October 18 2018 03:46:06
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
PORANEK KATYŃSKI
13 kwietnia 2018 r. w auli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy odbył się uroczysty poranek upamiętniający 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W atmosferę II Wojny Światowej i zbrodniczego dzieła stalinowskiego NKWD, wprowadziły Nas uczennice: Patrycja Słabik i Kinga Wojnarowicz. Wzruszające i przejmujące wiersze recytowali Marek Hamryszczak i Monika Stankiewicz. Referat o Zbigniewie Cichobłazińskim - jedynym mieszkańcu Żurawicy zamordowanym w Katyniu w kwietniu 1940 r. wygłosiła Natalia Wojtaszek. Uroczysty poranek, jak co roku jest stałą formą uczczenia pamięci wymordowanych przez NKWD jeńców wojennych, na mocy decyzji naczelnych władz ZSRR z 5 marca 1940 r. Dzięki takim inicjatywom jak możemy być pewni, iż pamięć tamtych strasznych czasów nie przeminie, a młodzi ludzie będą posiadali potrzebną wiedzę i wrażliwość.
ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM
Od wielu lat w naszej szkole organizowane są zajęcia z doradcą zawodowym dla uczniów klas III. W tym roku odbyły się one 09.03.2018 r. i 09.04.2018 r. Warsztaty prowadzili pracownicy Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. Doradcy zawodowi pani Dorota Markowska – Słysz i pani Anna Wanat zaproponowały ćwiczenia, które pomogły uczniom w określeniu swoich uzdolnień i talentów, a tym samym zdolności, które stanowią ich mocną stronę. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość określenia swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych oraz zapoznała się z różnymi zawodami.
TOLKIEN PO RAZ TRZECI!
Trzeci już rok z rzędu obchodzimy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania Tolkiena, który przypada 25 marca. W przedświąteczny poniedziałek w bibliotece szkolnej zebrali się uczniowie klasy 6 „a” i 7 „a” szkoły podstawowej, aby wziąć udział w tym ekscytującym i niecodziennym wydarzeniu.
Do cudownego, pełnego magii i czarów świata książek Johna Ronalda Reula Tolkiena – twórcy fantasy wprowadziły wszystkich zebranych uczennice klasy 7 „a” – Ola, Dagmara, Ula, Paula, Ela i Oliwia. Dziewczynki głośno i z pełnym zaangażowaniem czytały fragmenty przygód Bilba Bagginsa, głównego bohatera „Hobbita”. Poza tym obecni na spotkaniu uczniowie mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu dokumentalnego pt. „J. R. R. Tolkien – władca snów”. W międzyczasie Natalia Kuniec – gimnazjalistka z klasy 3 „b” w bardzo ciekawy sposób zreferowała fascynujące dzieje J. R. R. Tolkiena i przypomniała jego twórczość. Najwięcej rozrywki i uśmiechu na twarzach dzieci wywołał fantasy-quiz z nagrodami, prowadzony przez Olę i Dagmarę z klasy 7„a”. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja o wyjątkowym powieściopisarzu zachęci wszystkich do czytania jego wyjątkowych dzieł.
WIELKANOC 2018

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

KONKURS O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
27 marca 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego celem jest poszerzenie wiedzy o administracji lokalnej, propagowanie działań samorządu wśród młodzieży oraz kształtowanie postaw obywatelskich. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum i składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Do eliminacji zgłosiło się 27 uczniów z naszego gimnazjum. Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników, którzy w części pisemnej zdobyli najwyższą liczbę punktów. Organizatorzy konkursu, to Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Żurawicy. Natomiast patronat objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski, Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Żurawica p. Marek Jaremczuk. Jury w składzie: Dyrektor szkoły mgr Jan Semków, dr Elżbieta Dybek i mgr Agnieszka Wojtaszek wyłoniło zwycięzców:
1. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Korczyńska uczennica klasy 3 c, która w nagrodę w czerwcu pojedzie do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd ufundował Europoseł prof. Mirosław Piotrowski
2. Drugie miejsce zajął Jakub Grabowski uczeń klasy 3 a, który wygrał bon pieniężny o wartości 200 zł, ufundowany przez Wójta Gminy Żurawica
3. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Jurek uczennica klasy 3 a, która otrzymała również bon pieniężny na kwotę 100 zł, ufundowany przez Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Żurawica
OZDOBY I DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Piękne kolorowe ozdoby wielkanocne pojawiły się w naszej auli, wprowadzając wszystkich w wyjątkowo wiosenny nastrój. Z niecierpliwością czekając na Wielkanoc, przedstawiamy nasze propozycje dekoracji świątecznych, które wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły.
INFORMACJA
27.03.2018 r. (wtorek) na 4 lekcji odbędzie się pisemna cześć Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Żurawicy oraz Instytut Historyczny Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Konkurs objęli patronatem:
1. Profesor Mirosław Piotrowski poseł do Parlamentu Europejskiego, który dla zwycięzcy ufundował wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
2. Wójt Gminy Żurawica p. Krzysztof Składowski
3. Wiceprzewodniczący Rady Gminny Żurawica p. Marek Jaremczuk

Serdecznie zapraszamy!
FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT
W dniu 06 marca 2018 roku w Bukowsku odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych przyszedł czas na finały. Dziewczęta zagrały dobry turniej - wyszły z grupy z drugiego miejsca awansując do Baraży, których stawką był awans do finału - oba mecze po morderczej walce wygrały nasze dziewczęta 2:1 i 1:0 i awansowały do grupy finałowej, gdzie w meczu o 3 miejsce minimalnie przegrały 0:1 z Niebieszczanami, zdobywając ostatecznie Puchar za 4 miejsce.
Skład dziewcząt:
1. Hołowid Paulina 2. Hrynkiewicz Sandra 3. Jurek Katarzyna 4. Korczyńska Emilia 5. Lewicka Marcelina
6. Lula Aleksandra 7. Ptasznik Adrianna 8. Smuczek Martyna 9. Stadnik Martyna 10. Szumełda Magdalena
11. Wojnarowicz Kinga 12. Zamorska Karolina
Opiekun: Rafał Korczyński

KOMUNIKAT KOŃCOWY ZAWODÓW
ZAPROSZENIE

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy
serdecznie zapraszają dzieci 6, 7-letnie oraz dzieci z pozostałych roczników
wraz z rodzicami

na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
10 marca 2018 roku (sobota) o godz. 10.00

MSZA ŚW. W INTENCJI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
Dnia 4 marca 2018 r. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy o godz. 9.00 została odprawiona Msza Święta za „Żołnierzy Niezłomnych- Wyklętych” z intencji Wójta Gminy i Rady Gminy Żurawica. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, społeczność szkolna z pocztami sztandarowymi oraz przemyscy Harcerze. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żurawicy reprezentowała Dyrekcja i nauczyciele. Nasza szkoła wystawiła również dwa poczty sztandarowe: poczet sztandarowy ze sztandarem Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego oraz sztandar Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, którym nasza szkoła się opiekuje. W Poczcie sztandarowym Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy stali: Emilia Korczyńska, Adrianna Ptasznik i Mikołaj Radziejowski uczniowie klasy III c, a w poczcie Związku Kombatantów stali: Anita Szybiak, Daria Pilsak uczennice klasy III a i Marek Hamryszczak uczeń klasy IIIc.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZTOFEM PIERSĄ
21 lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą - autorem i zarazem bohaterem książki „Komputerowy ćpun”. Nasz gość przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych i brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych. Opowiedział naszym uczniom jak łatwo przekroczyć granicę pomiędzy pasją a uzależnieniem, co zrobić żeby wygrać z nałogiem i w końcu naprawdę zacząć żyć. Podawał wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu i przekonywał, że warto rozwijać swoje pasje i realizować marzenia. Wymienił również swoje zainteresowania. Jako youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne. Jest pasjonatem modelarstwa i sportów sylwetkowych. Ponadto pracuje nad książką fantastyczną i płytą hip-hopową. Uczy się również grać na pianinie. Wśród zebranej w auli młodzieży wzbudził on duże zainteresowanie poruszanym tematem.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Żurawicy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,106,292 Unikalnych wizyt