August 19 2018 06:03:47
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
"FERIE 2018" W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 1 W ŻURAWICY
Wiele atrakcji na okres ferii zimowych 2018 przygotowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy. W dniach od 29 stycznia do 02 lutego br. młodzież szkolna uczestniczyła min. w zajęciach strzeleckich organizowanych na strzelnicy LOK w Przemyślu. Pod okiem instruktorów odbywała się nauka strzelania z broni pneumatycznej . Organizowano zajęcia rekreacyjno-sportowe na hali sportowej, wyjazdy na basen i do kina. Zajęcia zorganizowali i prowadzili nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy. Odbywała również warsztaty muzyczne Harcerska Orkiestra Dęta działająca w placówce. W zajęciach muzycznych prowadzonych przez kapelmistrza mgr Jana Łaskarzewskiego oraz panów mgr Jacka Łaskarzewskiego i mgr Tomasza Łaskarzewskiego uczestniczyło 50 młodych muzyków. Przygotowywano nowe utwory, doskonalono interpretację utworów dotychczas wykonywanych. Wszyscy uczestnicy korzystali z przygotowanego w stołówce szkolnej smacznych posiłków.
X OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU NA PODKARPACIU
W dniach od 22 do 28 stycznia 2018r. na terenie naszego województwa odbyły się X OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU NA PODKARPACIU pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Z tej okazji również nasza Gmina i Szkoła postanowiła wziąć w nich czynny udział. Zanim to jednak nastąpiło nasi uczniowie realizowali projekt „Żydzi i ich losy w Holocauście”. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca upamiętniające przemyskich Żydów oraz przygotowali relację - świadków historii opowiadających o życiu i losie żurawickich Żydów. Owocem tych prac był film pt. „Ocalić od zapomnienia” oraz referat przedstawiony przez Aleksandrę Fac uczennicę klasy 7a, o Żydach z Żurawicy. W ramach wydarzenia w naszej szkolnej auli 27 stycznia odbyła się konferencja, podczas której referaty wygłosili: Dr Grzegorz Szopa z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej pt ”Kto ratuje jedno Zycie, ratuje cały świat- wspomnienie o profesorze Rudolfie Weiglu”, Ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego Sług Bożych rodziny Ulmów z Markowej pt. ”Rodzina Ulmów z Markowej przykładem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej” oraz uczniowie klas II gimnazjum, Patrycja Słabik i Jakub Dudek o historii Żydów w Przemyślu. Uroczystość zwieńczył montaż słowno- muzyczny uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy.
KONKURS O HOLOCAUŚCIE ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, w których brała udział nasza społeczność, odbył się konkurs plastyczno-historyczny „Historia Żydów i ich losy w Holocauście”. Ogłoszenie zwycięzców konkursu na pracę plastyczną, projekt i prezentację multimedialną miało miejsce 27 stycznia br. podczas uroczystości w naszej szkole. Nagrody pieniężne i książkowe ufundował Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski. Miło Nam ogłosić, że jury w składzie: p. Agnieszka Wojtaszek, p. Elżbieta Dybek i p. Dorota Cwynar wyłoniło następujących zwycięzców:
1. Weronika Jędruch uczennica kl. II c –miejsce 1
2. Emilia Wasilewska i Monika Stankiewicz ex aequo uczennice klasy II b – miejsce 2
3. Agata Kowalczyk uczennica klasy II a i Magdalena Szumełda ex aequo uczennica klasy II b- miejsce 3
BEZPIECZNE FERIE
W dniu 24 stycznia w auli naszej szkoły odbył się poranek, podczas którego omówione zostały zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego na feriach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała im jak bezpiecznie spędzić czas wolny, jakie zabawy bywają niebezpieczne i których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć. Uczniowie ze szczególną uwagą wysłuchali prelekcji st. sekc. Pawła Gujdy strażaka z Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, który poruszył temat właściwego zachowania się dzieci i młodzieży w okolicach rzek, jezior i stawów.
JUNIORZY UKS PANCERNI ŻURAWICA ZDBYLI PUCHAR HRUBIESZÓW CUP '18
W dniach 13-14.01.2018 w Hrubieszowie odbył się trans graniczny turniej unihokeja z udziałem drużyn z Polski i Ukrainy, 7 drużyn juniorów i 7 drużyn seniorów. Bardzo dobrze w tym turnieju zagrali juniorzy młodsi UKS ”Pancerni” Żurawica, którzy wygrali wszystkie swoje mecze w grupie: z Lembergiem 3:0(Lwów –UKR), Jedynka Orzysz 3:0(PL), oraz z Viktoria Nizny Rozdil 5:1(UKR), zajmując I miejsce w grupie. Czekaliśmy w niedzielę na półfinał i jak się okazało po rozegranych barażach pozostałych drużyn, trafiliśmy ponownie na Viktorię(UKR), z którą wygraliśmy po ciężkim meczu 2:1, by w finale zwyciężyć drużynę Skiff (UKR) 5:2(2:2).
Puchar Hrubieszów Cup 2018 w kategorii junior młodszy pojechał do Żurawicy, a bramkarz Cyprian Zawalski – otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza Turnieju.

Seniorzy UKS Pancerni Żurawica w tym turnieju ostatecznie zajęli 6 miejsce.

Dla drużyny juniorów młodszych był to ostatni sprawdzian przez półfinałem wojewódzkim, który odbył się w Żurawicy dn.19.01.2018, w którym to drużyna SP1 Żurawica, po szalonym turnieju zdobyła II miejsce awansując do finału wojewódzkiego.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2018 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się zebranie z rodzicami
uczniów klas 0-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum.

Porządek zebrania:
godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.15 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy
FERIE ZIMOWE W SZKOLE
Program ferii zimowych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy:

  • 29.01.2018 (poniedziałek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na krytą pływalnię w Jarosławiu koszt 20 zł (bilet, dojazd)
  • 30.01.2018 (wtorek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na strzelnicę w Przemyślu (wg oddzielnego grafiku)
  • 31.01.2018 (środa) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd na strzelnicę w Przemyślu (wg oddzielnego grafiku)
  • 01.02.2018 (czwartek) godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej, wyjazd do kina Helios w Przemyślu (do wyboru: Fernando / Cudowny chłopak / Jumanji: Przygoda w dżungli)koszt 20 zł (bilet, dojazd)
  • 02.02.2018 (piątek) - godz. 9.00 - 13.00 zajęcia w hali sportowej
ŻYWA LEKCJA HISTORII
02.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Dyrektora p. Jana Semków, p. Marka Jaremczuka i p. Agnieszki Wojtaszek, uczestniczyli w żywej lekcji historii „Żydzi w Przemyślu”. Lekcja ta była jednym z etapów przygotowania się do Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystość uchwalona 1 listopada 2005 roku przez ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. W tym roku 26 stycznia, obchody odbędą się po raz X, a do udziału w nich włączyła się nasza gmina i szkoła. Zatem należy zaznaczyć, że terytorium ziemi przemyskiej od wieków było miejscem, gdzie stykały się różne kultury i narodowości. Ludność pochodzenia żydowskiego stanowiła nieodłączny element społeczności tejże ziemi. W roku 1931 w mieście mieszkało 49% Polaków, 34% Żydów i 16% Ukraińców. W okresie II wojny światowej Sowieci wywieźli około 7 tysięcy Żydów przemyskich w głąb Związku Radzieckiego, a później w okresie okupacji hitlerowskiej większość przemyskich Żydów zginęła w obozach koncentracyjnych i w masowych egzekucjach przeprowadzanych na przedmieściach Przemyśla.
ŚWIĘTA W SZKOLE
22 grudnia – jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkoły spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyło się wspólnie kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. W tradycyjnych jasełkach przygotowanych we współpracy p. Aleksandry Kubisztal, p. Agnieszki Wojtaszek i p. Agnieszki Andrach wystąpiły zarówno dzieci z klasy 4 „b” jak i starsi uczniowie z klasy 7 „a” i 7 „b” oraz gimnazjaliści. Aranżację muzyczną występu przygotowali p. Dorota Cwynar ze swoją klasą oraz p. Wiesław Semków z grupą uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne. Po spektaklu, który odbywał się w auli szkolnej, świętowanie Bożego Narodzenia przeniosło się do pięknie, nastrojowo udekorowanej sali gimnastycznej. Tam ks. dziekan dr Marian Hofman i ks. Krzysztof Mierzejewski odczytali fragmenty Pisma Świętego oraz poprowadzili wspólną modlitwę. Po podzieleniu się opłatkiem i wysłuchaniu życzeń od dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jana Semkowa, społeczność szkolna zasiadła do wigilijnych stołów.
PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU
W dniu 20.12.2017 w Hali Sportowej w Żurawicy odbył się półfinał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Po zaciętych meczach grupowych, nasze dziewczęta awansowały do fazy finałowej gdzie w decydujacyh meczach zremisowały z drużyną ze Stobiernej nr 1 1:1 oraz wygrały 2:1 z drużyną z Kalnikowa, pieczętując awans do finału wojewódzkiego.
Żurawica – Emilia Korczyńska, Paulina Hołowid, Sandra Hrynkiewicz, Katarzyna Jurek, Marcelina Lewicka, Aleksandra Lula, Adrianna Ptasznik, Martyna Smuczek, Martyna Stadnik, Magdalena Szumełda, Karolina Zamorska.

KOMUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW
BOŻE NARODZENIE 2017

Gdy na niebie wigilijnym
pierwsza gwiazdka zaświeci,
gdy w spokoju do stołu zasiądziecie,
niech z kolędą przypłyną do Was
te życzenia zdrowia, miłości
oraz wszelkiej obfitości.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,076,781 Unikalnych wizyt