October 21 2017 16:00:16
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
DZIEŃ NAUKI W PWSW
11 maja 2017 r. uczniowie klas III pod opieką p. Lucyny Madejowskiej - Ziemniak, p. Aleksandry Pączek i p. Anny Pstrąg-Fac uczestniczyli w VIII Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Tegoroczna edycja Dnia Nauki odbywała się pod hasłem „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce" , dlatego głównym punktem programu były atrakcje przygotowane przez służby mundurowe. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, kierunków kształcenia w PWSW w Przemyślu oraz poszerzyła swoją wiedzę o lokalnym rynku pracy.
SUKCES LITERACKI
W organizowanym przez Przemyską Bibliotekę Publiczną wiosennym konkursie „CZYTAM. OCZYWIŚCIE!” udział wzięła Paulina Smuczek – uczennica klasy 3 „a”. Warunkiem uczestniczenia w nim było napisanie recenzji wybranej przez siebie książki. Nasza uczennica rekomendowała powieść Gayle Forman pt. „Zostań, jeśli kochasz”. Podsumowanie konkursu odbyło się 9 maja w Czytelni Nowości Wydawniczych Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Miło nam poinformować, że wśród docenionych przez jury miłośników książek znalazła się ich entuzjastka z Żurawicy – Paulina otrzymała III nagrodę: dyplom i audiobooka. Brawo za wybitny talent literacki!
Nagrodzoną recenzję zamieszczamy poniżej, zachęcamy do lektury.

Recenzja książki Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”
ROZPOCZĘCIE PROCESU REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

UWAGA TRZECIOKLASISTO! Dnia  8 maja 2017 roku rusza elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych na stronie internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/. Przed rejestracją należy KONIECZNIE zapoznać się z Pzewodnikiem umieszczonym w Plikach do pobrania. Pamiętajcie, że możecie kandydować do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 8 maja br. do 9 czerwca br. Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną.

226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej i uroczystości, zapewniła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy naszym gimnazjum. Po liturgii wszyscy zebrani, w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy. Druga część uroczystości rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania hymnu, a z programem artystycznym wystąpili uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Pirożek, Paulina Smuczek, Marlena Kopańska uczennice klasy III a, Monika Stankiewicz uczennica kl. I b, recytowały patriotyczne wiersze, a w klimat i realia XVIII w , wprowadził nas Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b, który wcielił się w postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i złożył przysięgę nawołując do przyjęcia konstytucji. Następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową.. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy reprezentował Dyrektor p. Jan Semków, vice-dyrektor p. Renata Drewniak i przew. samorządu szkolnego Katarzyna Pirożek.
SUKCESY W POWIATOWYM KONKURSIE O JULIUSZU SŁOWACKIM
W tegorocznych Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim, które odbyły się 7 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, udział wzięło aż 12 uczennic z naszej szkoły. Uczestniczki, przygotowane pod okiem humanistycznym p. Aleksandry Pączek i muzycznie przez p. Wiesława Semkowa, zmagały się w kilku konkurencjach konkursowych. Wysiłek nie poszedł na marne, jury konkursowe przyznało nagrody dla reprezentantek naszego gimnazjum. Oto wyniki: W konkursie poezji śpiewanej bezkonkurencyjne okazało się być trio muzyczne: Justyna Domańska z klasy III „a”, Małgorzata Fac z klasy III „a” oraz Aleksandra Koszelik z klasy I „c”. Dziewczęta zajęły 1. miejsce! 1. miejsce z kolei w konkursie plastycznym zajęła Jolanta Michałowska z klasy II „c”, która narysowała komiks inspirowany treścią „Balladyny”. W konkursie recytatorskim wielkim talentem popisała się Paulina Smuczek z klasy III „a”, której przyznano 2. miejsce. Również 2. miejsce tyle, że w konkursie na prezentację multimedialną zajęły Klaudia Rubacha z klasy III „a” ex aequo Faustyna Jurijków z klasy III „b”. W teście wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego wyróżniła się Katarzyna Jurek z klasy II „a”, zajmując miejsce 3.
KONKURS O KATYNIU ROZSTRZYGNIĘTY!
Podczas uroczystego poranka katyńskiego zorganizowanego 10 kwietnia 2017 r. w naszej szkole, odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego ”Katyń- Prawda i Pamięć”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy i Instytut Historyczny PWSW w Przemyślu. Patronat honorowy objęli: Europoseł Prof. Mirosław Piotrowski i Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski . Spośród 38 prac plastycznych i literackich jury w składzie: Elżbieta Jaroch-Chlastawa, Agnieszka Wojtaszek i Ks. Krzysztof Mierzejewski wybrało 17 prac, które przeszły do kolejnego etapu. W finale autorzy musieli bronić ustnie swoich prac przed komisją, w wyniku czego wyłoniono zwycięzców:
PORANEK KATYŃSKI
10 kwietnia 2017 r. w auli gimnazjalnej odbył się uroczysty poranek, upamiętniający 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W atmosferę II Wojny Światowej i zbrodniczego dzieła NKWD, wprowadziła Nas Daria Pilsak uczennica kl. II a. Prawdziwą lekcję historii przedstawił nauczyciel Jakub Grabowski, którego z zainteresowaniem słuchali uczniowie: Jakub Owoc, Dawid Dmitrzyk i Sebastian Jacuła. Kasia Jurek, Paulin Hołowid, Anita Szybiak i Marta Szal, także uczennice kl. II a, recytowały przejmujące i wzruszające wiersze o tematyce katyńskiej. Na zakończenie uroczystości, zaśpiewała Dominika Wardęga uczennica kl. III b, kultową piosenkę „Biały Krzyż”. Uroczysty poranek, jak co roku jest stałą formą uczczenia pamięci wymordowanych przez NKWD jeńców wojennych, na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 r.
PRZEDSTAWIENIE WIELKOPOSTNE
W dniu 12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole uczniowie klas II c i II b zaprezentowali sztukę „Sumienie młodego człowieka”. W krótkich scenkach ukazane zostały pokusy, które niejednokrotnie niszczą życie młodych ludzi. Czas rozmowy z własnym sumieniem pozwala zrozumieć jak walczyć z własnymi pokusami. Przedstawienie wielkopostne przybliżyło całej społeczności szkolnej problematykę zachowań, które młodzi ludzie powinni unikać i nawiązało do szczególnej atmosfery zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Jan Semków, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.
WIELKANOC 2017

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

EGZAMINY GIMNAZJALNE 2017

Informujemy, że w dniach 19-21 kwietnia 2017 r.,
odbędą się egzaminy gimnazjalne dla klas trzecich
i próbne egzaminy gimnazjalne dla klas drugich i pierwszych.

Przedstawiamy harmonogram egzaminów>>

DORADCA ZAWODOWY W NASZEJ SZKOLE
W dniu 10.03.2017 r. odbyły się zajęcia zawodoznawcze dla uczniów klas III. Warsztaty prowadzili pracownicy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. Doradcy zawodowi pani Dorota Markowska – Słysz i pani Anna Wanat zaproponowały ćwiczenia, które pomogły uczniom w określeniu swoich uzdolnień i talentów, a tym samym zdolności, które stanowią ich mocną stronę. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych oraz zapoznała się z różnymi zawodami.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,882,217 Unikalnych wizyt