March 19 2018 15:21:41
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
FERIE ZIMOWE 2011

W dniach od 17.01 do 21.01.2011r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy odbywały się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia prowadzili i opiekę sprawowali nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

17 stycznia (poniedziałek) - gry i zabawy w hali sportowej, zajęcia świetlicowe
18 stycznia(wtorek)
– wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
19 stycznia(środa)
- wyjazd do Rzeszowa do kina Helios, zajęcia w hali sportowej
20 stycznia(czwartek)
– wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia, zajęcia w hali sportowej
21 stycznia (piątek)
– wyjazd do Rzeszowa do  kina Helios

Harcerska Orkiestra Dęta działająca w Gimnazjum miała zorganizowane warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 9:00 – 13:00. W godzinach popołudniowych uczestniczyli w zajęciach realizowanych w hali sportowej (piłka nożna, bilard). W warsztatach uczestniczyło 50 członków orkiestry. Łącznie w zajęciach organizowanych w gimnazjum uczestniczyło około 100 uczniów dziennie.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 13 stycznia 2011 roku (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w auli gimnazjum - zapoznanie z pracą szkoły za I półrocze roku szkolnego 2010/2011, przedstawienie propozycji zajęć na okres ferii zimowych, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich o godz. 17.30 w auli gimnazjum – przedstawienie informacji dotyczących egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2010/2011, zapoznanie z wynikami egzaminu próbnego, omówienie spraw bieżących
  • Spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich o godz.17.30 w salach lekcyjnych                                          
  • Spotkanie „Trójek Klasowych” z dyrektorem szkoły o godz. 18.15 – sala Nr 5 (pracownia j. polskiego)

                                           Serdecznie zapraszamy!!!

WIGILIA SZKOLNA

Dnia 22 grudnia w świątecznie przystrojonej auli gimnazjum odbyła się Wigilia szkolna. Przy wigilijnym stole spotkali się wszyscy uczniowie wraz z dyrekcją, radą pedagogiczną i pracownikami szkoły. Uroczystość rozpoczął dyrektor gimnazjum pan Jan Semków, który złożył wszystkim najserdeczniejsze  życzenia świąteczne. Następnie życzenia złożyli również ks. proboszcz Marian Hofman oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Jasińska. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich zespół wokalno - muzyczny pod kierunkiem pana Wiesława Semków, który wykonał przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Przygotowane zostały tradycyjne potrawy wigilijne barszcz z uszkami, pierogi i ryba po grecku. Wigilia szkolna upłynęła we wspaniałej i wyjątkowej atmosferze i pozostanie na długo w naszej pamięci. Galeria>>

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech Święta Bożego Narodzenia będą czasem pełnym ciepła, odpoczynku i radości. A Nowy Rok niech zacznie się z nadzieją i optymizmem, niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń.  

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 15,16 i 17 grudnia 2010 roku odbył się w naszej szkole Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. Tematem przewodnim były „Pomniki” – uczniowie zapoznawali się z różnymi tekstami, które poruszały ten właśnie temat i odpowiadali na zamieszczone do nich pytania dotyczące języka polskiego, historii i sztuki. W drugim dniu egzaminu uczniowie zmagali się z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi i wykazywali się umiejętnościami z zakresu matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, natomiast 17 grudnia trzecioklasiści napisali test z języków obcych.

MIKOŁAJKOWA ATMOSFERA W NASZYM GIMNAZJUM

W dniu 6 grudnia 2010 r. w naszej szkole zorganizowane zostały mikołajki klasowe. Wszyscy uczniowie obdarowywali się wzajemnie prezentami. Wyjątkowymi Mikołajami okazały się klasy - II c i I c. Klasa II c wraz z wychowawcą p. Agnieszką Andrach postanowiła zebrane pieniądze   przekazać dzieciom z Domu Dziecka „Nasza Chata” w Przemyślu, a klasa I c z wychowawcą p. Markiem Jaremczukiem osobiście przekazała zebrane pieniądze dzieciom z Domu Dziecka „Maciek” w Przemyślu. Miłą inicjatywą wykazał się również Samorząd Uczniowski, który przygotował mikołajkowe niespodzianki dla wszystkich nauczycieli. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Mikołaja za rok.

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS WIEDZY O AIDS

W dniu 26.11.2010 r. w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu odbył się półfinał XII edycji Konkursu Wiedzy o AIDS. Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, a także kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób zarażonych i chorych na AIDS. Uczennice naszego gimnazjum Klaudia Pempuś z klasy III a i Emilia Szkółka z klasy II c wzięły udział w półfinale i uzyskując wystarczającą ilość punktów zakwalifikowały się do finału. W dniu 1 grudnia 2010 r.  w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS odbył się Finał XII Konkursu Wiedzy o AIDS. Klaudia i Emilka reprezentowały naszą szkołę w Finale. Uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z pytaniami i zajęły zaszczytne II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 18 listopada (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30 - analiza bieżących wyników dydaktycznych i trudności wychowawczych
                                                  Serdecznie zapraszamy!

 

PORANEK PROFILAKTYCZNY

W dniu 04.11.2010 r. w naszym gimnazjum odbył się niecodzienny koncert z udziałem zespołu „BLUESMOBILES”. Uczniowie wysłuchali bluesowych brzmień połączonych z ciekawymi opowieściami pana Jacka Chruścińskiego, basisty zespołu, na temat uzależnień od narkotyków i alkoholu. Zespół poprzez swój koncert wsparł działalność szkoły w zakresie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej a propagując styl życia wolny od narkotyków i alkoholu - informuje i ostrzega PAMIĘTAJCIE - MACIE TYLKO JEDNO ŻYCIE!

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz piąty nasza biblioteka szkolna włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: „Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna”. W całej szkole zostały rozwieszone ulotki informujące o świecie i ofercie biblioteki. Z tej okazji zorganizowano w naszej bibliotece: konkurs biblioteczny dla pierwszoklasistów „Książka-biblioteka-informacja", konkurs ”Czytam, bo lubię” na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej oraz konkursy błyskawiczne w formie krzyżówek. W czytelni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek „Co czytają gimnazjaliści”. Przez cały październik czytelnicy wypożyczający książki otrzymywali zakładki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

SZKOLNY KONKURS "CZYTAM, BO LUBIĘ"

W dniu 29 października 2010 roku odbył się w czytelni szkolnej konkurs "Czytam, bo lubię" na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej. Okazją do zorganizowania tego konkursu było uczczenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie bardzo ciekawie prezentowali swoje ulubione książki m.in. Serię Zwiadowcy, Serię Felix, Net i Nikia, Sagę Zmierzch i wiele innych. Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Barszczowska, Agnieszka Andrach i Marta Lubas miała niełatwe zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do konkursu.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 1,975,835 Unikalnych wizyt