December 17 2017 10:54:12
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
29 września 2017 r. uczniowie klas III „a” i III „c” wraz z nauczycielkami języka polskiego: p. Aleksandrą Kubisztal i p. Agnieszką Andrach oraz panią z biblioteki Martą Lubas w sposób wyjątkowy uczcili Dzień Głośnego Czytania. Gimnazjaliści przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której organizatorem jest prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W roku 2017 cała Polska czytała „Wesele”, czyli dramat młodopolski – najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. I tak, jak dla Wyspiańskiego inspiracją do napisania „Wesela” były zaślubiny poety – Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic – Jadwigą Mikołajczykówną, tak dla naszych uczniów impulsem do „weselnego biesiadowania” stało się Narodowe Czytanie!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
W dniu 14 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV –VII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącą szkoły na rok szkolny 2017/2018 została KAROLINA ZAMORSKA zastępcą KAMIL PARADOWSKI sekretarzem Mikołaj Radziejowski członkiem PAULINA HOŁOWID.
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Z PLASTYKI W NASZEJ SZKOLE
„Barwy nie tylko do ozdoby.”

Celem projektu pod tytułem :"Jesień barwna, kolorowa , inna...."- była zmiana kolorystyki jesiennego, symbolicznego drzewa, nadanie mu niepowtarzalnego charakteru i energii płynącej z barw. Uczniowie klas drugich i trzecich ozdabiali w sposób abstrakcyjny jesienne drzewo. Wszyscy dobrze się bawili, tworząc swoje dzieła. Efekty działań zostały udokumentowane na zdjęciach.
INFORMACJA! KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
Dnia 03.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się 3 edycja historycznego konkursu wiedzy „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Uczniowie Jakub Łabuz, Monika Stankiewicz, Amelia Wywrot kl. II b i Kamil Paradowski kl. III a, uzyskało największą liczbę punktów, więc przechodzą do 2 etapu konkursu, który odbędzie się w piątek 06.10.2017 r. na lekcji 2 w klasie II b gimnazjum.
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowanych zostanie szereg akcji promujących czytelnictwo i konkursów.
W programie obchodów święta w naszej szkole:
• Quizy, krzyżówki, jesienne zabawy literackie dla dzieci, błyskawiczne konkursy o różnorodnej tematyce i różnym poziomie trudności,
• Akcja czytelnicza „Gimnazjaliści czytają dzieciom”,
• Konkurs plastyczny dla klas 0-III ”Moja ulubiona postać z bajki”, technika dowolna - prace należy składać do biblioteki do 31.10.2017 r.,
Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-VII,
• Konkurs literacko-plastyczny "Książka łączy nas" dla klas IV-VII i gimnazjum,
• Wystawa „Hity z naszej biblioteki” prezentująca nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
Rankingi czytelnicze: najlepiej czytająca klasa i najlepsi czytelnicy października.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych!
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
4 września br. żurawiccy uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystą inaugurację poprzedziła msza święta w kościele parafialnym, w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele.
W ramach uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, po wysłuchaniu przemówień oraz apelu poległych, delegacja naszej szkoły na czele z p. wicedyrektor – Renatą Drewniak złożyła kwiaty pod pomnikiem przy Urzędzie Gminy w Żurawicy.
W hali sportowej w obecności sztandarów szkoły podstawowej i gimnazjum społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy. Następnie dyrektor szkoły – p. Jan Semków powitał wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci z klas I. W krótkim wystąpieniu przypomniał o wciąż trwającej reformie edukacji, w czasie której gimnazja są zastępowane przez 8-klasowe podstawówki i 4-klasowe licea oraz życzył uczniom dobrego roku szkolnego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wraz z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, a także przedstawiciele służb mundurowych
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 14 września 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się zebranie  z rodzicami
uczniów klas 0-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum.

Porządek zebrania:
godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas  w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Porządek uroczystości związanych z inauguracją roku szkolnego 2017/2018:

Godzina 8.00 - Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy

Godzina  8.45-9.00 – przemarsz pod opieką nauczycieli i rodziców pod pomnik (obok Urzędu Gminy) w Żurawicy- uroczystości związane z 78 Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej – udział biorą klasy IV-VII Szkoły Podstawowej i II i III Gimnazjum

Godzina 9.45 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym (ul. Ojca Św. Jana Pawła II 194) dla klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II i III Gimnazjum

UWAGA
Godzina 9.15
– uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na placu szkolnym (ul. Ojca Św. Jana Pawła II 194) dla uczniów klas 0-III

Serdecznie zapraszamy
KOLONIA LETNIA ZAKOPANE 2017- INFORMACJA

Wyjazd na Kolonie dnia 25.07.2017 r. (wtorek)
Zbiórka godz. 9:00 parking przed Gimnazjum.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Porządek uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017:

23 czerwca 2017 r.

godz. 8:00 - Msza św. w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy

godz. 9:15 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole - plac przed wejściem do gimnazjum

NASI NAJLEPSI
Koniec roku szkolnego to zawsze jest czas podsumowań pracy uczniów. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji przyjemnie jest nam wyróżnić tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Aż 36 gimnazjalistów trafiło do szkolnej galerii „Nasi najlepsi”. Aby się w niej znaleźć należało uzyskać średnią ocen co najmniej 4,75. W klasach pierwszych takich uczniów było 11, w drugich 12, a w klasach trzecich 13. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życząc miłych wakacji, na które z pewnością zasłużyli!!!

NASI NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,915,619 Unikalnych wizyt