August 23 2017 12:04:03
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SUKCES MUZYCZNY
29 stycznia 2017 r. odbył się II Międzynarodowy Koncert Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Po mszy św. odprawionej przez Księdza Abpa Adama Szala, w oprawie muzycznej Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy, rozpoczęły się festiwalowe przesłuchania. W koncercie wystąpiło 268 wykonawców. Nasze gimnazjum, reprezentowane przez ZESPÓŁ MUZYCZNY AGLET, zajęło w kategorii zespół profesjonalny, zaszczytne III miejsce. Uczniów do występu przygotował nauczyciel pan Wiesław Semków. Serdecznie gratulujemy.
KONKURS "RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET"

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu
organizujemy w naszej szkole konkurs na plakat, projekt
pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”.

REGULAMIN KONKURSU
NASI NAJLEPSI
Za nami koniec I semestru roku szkolnego 2016/2017 – jest to czas podsumowań pracy naszych uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. 14 najlepszych gimnazjalistów trafiło do szkolnej galerii "Nasi najlepsi". Aby się w niej znaleźć należało uzyskać średnią ocen co najmniej 4,75. W klasach pierwszych takich uczniów było 5, w drugich 5, a w klasach trzecich 4 uczniów. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Nasi najlepsi w I semestrze roku szkolnego 2016/2017
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 9 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły i wychowawców z rodzicami
uczniów klas I-III gimnazjum.

Porządek spotkania:
godz. 17.00 - spotkanie dyrektora z rodzicami w auli gimnazjum
godz. 17.30 - spotkania wychowawców klas z rodzicami w salach lekcyjnych
PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW
W dniu 16.12.2016 roku w Hali Sportowej Gimnazjum w Żurawicy odbył się półfinał wojewódzkiej GIMNAZJADY w unihokeju chłopców. Na turniej przyjechało 9 zespołów, które rywalizowały w grupach złożonych z trzech drużyn każda. Nasze gimnazjum w tej grupie zajęło pierwsze miejsce i awansowało do grupy finałowej, gdzie czekały już na nich drużyny z Wielkich Oczu, Nienadówki i Stobiernej. Nasza drużyna była najlepsza i pokonała wszystkich rywali w grupie finałowej. Turniej zakończył się dla nas wyśmienicie, ponieważ udało się go wygrać bez straty bramki. Sukces ten można zawdzięczać świetnej grze formacji obronnej i fenomenalnej dyspozycji naszego bramkarza. Dzięki zwycięstwu w tym turnieju nasz zespół otrzymał awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 01.03.2017 roku w Żurawicy.

KOMUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW
WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE
W dniu 13.01.2017 r. grupa uczennic z klasy III a i III b uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Warsztaty prowadzone były przez uczniów szkoły w Radymnie a nad bezpieczeństwem czuwała kierownik Szkolenia Praktycznego pani Małgorzata Czyż. Uczennice miały możliwość zapoznania się z organizacją pracy i prowadzeniem zajęć gastronomicznych na profesjonalnie wyposażonej kuchni. Podczas warsztatów dziewczyny zapoznały się z tajnikami sporządzania zimnych zakąsek z różnych surowców i same przygotowały i udekorowały półmiski. Zajęcia zakończyły się degustacją potraw. Serdecznie dziękujemy uczniom i pani kierownik Małgorzacie Czyż za życzliwość i bardzo ciekawą prezentację kunsztu gastronomicznego.
INFORMACJA O KONKURSIE
Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków oraz Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego oraz Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego, organizuje konkurs dotyczący ZBRODNI KATYŃSKIEJ. Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej i uczniów klas 1-3 Gimnazjum.
Etapy i zasady udziału:
Uczeń zgłasza się do konkursu poprzez przygotowanie pracy o dowolnym charakterze twórczym: literackim lub plastycznym.

- forma literacka: esej, co najmniej 1 strony formatu A4, a nie więcej niż 3 stron formatu A4 (preferowana forma pisania na komputerze)

- forma plastyczna: obraz lub dzieło plastyczne – forma i rozmiar dowolny
FERIE ZIMOWE 2017
Program ferii zimowych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy:

 • 16.01.2017 (poniedziałek)-zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe w godz.9.00 – 12.00
 • 17.01.2017 (wtorek) - wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
  wyjazd godz. 10.00, powrót godz. 14.00, koszt 15 zł
 • 18.01.2017 (środa) -wyjazd na do kina „Helios” w Przemyślu
  wyjazd godz. 9.00, powrót godz. 13.00, koszt 16 zł
 • 19.01.2017 (czwartek) - wyjazd na lodowisko do Przemyśla
  wyjazd godz. 9.00, powrót godz. 12.00
 • 20.01.2017 (piątek) - zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe w godz. 9.00 – 12.00
INFORMACJA O ZAJĘCIACH W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Informujemy, że w okresie ferii zimowych w dniach od 16.01.2017r.( poniedziałek) do 20.01.2017r.( piątek) uczniowie Gimnazjum w Żurawicy będą mogli uczestniczyć w przygotowanych na ten okres zajęciach.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 12.00.
W Programie mi.in:
- gry i zabawy – zajęcia sportowe w hali sportowej
- gry i zabawy świetlicowe
- wyjazd na lodowisko do Przemyśla (obowiązuje własny sprzęt sportowy)
- wyjazd do kina Helios w Przemyślu (koszt ok. 16,-zł)
- wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia (koszt ok. 15,-zł)
- warsztaty muzyczne Harcerskiej Orkiestry Dętej

Zapisy na poszczególne formy zajęć u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły do dnia 10 stycznia br.
SZACHOWY SUKCES
W dniu 6 grudnia 2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się X Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. W turnieju uczestniczyło 65 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II Jakub Grabowski i Filip Marek. Miło nam poinformować, że uczeń naszego gimnazjum Jakub Grabowski, mimo ogromnej konkurencji, zdobył zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
WIGILIA SZKOLNA 2016
Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym gimnazjum miała miejsce tradycyjna już wigilia szkolna. 22 grudnia 2016 r w auli zgromadziliśmy się po to, aby wspólnie wyrazić radość związaną z nadejściem Chrystusa. Pięknie z tej okazji recytowane wiersze, śpiewane kolędy wprawiły wszystkich w nastrój iście świąteczny. Program poetycki w wykonaniu uczniów z klasy 3 „a” i 1 „c” skłonił zebranych do refleksji nad słowami: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie…”. Wart uwagi był występ muzyczny Kwartetu działającego przy Harcerskiej Orkiestrze Dętej. W realizacji uzdolnionych muzyków z naszej szkoły usłyszeliśmy m. in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Część artystyczna odbyła się pod kierunkiem p. Aleksandry Pączek oraz p. Wiesława Semkowa.
Ważnym elementem spotkania była modlitwa i odczytanie przez ks. Krzysztofa Mierzejewskiego fragmentów Ewangelii św. Łukasza. Życzenia świąteczno-noworoczne złożył ks. dziekan dr Marian Hofman oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,847,708 Unikalnych wizyt