależnić”. Zorganizowany został konkurs na plakat pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Komisja konkursowa w składzie: Marta Lubas, Anna Pstrąg – Fac, Marek Jaremczuk przyznała: nagrodę główną Jolancie Michałowskiej z kl. II c oraz cztery wyróżnienia: Paulinie Ostrowskiej z kl. II c, Monice Stankiewicz z kl. I b, Amelii Wywrot z kl. I b, Weronice Jędruch z kl. I c. Wszystkie prace uczniów zostały wyeksponowane w auli naszego gimnazjum.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W związku z przypadającym 1 Marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, społeczność naszego gimnazjum uczciła bohaterów podziemia antykomunistycznego. Podczas uroczystego spotkania zorganizowanego 28 lutego 2017 r. Ewa Wilgucka uczennica klasy III a wprowadziła Nas w tematykę powojennej, zbrojnej walki o niepodległość. Karol Popowicz, Adrian Kulpaczyński, Kamil Paradowski i Paulina Smuczek, recytowali piękne i przejmujące wiersze, oprawę muzyczną naszemu spotkaniu zapewniła Aleksandra Koszelik, Maria Wiech, Michał Krzyk i Kamila Klein. Dzięki niezapomnianej roli Inki, w którą wcieliła się Kasia Pirożek i relacji z egzekucji księdza - Grzegorza Jasińskiego, cofnęliśmy się w czasie i mieliśmy możliwość poznać tragiczne losy i bohaterskie postawy Wyklętych-Niezłomnych, m.in. Danuty Siedzikówny ps. Inka, Rotmistrza Witolda Pileckiego, czy majora Zygmunta Szendzielarza, którzy walczyli z komunistami w obronie naszej wiary i niepodległości.
Z WIZYTĄ W SCHRONISKU W ORZECHOWCACH
„Nie bądź obojętny – POMÓŻ” pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku w Orzechowcach. Znaczna część uczniów wspólnie z nauczycielami postanowiła wesprzeć bezdomne psy i koty. W dniu 2 marca 2017 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum odwiedziła schronisko w Orzechowcach. Podczas wizyty opiekun zwierząt oprowadził uczniów po schronisku w którym przebywa 60 kotów i ponad 130 psów. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji.
SUKCES MUZYCZNY
29 stycznia 2017 r. odbył się II Międzynarodowy Koncert Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Po mszy św. odprawionej przez Księdza Abpa Adama Szala, w oprawie muzycznej Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy, rozpoczęły się festiwalowe przesłuchania. W koncercie wystąpiło 268 wykonawców. Nasze gimnazjum, reprezentowane przez ZESPÓŁ MUZYCZNY AGLET, zajęło w kategorii zespół profesjonalny, zaszczytne III miejsce. Uczniów do występu przygotował nauczyciel pan Wiesław Semków. Serdecznie gratulujemy.
KONKURS "RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET"

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu
organizujemy w naszej szkole konkurs na plakat, projekt
pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

REGULAMIN KONKURSU
NASI NAJLEPSI
Za nami koniec I semestru roku szkolnego 2016/2017 – jest to czas podsumowań pracy naszych uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. 14 najlepszych gimnazjalistów trafiło do szkolnej galerii "Nasi najlepsi". Aby się w niej znaleźć należało uzyskać średnią ocen co najmniej 4,75. W klasach pierwszych takich uczniów było 5, w drugich 5, a w klasach trzecich 4 uczniów. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Nasi najlepsi w I semestrze roku szkolnego 2016/2017
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 9 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły i wychowawców z rodzicami
uczniów klas I-III gimnazjum.

Porządek spotkania:
godz. 17.00 - spotkanie dyrektora z rodzicami w auli gimnazjum
godz. 17.30 - spotkania wychowawców klas z rodzicami w salach lekcyjnych
PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW
W dniu 16.12.2016 roku w Hali Sportowej Gimnazjum w Żurawicy odbył się półfinał wojewódzkiej GIMNAZJADY w unihokeju chłopców. Na turniej przyjechało 9 zespołów, które rywalizowały w grupach złożonych z trzech drużyn każda. Nasze gimnazjum w tej grupie zajęło pierwsze miejsce i awansowało do grupy finałowej, gdzie czekały już na nich drużyny z Wielkich Oczu, Nienadówki i Stobiernej. Nasza drużyna była najlepsza i pokonała wszystkich rywali w grupie finałowej. Turniej zakończył się dla nas wyśmienicie, ponieważ udało się go wygrać bez straty bramki. Sukces ten można zawdzięczać świetnej grze formacji obronnej i fenomenalnej dyspozycji naszego bramkarza. Dzięki zwycięstwu w tym turnieju nasz zespół otrzymał awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 01.03.2017 roku w Żurawicy.

KOMUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW
WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE
W dniu 13.01.2017 r. grupa uczennic z klasy III a i III b uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Warsztaty prowadzone były przez uczniów szkoły w Radymnie a nad bezpieczeństwem czuwała kierownik Szkolenia Praktycznego pani Małgorzata Czyż. Uczennice miały możliwość zapoznania się z organizacją pracy i prowadzeniem zajęć gastronomicznych na profesjonalnie wyposażonej kuchni. Podczas warsztatów dziewczyny zapoznały się z tajnikami sporządzania zimnych zakąsek z różnych surowców i same przygotowały i udekorowały półmiski. Zajęcia zakończyły się degustacją potraw. Serdecznie dziękujemy uczniom i pani kierownik Małgorzacie Czyż za życzliwość i bardzo ciekawą prezentację kunsztu gastronomicznego.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,789,180 Unikalnych wizyt