December 17 2017 10:53:37
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
FINAŁ KONKURSU O TWIERDZY PRZEMYŚL
13 czerwca 2017 r. w auli gimnazjalnej Naszej szkoły ,odbył się finał konkursu historycznego „Twierdza nie taka daleka”. Pomysłodawcą konkursu jest p. Maciej Duda, który wspólnie z p. Tomaszem Idzikowskim – znawcą tematu Twierdzy Przemyśl i autorem wielu publikacji związanych z historią i budową fortów, wchodzili w skład komisji konkursowej. 6 czerwca w ramach konkursu uczniowie pojechali pod opieką p. Agnieszki Wojtaszek i p. Elżbiety Dybek na forty w Siedliskach. Tomasz Idzikowski oprowadził Nas po forcie Borek i Salis Soglio, opowiadając o budowie i roli w/w fortów w czasie I Wojny Światowej. Konkurs składał się z dwóch etapów, najpierw po 2 uczniów z klasy pisało test zespołowy, następnie każdy uczestnik konkursu, test indywidualny. Dopiero suma punktów z test indywidualnego i połowa punktów z zespołowego pozwoliła wyłonić zwycięzców. Z dumą ogłaszamy, że miejsce I zajął Grzegorz Jasiński uczeń klasy III b, miejsce II Sebastian Szmigielski uczeń klasy II a, miejsce III Patrycja Słabik uczennica klasy I a.
XIII SZKOLNY RAJD W BIESZCZADY
2 czerwca 2017 r. ponad 150 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli i przewodników górskich wyruszyło na górskie szlaki. Młodzież została podzielona na trzy grupy. Pierwsza wyruszyła z Bereżek na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), druga grupa wyszła z Ustrzyk Górnych i również zdobyła Połoninę Caryńską. Trzecia grupa wyruszyła z Wetliny i wyszła na Połoninę Wetlińską (1232 m n.p.m.) Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała oglądaniu górskich widoków. Po zejściu trzech grup do Brzegów Górnych, wszyscy zjedli gorący bigos i wypili ciepłą herbatę. Wracając do Żurawicy, młodzież zatrzymała się w Jasieniu - Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. Tegoroczny XIII Rajd w Bieszczady dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
AKCJA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
1 czerwca nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. W piękny, słoneczny poranek gimnazjaliści wraz z nauczycielami zebrali się na boisku szkolnym, by wspólnie czytać. Mało tego – każdy mógł czytać to, na co tylko miał ochotę! Bardzo wielu uczniów pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi z biblioteki szkolnej lub zbiorów domowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uśmiechnięte twarze uczniów zdradzały, że czytanie może być wielką przyjemnością, sposobem na relaks, oderwaniem się od trudności i stresów dnia codziennego. Dzięki temu przedsięwzięciu udało się również pokazać, że czytaniem można i należy się chwalić, młodzi ludzie zamanifestowali, że nie wstydzą się tak pięknych zainteresowań, wręcz przeciwnie – ulegli książkowej modzie. Chętni uczniowie przygotowali również hasła zachęcające do czytania: ”Czytanie poszerza horyzonty”, „Pierwsza C czytać chce”, „Zaczytani”, „Książka- to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi- doradcę ma i przyjaciela”.
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO ZAKOPANEGO
Dni 24-26 maja 2017 r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami: p. Lucyną Madejowską-Ziemniak, p. Aleksandrą Pączek, p. Agnieszką Wojtaszek spędzili na szkolnej wycieczce do Zakopanego. Zanim dotarliśmy do polskiej stolicy Tatr, odwiedziliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Aushwitz - Birkenau. Młodzież w zadumie wysłuchała historii nazistowskich zbrodni popełnionych m. in. na Polakach, Romach, Żydach oraz na własne oczy obejrzała pozostałości po byłych obozach pracy i zagłady, które stały się symbolem Holokaustu.
Drugiego dnia wycieczki z samego rana wybraliśmy się na Słowację, aby pod kierunkiem przewodnika zwiedzić przepiękną Jaskinię Bielańską. Popołudniem natomiast – już w Zakopanem – wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, spacerowaliśmy po Krupówkach, byliśmy również pod Wielką Krokwią. Po pełnym wrażeń dniu, wieczorem wypoczywaliśmy w Termach Chochołowskich
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO ZAKOPANEGO
W dniach od 8 -11 maja 2017 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców: p. Joanny Miłek, p. Agnieszki Wojtaszek, p Marka Jaremczuka i p. Krzysztofa Blicharskiego, wyruszyli na wycieczkę Kraków- Zakopane. Pierwszy dzień naszej wyprawy spędziliśmy w Krakowie, Rynek, Sukiennice i Wawel. Odwiedziliśmy również park edukacyjny- Ogród Doświadczeń. Następnego dnia byliśmy już w Zakopanem. Zła pogoda , śnieg i deszcz nie przeszkodziły Nam jednak w przejściu Szlaku Papieskiego, oraz zwiedzeniu wielu ciekawych miejsc . Wieczór spędziliśmy , odpoczywając i relaksując się w termach, a ostatniego dnia wyruszyliśmy pieszo do Morskiego Oka i około godziny 16 pełni niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w kierunku Żurawicy.
NOC MUZEÓW 2017
W sobotni wieczór 20 maja 2017 r. grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. Krzysztofa Blicharskiego, p. Joanny Miłek i p. Agnieszki Wojtaszek wzięła udział w nocnym zwiedzaniu przemyskich muzeów. Uczniowie mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie ekspozycje w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Uczniowie byli również w podziemiach Archikatedry przemyskiej, następnie pełni energii pokonali wiele schodów aby wejść na więżę archikatedralną, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Przemyśla. Gimnazjaliści chętnie skorzystali z czasu wolnego, posilając się w pobliskich pizzeriach. Pełni pozytywnych wrażeń wszyscy około godz. 23 wrócili do Żurawicy.
EWANGELIZACJA GIMNAZJUM
W roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem „Idźcie i głoście” w Gimnazjum Żurawicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 19 maja do szkoły przybyli ewangelizatorzy pod wodzą moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Marcina Koperskiego i moderatora Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji, ks. Mateusza Rutkowskiego. Na początku wszyscy zgromadzili się w Auli Gimnazjum, gdzie zostali powitani przez Pana Dyrektora Jana Semków. Następnie do zebranych przybył Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który podzielił się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem i pobłogosławił wszystkim na rozpoczęte dzieło ewangelizacji. Po krótkim wprowadzeniu ewangelizatorzy rozeszli się do klas, aby przez kolejne cztery godziny lekcyjne przeprowadzić ewangelizację poszczególnych oddziałów Gimnazjum. Inicjatywa spotkała się z serdecznym przyjęciem zarówno ze strony młodzieży, jak i Grona Pedagogicznego. Patronat medialny nad inicjatywą objęło Archidiecezjalne Radio FARA. Mamy nadzieję, że zasiane ziarno przyniesieni obfity plon.
ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BIBLIOTERAPII
18 maja 2017 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia literackie z elementami biblioterapii pt. „Od słowa do słowa i plotka gotowa”. Ich celem było uświadomienie zebranym, ile zła może wyrządzić plotka. Pierwszoklasiści poznali piękną opowieść Madonny „Jabłka Pana Peabody'ego”. Zabawa w głuchy telefon i inne ciekawe ćwiczenia towarzyszące zajęciom sprawiły, że uczniowie z entuzjazmem wykonywali zadania. Dzięki rozmowie o konsekwencjach plotki i obmawiania kogoś, dzieci poznały sposoby radzenia sobie z przykrą plotką. Zajęcia przeprowadziła w klasie I c pani Agnieszka Biedroń nauczyciel – bibliotekarz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu.
SUKCES NA ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM
W dniu 17 maja 2017 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w IX Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Przemyślu. Uczestnikami Przeglądu byli uczniowie z ośmiu szkół powiatu przemyskiego. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Rabka, Katarzyna Pirożek, Hubert Jasiński, Artur Szumełda, Grzegorz Jasiński i Kamil Paradowski. Uczniowie w sztuce „Bądź sobą” kreowali wizerunek młodego człowieka wolnego od nałogów, wulgaryzmów i agresji. Znakomita gra aktorska naszych uczniów zaowocowała zdobyciem zaszczytnego II miejsca. Serdecznie gratulujemy
DZIEŃ NAUKI W PWSW
11 maja 2017 r. uczniowie klas III pod opieką p. Lucyny Madejowskiej - Ziemniak, p. Aleksandry Pączek i p. Anny Pstrąg-Fac uczestniczyli w VIII Dniu Nauki zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Tegoroczna edycja Dnia Nauki odbywała się pod hasłem „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce" , dlatego głównym punktem programu były atrakcje przygotowane przez służby mundurowe. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, kierunków kształcenia w PWSW w Przemyślu oraz poszerzyła swoją wiedzę o lokalnym rynku pracy.
SUKCES LITERACKI
W organizowanym przez Przemyską Bibliotekę Publiczną wiosennym konkursie „CZYTAM. OCZYWIŚCIE!” udział wzięła Paulina Smuczek – uczennica klasy 3 „a”. Warunkiem uczestniczenia w nim było napisanie recenzji wybranej przez siebie książki. Nasza uczennica rekomendowała powieść Gayle Forman pt. „Zostań, jeśli kochasz”. Podsumowanie konkursu odbyło się 9 maja w Czytelni Nowości Wydawniczych Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Miło nam poinformować, że wśród docenionych przez jury miłośników książek znalazła się ich entuzjastka z Żurawicy – Paulina otrzymała III nagrodę: dyplom i audiobooka. Brawo za wybitny talent literacki!
Nagrodzoną recenzję zamieszczamy poniżej, zachęcamy do lektury.

Recenzja książki Gayle Forman „Zostań, jeśli kochasz”
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,915,617 Unikalnych wizyt