May 24 2017 11:51:02
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Tematy projektów
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Rekrutacja
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
INFORMACJA O KONKURSIE
Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków oraz Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego oraz Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego, organizuje konkurs dotyczący ZBRODNI KATYŃSKIEJ. Konkurs skierowany jest do uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej i uczniów klas 1-3 Gimnazjum.
Etapy i zasady udziału:
Uczeń zgłasza się do konkursu poprzez przygotowanie pracy o dowolnym charakterze twórczym: literackim lub plastycznym.

- forma literacka: esej, co najmniej 1 strony formatu A4, a nie więcej niż 3 stron formatu A4 (preferowana forma pisania na komputerze)

- forma plastyczna: obraz lub dzieło plastyczne – forma i rozmiar dowolny
FERIE ZIMOWE 2017
Program ferii zimowych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy:

 • 16.01.2017 (poniedziałek)-zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe w godz.9.00 – 12.00
 • 17.01.2017 (wtorek) - wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
  wyjazd godz. 10.00, powrót godz. 14.00, koszt 15 zł
 • 18.01.2017 (środa) -wyjazd na do kina „Helios” w Przemyślu
  wyjazd godz. 9.00, powrót godz. 13.00, koszt 16 zł
 • 19.01.2017 (czwartek) - wyjazd na lodowisko do Przemyśla
  wyjazd godz. 9.00, powrót godz. 12.00
 • 20.01.2017 (piątek) - zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe w godz. 9.00 – 12.00
INFORMACJA O ZAJĘCIACH W CZASIE FERII ZIMOWYCH
Informujemy, że w okresie ferii zimowych w dniach od 16.01.2017r.( poniedziałek) do 20.01.2017r.( piątek) uczniowie Gimnazjum w Żurawicy będą mogli uczestniczyć w przygotowanych na ten okres zajęciach.
Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 12.00.
W Programie mi.in:
- gry i zabawy – zajęcia sportowe w hali sportowej
- gry i zabawy świetlicowe
- wyjazd na lodowisko do Przemyśla (obowiązuje własny sprzęt sportowy)
- wyjazd do kina Helios w Przemyślu (koszt ok. 16,-zł)
- wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia (koszt ok. 15,-zł)
- warsztaty muzyczne Harcerskiej Orkiestry Dętej

Zapisy na poszczególne formy zajęć u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły do dnia 10 stycznia br.
SZACHOWY SUKCES
W dniu 6 grudnia 2016 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się X Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. W turnieju uczestniczyło 65 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II Jakub Grabowski i Filip Marek. Miło nam poinformować, że uczeń naszego gimnazjum Jakub Grabowski, mimo ogromnej konkurencji, zdobył zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy.
WIGILIA SZKOLNA 2016
Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym gimnazjum miała miejsce tradycyjna już wigilia szkolna. 22 grudnia 2016 r w auli zgromadziliśmy się po to, aby wspólnie wyrazić radość związaną z nadejściem Chrystusa. Pięknie z tej okazji recytowane wiersze, śpiewane kolędy wprawiły wszystkich w nastrój iście świąteczny. Program poetycki w wykonaniu uczniów z klasy 3 „a” i 1 „c” skłonił zebranych do refleksji nad słowami: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie…”. Wart uwagi był występ muzyczny Kwartetu działającego przy Harcerskiej Orkiestrze Dętej. W realizacji uzdolnionych muzyków z naszej szkoły usłyszeliśmy m. in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”. Część artystyczna odbyła się pod kierunkiem p. Aleksandry Pączek oraz p. Wiesława Semkowa.
Ważnym elementem spotkania była modlitwa i odczytanie przez ks. Krzysztofa Mierzejewskiego fragmentów Ewangelii św. Łukasza. Życzenia świąteczno-noworoczne złożył ks. dziekan dr Marian Hofman oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy p. Jan Semków.
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA
Tegoroczne przygotowania do Świat Bożego Narodzenia w naszym gimnazjum upłynęły w miłej i radosnej atmosferze. W przedświątecznym tygodniu uczniowie klasy III a i III b pod opieką pani Marty Majowskiej i pana Marka Jaremczuka na zajęciach z żywienia, techniki i mechaniki wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem w przygotowaniu świątecznych pierniczków. Młodzież z wielką radością wałkowała i wycinała foremkami świąteczne motywy. Dzięki uprzejmości pań pracujących na stołówce szkolnej uczniowie upiekli swoje słodkie pierniki i pięknie je udekorowali. Na zajęciach plastycznych młodzież z klas II pod opieką pani Marii Korczyńskiej przygotowała ozdoby na wigilijny stół. Udekorowana aula podkreśliła atmosferę świątecznych przygotowań.
SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O LASACH
W dniu 7 grudnia 2016 r. w sali edukacyjnej przy siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn w Przemyślu odbyła się V edycja konkursu „Wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn". W konkursie wzięło udział 116 gimnazjalistów. Uczniowie wykazali się wiedzą ogólną o lesie w Polsce i w regionie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III b Aleksandra Rabka, która zajęła zaszczytne III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
BOŻE NARODZENIE 2016

Gdy nadejdą Święta Bożego Narodzenia
niech radość, szczęście i spokój
zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy 2017 Rok przyniesie Wam
pomyślność i szczęście każdego dnia.

KONKURS O ORLĘTACH ROZSTRZYGNIĘTY!
19 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich w Przemyślu odbył się finał IX edycji konkursu historycznego „Walka Polaków o niepodległość w latach 1797-1918 i heroizm Orląt Przemyskich” Jego celem, było przybliżenie młodzieży sylwetek „Orląt Przemyskich”, którzy swoim życiem i walką o wolną i niepodległą Ojczyznę odcisnęli piętno na historii naszego regionu. Konkurs miał również na celu popularyzację wiedzy związanej z walką Polaków o niepodległość od momentu utraty Ojczyzny do jej odzyskania. Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 1 im. Orląt Przemyskich w Przemyślu i Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Natomiast patronat objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski, który ufundował wycieczkę do Brukseli –Parlamentu Europejskiego i Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma. Konkurs wiedzy składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.Do części ustnej zakwalifikowało się 10 finalistów, którzy najlepiej napisali test. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy III a –Katarzyna Pirożek, która zajęła II miejsce. Opiekunem uczennicy jest p. Agnieszka Wojtaszek. Serdecznie gratulujemy.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ CZERWIŃSKĄ - RYDEL
W dniu 7 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Żurawicy odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel, autorką licznych i nagradzanych biografii skierowanych dla dzieci i młodzieży m.in. W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim, Fotel czasu – tajemnicze spotkanie z Aleksandrem Fredrą, Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu. Podczas spotkania Pani Anna bardzo ciekawie opowiadała o bohaterach swoich książek biograficznych, przytaczając wiele nieznanych nam faktów z ich życia. Autorka nawiązała świetny kontakt z uczniami, którzy zadawali wiele interesujących, często zaskakujących pytań. Szczególną uwagę poświęciła książce pt. „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, której fragment przeczytała. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję otrzymać specjalną dedykację z autografem. Anna Czerwińska-Rydel zauroczyła wszystkich swoją serdecznością i pasją z jaką mówiła o książkach, a także miłości do zwierząt.
GMINNE MIKOŁAJKI
„Prószy śnieżek prószy i na głowy pada, już cała gromadka przy kominku siada” tak uczennica kl. II c Karolina Zamorska w dniu 05.06.2016 r. wprowadziła wszystkie dzieci i rodziców w miły, mikołajkowy nastrój. Tegoroczne Gminne Mikołajki zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz nasze gimnazjum. Na spotkanie z Mikołajem przybył ks. dziekan Marian Hofman, przewodniczący Rady Gminy pan Marek Jaremczuk, kierownik GOPS pani Maria Łaba oraz pani Ewa Misiak. Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 pan Jan Semków powitał wszystkich gości, a pan Marek Jaremczuk w imieniu Wójta Gminy Żurawica pana Krzysztofa Składowskiego podziękował wszystkim dzieciom i rodzicom za przybycie. Spotkanie zostało zorganizowane dla 60 dzieci z rodzin objętych pomocą socjalną. Uczniowie kl. II c pod opieką pani Agnieszki Andrach i pani Anny Pstrąg – Fac przygotowali przedstawienie pt. „Mikołajkowy śpioch”, a główny bohater - Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom długo wyczekiwane prezenty.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,789,197 Unikalnych wizyt