May 22 2019 13:59:53
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
VI DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE "PO POLSKU O HISTORII"
9 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI edycji Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Do dyktanda przystąpiło 48 uczniów.
Najwyższe wyniki w etapie szkolnym osiągnęli:
kategoria klas IV-VI
Bartosz Ptak, kl. VIa
Aleksandra Beer, kl. Va
kategoria klas VII-VIII i III gimnazjum
Patrycja Słabik, kl. IIIa
Uczniowie ci zdobyli co najmniej 75% możliwych do uzyskania punktów. Kwalifikacja do etapu wojewódzkiego jest uzależniona od liczby uczniów, którzy w etapie szkolnym uzyskali podobnie wysokie wyniki. Podkarpacka Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału tylko po 60 uczniów z danej kategorii wiekowej. My już dziś gratulujemy tak wysokiego wyniku!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12 października uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIIa, VIIIa i VIIIb zaprosili wszystkich na "artystyczną ucztę" zabarwioną dużą dawką humoru. W pierwszej części wysłuchaliśmy interpretacji wierszy, refleksji na temat pracy nauczyciela oraz dedykowanych nauczycielom piosenek. W drugiej odsłonie akademii – słowem, gestem, tańcem i piosenką – został odtworzony jeden dzień z życia ucznia naszej szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, przekazali gronu pedagogicznemu gorące podziękowania za ich codzienną pracę oraz złożyli serdeczne życzenia.
Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Jan Semków oraz zastępca dyrektora Renata Drewniak podziękowali wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz naszej szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. Złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
KONKURS NA GAZETKĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ
W związku z obchodami jubileuszu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą gazetkę niepodległościową. Klasy biorące udział w konkursie miały przygotować wspólnie gazetkę klasową „11 Listopada”. Na zwycięzców czekała nie lada gratka, bo aż 2 tygodnie „nietykalności” z historii i języka angielskiego. Bez pytania, sprawdzianów i kartkówek. Wszystkie klasy naszej szkoły zawalczyły o wygraną, ale zwyciężyli najlepsi:
W kategorii klasy 4, 5, 6 SP - zwyciężyła klasa V a
W kategorii klasy 7, 8 SP i 3 gimnazjum- zwyciężyła klasa III c

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
WIECZÓR FILMOWY W NASZEJ SZKOLE
W piątek wieczorem 5 października chętni uczniowie klas VII, VIII SP i III gimnajzum, mieli możliwość uczestniczyć w Wieczorze Filmowym, zorganizowanym prze Szkolne Koło Filmowe, któro w tym roku rozpoczyna swoją działalność. Nasza szkoła to nie tylko lekcje, klasówki i oceny - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie. Z tego właśnie powodu zorganizowaliśmy wieczór filmowy, podczas którego można nie tylko obejrzeć dobre kino, ale też podyskutować o filmach i czegoś ciekawego się na ich temat dowiedzieć. Integracyjne spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór, przyciągnęło do szkoły wielu uczniów, którzy świetnie się bawili i przez chwilę mogli w szkole poczuć się (prawie) jak w prawdziwym kinie, bo był popcorn, a w przerwie wszyscy zajadali się przepyszną pizzą. Organizatorzy p. Agnieszka Wojtaszek, P. Jolanta Beer i p. Krzysztof Blicharski, zapraszają KINOMANIAKÓW!
2 PUŁK PANCERNY - PATRON GIMNAZJUM
Dnia 5 października 2018 r. nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Aby przybliżyć losy tej pancernej jednostki, uczniowie klasy III b z p. Agnieszką Wojtaszek, przygotowali montaż słowno- artystyczny. Prowadzący uroczystość Kinga Wojnarowicz i Oskar Marek, opowiedzieli Nam o początkach broni pancernej w Polsce, zwracając uwagę, że Żurawica była i jest miejscem stacjonowania jednostek broni pancernej. Był taki czas w historii w latach 1923 – 1930 że 100% czołgów polskiej armii stacjonowało w naszej miejscowości i stąd wyruszały na fronty II Wojny Światowej. Uczniowie: Emilia Wasilewska, Jakub Dudek, Dawid Sroka, Jakub Łabuz i Kacper Płocica deklamowali wiersze, a w tle rozbrzmiewał „Marsz 1 Dywizji Pancernej”. Aleksandra Koszelik wraz z chórkiem zaśpiewała na zakończenie piosenkę „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
Podczas akademii nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu o 2 Pułku Pancernym i rozdanie nagród.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
W związku obchodami Dnia Patrona gimnajzum w naszej szkole, odbyła się IV edycja konkursu historycznego „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież losów 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 37 uczniów z klas III gimnajzum oraz kl. VII i VIII SP. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Żurawica p. Krzysztofa Składowskiego, który ufundował nagrody pieniężne dla zwycięzców. Bardzo miło nam ogłosić, że:
Miejsce I zajęła Amelia Wywrot uczennica kl. 3 b – bon o wartości 150 zł
Miejsce II zajął Michał Mroziak uczeń kl. 3 a
- bon o wartości 100 zł
Miejsce III zajęła Monika Stankiewicz uczennica kl. 3 b
- bon o wartości 50 zł

Serdecznie gratulujemy!
26 WRZEŚNIA 2018 - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły tj. Samorząd uczniowski i klasa VIII b pod opieką nauczycieli j. angielskiego i j. niemieckiego zorganizowali Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności językowej Europy i motywowanie do nauki języków obcych. Uczniowie na długiej przerwie wzięli udział w quizie językowym i mieli możliwość zapoznania się ze zwrotami grzecznościowymi w różnych językach Europy.
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 18 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącym szkoły na rok szkolny 2018/2019 został DOMINIK ANDRACH, zastępcą – ALEKSANDRA FAC, sekretarzem – SANDRA HRYNKIEWICZ i skarbnikiem – KACPER WILOWSKI.
INFORMACJA
CZĘŚĆ TESTOWA KONKURSU O 2 PUŁKU PANCERNYM
ODBĘDZIE SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 9:25 (LEKCJA 3)
W SALI HISTORYCZNEJ GIMNAZJUM
SPOTKANIE LITERACKIE W ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH
W dniu 19 września 2018 r. uczniowie klasy III a gimnazjum z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem i miłośnicy literatury z klas VII, VIII i gimnazjum pod opieką p. Marty Lubas i p. Anny Pstrąg – Fac uczestniczyli w spotkaniu literackim „Z książką w ogrodzie” w Arboretum w Bolestraszycach. Gośćmi spotkania byli pisarze Magda Skubisz - autorka powieści o przemyskich licealistach i Stefan Darda - jeden z najpopularniejszych autorów literatury grozy. Stefan Darda debiutował w 2008 r. powieścią „Dom na wyrębach”, potem stworzył m.in. złożony z czterech tomów „Czarny Wygon” i „Nowy dom na wyrębach”. W czasie spotkania pisarze reprezentujący odmienne gatunki literackie opowiadali o początkach swojej przygody z pisaniem i twórczych inspiracjach oraz swoich nowych książkach. Na zakończenie młodzi uczestnicy spotkania zadawali autorom liczne pytania. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do promowania czytelnictwa i zachęcenia młodzieży do sięgania po dobrą literaturę.
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Informujemy, że w czwartek, 20 września 2018 roku odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Porządek zebrania:

godz. 17.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły w auli
godz. 17.30 - spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

Serdecznie zapraszamy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,582,517 Unikalnych wizyt