October 18 2018 03:45:27
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
INFORMACJA
1 czerwca 2018 roku - Dzień Dziecka

klasy VII
wyjazd do kina Helios w Przemyślu

klasy II-III gimnazjum
07.40 - 10.10 - lekcje zgodnie z planem
Po lekcjach projekcja filmu w auli szkolnej
Z OSTATNIM POŻEGNANIEM...
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 23 maja 2018 r. o godz. 13.00
wspólną modlitwą różańcową w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy.
Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 14.00,
po której nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
W ramach obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej pt. „Jest takie miejsce, taki kraj…”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Żurawica.
Konkurs odbył się 17 maja 2018 r. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Zebranych recytatorów i nauczycieli-opiekunów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy przywitali konferansjerzy należący do Samorządu Szkolnego – Karolina Zamorska i Kamil Paradowski. Zanim przystąpiono do poetyckich rywalizacji, dyrektor szkoły p. Jan Semków życzył powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu, a wójt gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski ze wzruszeniem w głosie podkreślił, jak ważna dla Polaków jest wolna Ojczyzna.
Zmagania poetyckie odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a występy dzieci oceniało jury: p. A. Kubisztal i p. J. Beer – polonistki z ZSP nr 1 w Ż-cy, p. M. Lubas – nauczyciel-bibliotekarz z ZSP nr 1 w Ż-cy oraz p. H. Plebankiewicz z ZSP nr 2 w Ż-cy.
WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO CZĘSTOCHOWY
W dniach od 7 do 9 maja 2018 r. klasy: 2 a, 2 b, 2 c pod opieką wychowawców: Elżbiety Fiń, Krzysztofa Blicharskiego, Marka Jaremczuka i Agnieszki Wojtaszek, wyruszyła na wycieczkę Ojców-Częstochowa-Zator. Pierwszym punktem naszej wycieczki było podążanie Szlakiem Orlich Gniazd. Wycieczka piesza po Ojcowskim Parku Narodowym, to głównie takie atrakcje jak Zamek Pieskowa Skała, którego historia sięga siedmiuset lat. Oczywiście nieodłączną częścią wycieczki jest również położona nieopodal potężna Maczuga Herkulesa. Drugi dzień naszej wycieczki spędziliśmy w Częstochowie, zwiedzając Sanktuarium i Klasztor na Jasnej Górze, następnie udaliśmy się na ruiny zamku wybudowanego przez króla Kazimierza Wielkiego w Olsztynie. Ostatnim punktem naszej podróży, była zabawa w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA TRZECIEGO MAJA
Świętowanie obchodów trzeciomajowych z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żurawicy rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy. O godz. 11.00 została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Marian Hofman. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, oraz służb mundurowych, z kompanią honorową i pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną Mszy Świętej wzbogaciła Harcerska Orkiestra Dęta działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. Po liturgii wszyscy zebrani w asyście wojskowej Kompanii Honorowej 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, z udziałem pocztów sztandarowych 1 Batalionu Czołgów, szkół z terenu gminy i OSP oraz przy akompaniamencie Harcerskiej Orkiestry Dętej, udali się pod pomnik przy Urzędzie Gminy.
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

UWAGA TRZECIOKLASISTO! Dnia 7 maja 2018 roku rusza elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych na stronie internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/. Przed rejestracją należy KONIECZNIE zapoznać się z PORADNIKIEM DLA KANDYTADTA. Pamiętajcie, że możecie kandydować do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania wniosków będzie trwał od 7 maja br. do 11 czerwca br. Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ GIMNAZJALISTY>>

INFORMACJA

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
informujemy, że dni 2 i 4 maja 2018 roku
są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VI przygotowali część artystyczną o bardzo patriotycznej wymowie. Wszyscy zebrani poznali okoliczności uchwalenia Konstytucji, sylwetki jej twórców oraz jej wielkie, dziejowe znaczenie. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki filmik dotyczący polskich symboli narodowych. Ciekawa inscenizacja uroczystości sprawiła, że uczniowie obejrzeli ją z wielkim zainteresowaniem.
NASZE KONKURSOWE SUKCESY W I LO
XI edycja „Kwietniowych Spotkań z Juliuszem Słowackim” odbyła się – jak co roku – w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu Nie obyłoby się oczywiście bez udziału naszych uczniów! I to udziału na bardzo wysokim poziomie i z dużymi sukcesami. W poszczególnych kategoriach tego powiatowej rangi konkursu uczestniczyło aż 10 reprezentantów naszej szkoły, których przygotowali p. Aleksandra Kubisztal, p. Agnieszka Andrach, p. Marta Lubas i p. Wiesław Semków.
Chlubnie ogłaszamy wyniki:
• 1 miejsce – w kategorii POEZJA ŚPIEWANA – kwintet muzyczny Aleksandra Koszelik, Katarzyna Jurek, Martyna Smuczek, Martyna Stadnik oraz Kamil Kamiński
• 2 miejsce – w kategorii KOMIKS – Marta Szal
• 3 miejsce – w kategorii WIEDZA O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO – Paulina Hołowid ex aequo Katarzyna Jurek
• 3 miejsce – w kategorii RECYTACJA – Karolina Zamorska
• 3 miejsce – w kategorii PREZENTACJA MULTIMEDIALNA – Paulina Hołowid
Jesteśmy dumni i gratulujemy!
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas 0-VII i II-III gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!

MSZA KATYŃSKA
W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku, z udziałem władz lokalnych, służb mundurowych, pocztów sztandarowych szkół z Przemyśla i okolic oraz rodzin Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kościele Ojców Karmelitów Bosych w Przemyślu upamiętniono 78 rocznicę Zbrodni. W uroczystościach udział wzięła i Mszę św. uświetniła Harcerska Orkiestra Dęta z Żurawicy działająca przy naszej szkole. Podczas uroczystej homilii kaznodzieja przypomniał bolesną historię polskich elit okrutnie mordowanych w 1940 roku przez NKWD w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wezwał też do modlitwy ale i pamięci historycznej ku przestrodze dla przyszłych pokoleń. W czasie Mszy św. modlono się za ofiary Zbrodni Katyńskiej i ich rodziny. Modlitwie polecano także współczesny świat, aby unikał wojen, a wszelkie konflikty rozwiązywał na drodze pokoju. Po liturgii złożono kwiaty przy tablicy z nazwiskami ofiar ludobójstwa na polskich oficerach, umieszczonej na jednym z filarów karmelickiego kościoła. W uroczystościach naszą szkołę reprezentował dyrektor p. Jan Semków, vice-dyrektor p. Renata Drewniak oraz nauczycielka historii p. Agnieszka Wojtaszek. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Żurawicy wystawił również dwa poczty sztandarowe: Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski, w którym stali: Patrycja Słabik, Kinga Wojnarowicz i Michał Zabłocki, oraz Poczet Sztandarowy Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasza szkoła się opiekuje, a stali w nim: Monika Stankiewicz, Natalia Wojtaszek i Marek Hamryszczak.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,106,269 Unikalnych wizyt