October 21 2017 15:59:11
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
BEZPIECZNY INTERNET
W dniach 16 i 27 marca 2017 r. uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia pt: „W sieci – bezpieczeństwo w Internecie” poprowadziła pani Alicja Kunert, która w bardzo ciekawy sposób z wykorzystaniem krótkich filmików przypomniała o bezpiecznym surfowaniu po Internecie. Młodzież miała możliwość zapoznania się z MEDIATEKĄ nowym działem Przemyskiej Biblioteki Publicznej, który oferuje ciekawą przestrzeń dla edukacji i rozrywki dla młodzieży od 10 lat.
SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM
Dnia 28 marca 2017 roku w auli szkolnej odbył się Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, rozumiem. odnoszę sukces”. Chętnych do wzięcia w nim udziału nie zabrakło, do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas I-III. Postawiono przed nimi zadanie wcale nie proste, mieli przeczytać dwa fragmenty powieści „Krzyżacy”, wiersz A. Asnyka oraz tekst językoznawczy. Przeczytać to mało! Stopień zrozumienia czytanych treści zweryfikował dopiero test, który uczniowie rozwiązywali 45 minut i za który można było otrzymać maksymalnie 20 punktów. Wypieki na twarzy i ochoczy zapał do działania - to słowa najlepiej - opisujące uczestników konkursu. Miło nam ogłosić, że Mistrzami czytania ze zrozumieniem z wynikiem 16 p. zostali: Jakub Grabowski, Paulina Hołowid, Katarzyna Jurek z klasy II a oraz Julia Furtak z klasy I c. Ponadto wyróżniono trzy uczennice: Julię Szczypel, Emilię Wasilewską z klasy I b i Paulinę Ostrowską z klasy II c. Serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu był dla wszystkich źródłem satysfakcji i radości.
FINAŁ KONKURSU "KATYŃ - PRAWDA I PAMIĘĆ"
FINAŁ KONKURSU ODBĘDZIE SIĘ 4 KWIETNIA W BIBLIOTECE GIMNAZJUM O GODZ 9:25 ( 3 LEKCJA). KAŻDY Z FINALISTÓW BĘDZIE MIAŁ 3 MINUTY NA OBRONĘ SWOJEJ PRACY PRZED KOMISJA KONURSOWĄ I ODPOWIEDŹ NA PYTANIA ZADANE PRZEZ KOMISJĘ. UCZESTNICY WCHODZĄ W KOLEJNOŚCI ALFABETYCZNEJ.

LISTA UCZESTNIKÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁU:

WYJĄTKOWA LEKCJA CZYTANIA...
Od dwóch lat w kalendarz imprez naszej szkoły wpisuje się Dzień Głośnego Czytania Tolkiena, który przypada 25 marca. W związku z tym w ubiegły piątek uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena – twórcy fantasy.
Przy dźwiękach staroangielskich nut, chętne dziewczynki z klasy 3 „a”, pewnie fascynatki tej literatury, w auli szkolnej głośno czytały fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Poza tym w ciekawy sposób opowiedziały o fascynujących dziejach J. R. R. Tolkiena i przypomniały jego twórczość. W trakcie spotkania, pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć również fragmenty filmu dokumentalnego pt. „J. R. R. Tolkien – władca snów”. Najwięcej rozrywki i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał fantasy-quiz, który to – przy niemałym dopingu całej widowni – wygrała klasa 1 „a”. Gratulujemy Wam wiedzy i pomysłowości w odpowiedziach na zagadki Golluma! Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja o wyjątkowym powieściopisarzu zachęci wszystkich do czytania jego dzieł.
SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM "TWIERDZA PRZEMYŚL"
23 marca br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XVI edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl” organizowanego przez SP nr 15, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Bibliotekę Publiczną i Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Sam konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy odbył się 16 marca br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu, gdzie nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Rubacha, Jędrzej Urban i Grzegorz Jasiński, których opiekunem jest p. Agnieszka Wojtaszek. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z ponad 30 pytań. Do ścisłego finału z ponad 30 uczniów wytypowano ścisłą piątkę finalistów, wśród których znalazł się Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b. Podczas finału uczniowie losowali po 3 pytania przygotowane prze jurorów, a finaliści musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną z zakresu I Wojny Światowej, ale również znajomością fortyfikacji i topografii Twierdzy Przemyśl. Z dumą ogłaszamy, że Grzegorz Jasiński zdobył I miejsce. Serdecznie Gratulujemy.
ZAPROSZENIE

 

ZAPROSZENIE

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
serdecznie zapraszają dzieci 6, 7-letnie oraz uczniów klas VI wraz z rodzicami

na DNI OTWARTE SZKOŁY
25 marca 2017 roku (sobota) o godz. 10.00


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
9 marca 2017 r. w auli gimnazjalnej odbył się finał III edycji konkursu informatyczno-historycznego „Żołnierze Wyklęci”. Jak co roku konkurs organizowany był przez Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego pod honorowym patronatem IPN w Rzeszowie. Z naszej szkoły do zmagań konkursowych przystąpiło 12 uczniów, których zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat Żołnierzy Niezłomnych, prezentując ich sylwetki i bohaterskie postawy. Z Dumą ogłaszamy, że Faustyna Jurijków uczennica klasy III b zajęła 3 miejsce, a Patryk Kucharski, Klaudia Rubacha, Justyna Domańska i Paulina Hołowid otrzymali wyróżnienia za swoje prace. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Wojtaszek. Serdecznie gratulujemy.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017
Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 7 lutego pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji, której celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, w czasie których oglądali filmy profilaktyczne z serii „Zaplątani w Sieć” , klasy I – Happy slapiping, klasy II – cyberbullying, klasy III – sexting. 13 lutego odbył się poranek edukacyjno – profilaktyczny podczas którego młodzież oglądała film „Portale społecznościowe- czy można się uzależnić”. Zorganizowany został konkurs na plakat pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Komisja konkursowa w składzie: Marta Lubas, Anna Pstrąg – Fac, Marek Jaremczuk przyznała: nagrodę główną Jolancie Michałowskiej z kl. II c oraz cztery wyróżnienia: Paulinie Ostrowskiej z kl. II c, Monice Stankiewicz z kl. I b, Amelii Wywrot z kl. I b, Weronice Jędruch z kl. I c. Wszystkie prace uczniów zostały wyeksponowane w auli naszego gimnazjum.
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W związku z przypadającym 1 Marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, społeczność naszego gimnazjum uczciła bohaterów podziemia antykomunistycznego. Podczas uroczystego spotkania zorganizowanego 28 lutego 2017 r. Ewa Wilgucka uczennica klasy III a wprowadziła Nas w tematykę powojennej, zbrojnej walki o niepodległość. Karol Popowicz, Adrian Kulpaczyński, Kamil Paradowski i Paulina Smuczek, recytowali piękne i przejmujące wiersze, oprawę muzyczną naszemu spotkaniu zapewniła Aleksandra Koszelik, Maria Wiech, Michał Krzyk i Kamila Klein. Dzięki niezapomnianej roli Inki, w którą wcieliła się Kasia Pirożek i relacji z egzekucji księdza - Grzegorza Jasińskiego, cofnęliśmy się w czasie i mieliśmy możliwość poznać tragiczne losy i bohaterskie postawy Wyklętych-Niezłomnych, m.in. Danuty Siedzikówny ps. Inka, Rotmistrza Witolda Pileckiego, czy majora Zygmunta Szendzielarza, którzy walczyli z komunistami w obronie naszej wiary i niepodległości.
Z WIZYTĄ W SCHRONISKU W ORZECHOWCACH
„Nie bądź obojętny – POMÓŻ” pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku w Orzechowcach. Znaczna część uczniów wspólnie z nauczycielami postanowiła wesprzeć bezdomne psy i koty. W dniu 2 marca 2017 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum odwiedziła schronisko w Orzechowcach. Podczas wizyty opiekun zwierząt oprowadził uczniów po schronisku w którym przebywa 60 kotów i ponad 130 psów. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji.
SUKCES MUZYCZNY
29 stycznia 2017 r. odbył się II Międzynarodowy Koncert Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Po mszy św. odprawionej przez Księdza Abpa Adama Szala, w oprawie muzycznej Harcerskiej Orkiestry Dętej z Żurawicy, rozpoczęły się festiwalowe przesłuchania. W koncercie wystąpiło 268 wykonawców. Nasze gimnazjum, reprezentowane przez ZESPÓŁ MUZYCZNY AGLET, zajęło w kategorii zespół profesjonalny, zaszczytne III miejsce. Uczniów do występu przygotował nauczyciel pan Wiesław Semków. Serdecznie gratulujemy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,882,202 Unikalnych wizyt