May 24 2017 11:47:22
· Tematy projektów
· Rekrutacja

II Międzynarodowy Integracyjny Turniej Sztuki Szachowej

Szachy 2009Gimnazjum w Żurawicy było organizatorem drugiego już Międzynarodowego Turnieju Sztuki Szachowej. Turniej odbył się w dniach 14-15 listopada 2009r. Staraliśmy się przedstawić  grę szachową jako wartość  niekomercyjną, sięgnąć do istoty sztuki szachowej, czyli bezinteresownego kształtowania osobowości, indywidualności, wrażliwości na piękno i sztukę walki, głównie z samym sobą, ze swoimi słabościami. Tak rzadko dostrzega się wartości estetyczne i aksjologiczne w królewskiej grze traktując ją wyłącznie jako zimny, wyrafinowany sport.  Dlatego też pytając o genezę Turnieju Sztuki Szachowej, sięgamy do filozofii i pedagogiki wszechstronnego rozwoju każdego człowieka.

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

AkademiaZ okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 10 listopada w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły – klasy drugie i trzecie. W czasie montażu wstąpił również Zespół J.E.E.E.J.S., który wykonał pieśni patriotyczne. Akademię uświetnił koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP z Gimnazjum w Żurawicy pod dyrekcją kapelmistrza Jana Łaskarzewskiego.

II Turniej Unihokeja o Puchar 2 Pułku Pancernego w Żurawicy

UnihokejW hali sportowej Gimnazjum im.2 Pułku Pancernego w Żurawicy w dniu 29.10.2009 roku odbył się coroczny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców wchodzący w program obchodów święta patrona Gimnazjum – 2 Pułku Pancernego.

Wśród dziewcząt wystąpiły oprócz gospodyń – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, Gimnazjum nr 7 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Wyszatycach /Gmina Żurawica/, a wśród chłopców oprócz gospodarza turnieju – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Wyszatycach /Gmina Żurawica/.

Grano systemem każdy z każdym – dziewczęta 2x8 minut, chłopcy 3x8 minut. Sędziowali zawody – sędziowie związkowi Okręgu Małopolska – Jasiewicz Krzysztof, Dudziak Mateusz, Korczyński Rafał.

(Wyniki zawodów)

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

PomocW ramach kontynuacji projektu „Udziel pomocy- uratuj życie” w dniach 21.10.09 i 28.10.09 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum spotkali się z  dr Agnieszką Blecharczyk. Zajęcia umożliwiły uczniom nabycie wiedzy na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także przygotowały uczniów do właściwego postępowania w nagłych wypadkach.

Konkurs "Zostań mistrzem pięknego czytania"

KonkursW dniu 28 października 2009 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej i popularyzacja literatury młodzieżowej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy czytali wybrane fragmenty książek dla młodzieży. (Więcej)

"Powtórka ze Słowackiego" - spektakl Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

W dniu 26.10.2009 r. w naszym gimnazjum gościł Polski Teatr Ludowy ze Lwowa. W auli gimnazjum odbył się spektakl pt. „Powtórka ze Słowackiego”. Szkic Teatralny. W programie znalazły się fragmenty „Kordiana”, „Balladyny”, „Mazepy” oraz „Marii Stuart”. Wykonawcy recytowali wiersze „Testament mój” oraz „Hymn o zachodzie słońca”. Reżyserem spektaklu był Zbigniew Chrzanowski – znany działacz polonijny we Lwowie. Liczne zgromadzona młodzież gimnazjalna oraz mieszkańcy Żurawicy żywo reagowali na poszczególne fragmenty spektaklu i gromkimi brawami nagradzali artystów.

Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim

SpotkanieFunkcjonariusz Straży Miejskiej pan Witold Mulczyński był gościem klas drugich w dniu 22 października 2009 r. Tematem spotkań strażnika z młodzieżą było uświadamianie uczniom  konsekwencji niewłaściwych zachowań w szkole, demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej osoby nieletniej.

Występ zespołu Bluesmobile Band

W auli naszego gimnazjum uczniowie w dniu 16.10.2009 wzięli udział w koncercie zespołu Bluesmobile Band. Artyści w składzie Jacek Chruściński – gitara basowa – Tadeusz Pocieszyński – gitara oraz Artur Malik - perkusja, grając koncert wsparli działalność profilaktyczną gimnazjum w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Zespół promując hasło „Masz tylko jedno życie” umiejętnie połączył treści dydaktyczne z rockowo-bluesową muzyką propagując jednocześnie styl życia wolny od narkotyków.

Kliknij (czytaj więcej), aby zobaczyć nagranie z tego wydarzenia.

Dzień Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum

Akademia14 października 2009r w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy II a przygotowali pod opieką  pani pedagog, akademię okolicznościową. Ten dzień był szczególny również dla uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły  i otrzymali  legitymacje szkolne z rąk dyrektora gimnazjum i wychowawców. Dzięki temu stali się oni pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy. Po części oficjalnej uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów wesołą niespodziankę - kilka konkurencji, w których pierwszaki chciały się pokazać z jak najlepszej strony. Wszyscy doskonale się bawili. Po części artystycznej odbyła się dyskoteka. Galeria

VI Jesienny Rajd Pieszy Gimnazjum w Żurawicy - Bieszczady 2009

BiesczadyW dniu 8 października 2009 roku uczniowie gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym i przewodnikiem górskim oraz ratownikiem medycznym wyruszyli w Bieszczady na szósty już z kolei rajd pieszy. Młodzież została podzielona na dwie grupy. Grupa uczniów klas pierwszych i drugich wyruszyła z Mucznego i wspinała się na malowniczy szczyt – Bukowe Berdo, zaś uczniowie klas trzecich „szukali” źródeł Sanu – i oczywiście je znaleźli. Wspólnie już w Stuposianach odwiedziliśmy Strażnicę Straży Granicznej i poznaliśmy pracę ludzi strzegących naszych granic. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Jasieniu – Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej – patronki wysiedlonych z Ojczyzny. Galeria