March 19 2018 15:24:22
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 13 października 2017 r. w auli naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piękną laurkę na tę okoliczność przedstawili uczniowie klasy III c prezentując całej społeczności szkolnej krótki występ pt. „My cudowne dzieci…”. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Zamorska wraz z zastępcą Kamilem Paradowskim złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie dyrektor szkoły Jan Semków podziękował wszystkim za pracę i życzył wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku obchodami święta Patrona w naszej szkole, dnia 3 października 2017 r. odbyła się III edycja szkolnego konkursu wiedzy „Nasz Patron - 2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież swojego patrona - 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów z naszego gimnazjum. Konkurs Składał się on z dwóch etapów: testu oraz części ustnej do której zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali test. Bardzo miło nam ogłosić, że jury w składzie: p. Agnieszka Wojtaszek i p. Elżbieta Jaroch-Chlastawa wyłoniło następujących zwycięzców:
Miejsce I Monika Stankiewicz uczennica klasy II b
Miejsce II Kamil Paradowski uczeń klasy III c
Miejsce III ex aequo Amelia Wywrot i Jakub Łabuz uczniowie klasy II b
KONKURS PLASTYCZNY "ZWIERZĘTA TEŻ CZUJĄ"
"Zwierzęta też czują" to tytuł tegorocznej kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie „Kudłate Serce, Szkołę Podstawową Nr 4, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach oraz Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dlatego edukowanie młodych ludzi, uczulanie ich na krzywdę, jakiej zwierzęta doznają od ludzi, przyświecało konkursowi. Uczennice z klasy II b Monika Stankiewicz oraz Julia Szczypel znakomicie potrafiły namalować biedę psów i to, jak są zaniedbywane przez swoich właścicieli. 18. X. 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbyło się rozdanie nagród, Monika za swoją pracę otrzymała w konkursie III miejsce a Julia wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
XVII DZIEŃ PAPIESKI
W dniu 12 października 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty poranek poświęcony pamięci Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Uczniowie klas III a i III b gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do obchodów XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Idźmy razem z nadzieją”. Wyrecytowane utwory poetyckie, piękny wokal Aleksandry Koszelik przy akompaniamencie Agaty Zacharko z kl. II c i ks. Pawła pozwoliły na chwilę przystanąć i przypomnieć sobie jak ważną postacią w historii naszej Ojczyzny był Jan Paweł II.
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
6 października 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy radosne święto Światowy Dzień Uśmiechu, które obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Samorząd naszej szkoły już od rana obdarowywał uczniów kolorowymi uśmiechami. Na długiej przerwie wszyscy mieli możliwość wylosowania radosnej sentencji oraz zrobienia zdjęcia w uśmiechniętej ramce.
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
29 września 2017 r. uczniowie klas III „a” i III „c” wraz z nauczycielkami języka polskiego: p. Aleksandrą Kubisztal i p. Agnieszką Andrach oraz panią z biblioteki Martą Lubas w sposób wyjątkowy uczcili Dzień Głośnego Czytania. Gimnazjaliści przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której organizatorem jest prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W roku 2017 cała Polska czytała „Wesele”, czyli dramat młodopolski – najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. I tak, jak dla Wyspiańskiego inspiracją do napisania „Wesela” były zaślubiny poety – Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic – Jadwigą Mikołajczykówną, tak dla naszych uczniów impulsem do „weselnego biesiadowania” stało się Narodowe Czytanie!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
W dniu 14 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV –VII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącą szkoły na rok szkolny 2017/2018 została KAROLINA ZAMORSKA zastępcą KAMIL PARADOWSKI sekretarzem Mikołaj Radziejowski członkiem PAULINA HOŁOWID.
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Z PLASTYKI W NASZEJ SZKOLE
„Barwy nie tylko do ozdoby.”

Celem projektu pod tytułem :"Jesień barwna, kolorowa , inna...."- była zmiana kolorystyki jesiennego, symbolicznego drzewa, nadanie mu niepowtarzalnego charakteru i energii płynącej z barw. Uczniowie klas drugich i trzecich ozdabiali w sposób abstrakcyjny jesienne drzewo. Wszyscy dobrze się bawili, tworząc swoje dzieła. Efekty działań zostały udokumentowane na zdjęciach.
INFORMACJA! KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
Dnia 03.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się 3 edycja historycznego konkursu wiedzy „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Uczniowie Jakub Łabuz, Monika Stankiewicz, Amelia Wywrot kl. II b i Kamil Paradowski kl. III a, uzyskało największą liczbę punktów, więc przechodzą do 2 etapu konkursu, który odbędzie się w piątek 06.10.2017 r. na lekcji 2 w klasie II b gimnazjum.
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowanych zostanie szereg akcji promujących czytelnictwo i konkursów.
W programie obchodów święta w naszej szkole:
• Quizy, krzyżówki, jesienne zabawy literackie dla dzieci, błyskawiczne konkursy o różnorodnej tematyce i różnym poziomie trudności,
• Akcja czytelnicza „Gimnazjaliści czytają dzieciom”,
• Konkurs plastyczny dla klas 0-III ”Moja ulubiona postać z bajki”, technika dowolna - prace należy składać do biblioteki do 31.10.2017 r.,
Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-VII,
• Konkurs literacko-plastyczny "Książka łączy nas" dla klas IV-VII i gimnazjum,
• Wystawa „Hity z naszej biblioteki” prezentująca nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
Rankingi czytelnicze: najlepiej czytająca klasa i najlepsi czytelnicy października.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych!
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
4 września br. żurawiccy uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystą inaugurację poprzedziła msza święta w kościele parafialnym, w której udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele.
W ramach uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej, po wysłuchaniu przemówień oraz apelu poległych, delegacja naszej szkoły na czele z p. wicedyrektor – Renatą Drewniak złożyła kwiaty pod pomnikiem przy Urzędzie Gminy w Żurawicy.
W hali sportowej w obecności sztandarów szkoły podstawowej i gimnazjum społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy. Następnie dyrektor szkoły – p. Jan Semków powitał wszystkich zebranych, a w szczególności dzieci z klas I. W krótkim wystąpieniu przypomniał o wciąż trwającej reformie edukacji, w czasie której gimnazja są zastępowane przez 8-klasowe podstawówki i 4-klasowe licea oraz życzył uczniom dobrego roku szkolnego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wraz z Wójtem Gminy Żurawica p. Krzysztofem Składowskim, a także przedstawiciele służb mundurowych
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 1,975,846 Unikalnych wizyt