December 11 2018 15:47:56
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
RAJD SZKOLNY - BIESZCZADY 2011

W dniu 21 września 2011 roku uczniowie gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym i przewodnikiem górskim oraz ratownikiem medycznym wyruszyli na VIII już z kolei Rajd w Bieszczady. Trasa rajdu prowadziła szlakiem turystycznym na Połoninę Caryńską. Piękne widoki, które można było podziwiać po dotarciu na najwyższy szczyt Połoniny Caryńskiej (1297 m n.p.m.) wzbudziły wśród wszystkich uczestników rajdu zachwyt. Przez całą drogę dopisywała piękna pogoda. Po udanej wyprawie zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy zjedli pyszny bigos, a następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Wracając do Żurawicy, zatrzymaliśmy się Jasieniu - Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej. Tegoroczny rajd w Bieszczady dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć.

SPOTKANIE Z RODZICAMI W SPRAWIE WYJAZDU DO HOLANDII

W piątek tj. 30 września 2011 o godz.18.00 odbędzie się w auli naszej szkoły spotkanie z rodzicami uczniów biorących udział w tegorocznej międzynarodowej wymianie młodzieży ze szkołą WesselGansfort College w Winsum. Serdecznie zapraszamy!!!

WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

W dniu 14 września 2011 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Przewodniczącą Samorządu została Emilia Szkółka z klasy III c, zastępcą przewodniczącej została Justyna Przewrocka z klasy III a, skarbnikiem Katarzyna Kudła z klasy III b, a sekretarzem Damian Kucharski z klasy III c. Zostały także powołane dwie sekcje, a mianowicie sekcja organizacyjna oraz sekcja dekoracyjna. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2011/2012.

VIII BIESZCZADZKI RAJD

W dniu 21.09.2011r. (Środa) odbędzie się się VIII Bieszczadzki Rajd uczniów Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy. 
Trasa wiedzie przez Połoninę Caryńską.
Wyjazd w dniu 21.09.2011r. o godz. 7:30 spod budynku szkoły.
Uczniowie biorący udział w rajdzie mają zapewniony wspólny posiłek po zejściu z połonin, opiekę przewodnika kwalifikowanego, opiekę ratownika medycznego oraz dodatkowe ubezpieczenie. 
Przewidywany powrót do godz. 22:00.
Przypominamy o odpowiednim ubiorze obowiązującym podczas wyjścia w góry.
Uczniowe którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w rajdzie odbywają zajęcia dydaktyczne w szkole według ustalonego na tę okoliczność planu zajęć od godz. 7:40.

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 15 września (czwartek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 w auli gimnazjum
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30 w salach lekcyjnych
                                                 

                             Serdecznie zapraszamy!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
Witamy w nowym roku szkolnym 2011/2012

Porządek uroczystości związanych z inauguracją roku szkolnego 2011/2012 w dniu 1 września:

8:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym w Żurawicy.

9:00 - Inauguracja roku szkolnego w auli Gimnazjum, spotkanie w klasach, spotkanie Dyrektora Szkoły z uczniami klas pierwszych.
ŻYCZENIA WAKACYJNE

Życzymy Wam wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2011/2012
Informujemy, że dostępny jest wykaz podręczników, które będą obowiązywały w przyszłym roku szkolnym. Prosimy, aby wszyscy dokładnie zapoznali się ze SZKOLNYM ZESTAWEM PODRĘCZNIKÓW.
WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW

W dniu 27 maja 2011 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu odbył się Wieczór Młodych Talentów, podczas którego wystąpili młodzi twórcy poezji z naszego gimnazjum. Był on podsumowaniem cyklu Warsztatów Literackich dla młodzieży posiadającej talent poetycki. Młodzi miłośnicy pióra pracowali na warsztatach pod kierunkiem utytułowanej przemyskiej poetki Teresy Paryny, która udzieliła im wielu cennych uwag dotyczących języka poezji i warsztatu młodego twórcy. Warsztaty były okazją do porozmawiania o swojej twórczości, do czytania własnych utworów i dyskusji o nich. Podczas Wieczoru Młodych Talentów swoje wiersze zaprezentowali: Dominka Jasińska z kl. III a, Krzysztof Sałdan z kl. III c i Dominika Pac z kl. I a. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami wielokrotnie nagradzała młodych twórców. Specjalnym gościem wieczoru była poetka Teresa Paryna, która zaprezentowała swoje wiersze i wręczyła wszystkim uczestnikom swój tomik poezji z dedykacją. Podczas wieczoru można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych utalentowanej młodzieży, w tym prace naszej uczennicy Dominiki Pac. Wieczór Młodych Talentów był wyjątkową okazją dla naszych uczniów do zaprezentowania swoich uzdolnień.

GOŁĄBEK POKOJU W NASZYM GIMNAZJUM

W dniu 25.05.2011 r. do naszego gimnazjum został przekazany  Gołąbek Pokoju przez sekretarza Miasta Przemyśl p.Henrykę Kaszycką – Paniw oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu p. Piotra Kroczka. W uroczystości przyjęcia Gołąbka Pokoju wzięli udział również Wicestarosta Przemyski Marek Kudła, Wójt Gminy Żurawica Janusz Szabaga, Dyrektor Gimnazjum Jan Semków, Rada Pedagogiczna i społeczność szkolna. Gołąbek Pokoju jest od 1948 symbolem Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Pozłacana statuetka gołębia krąży po świecie, przekazywana jest z rąk do rąk przez głowy państw, znane osobistości, instytucje i samorządy. Do Polski przybyła z Niemiec 18 października 2010 r. Gołąbek Pokoju trafił do Krotoszyna następnie odwiedził powiat koniński, Olesno, Opole i Przemyśl (także Żurawicę). 1 czerwca został przekazany do Medyki, a stamtąd trafi na Ukrainę. Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję poznać ideę akcji i poszerzyć swoją wiedzę o Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

IX POWIATOWE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE- KROKUSY 2011

W dniu 19 maja 2011 r. w auli naszego gimnazjum zainaugurowane zostały tegoroczne IX Powiatowe Spotkania Profilaktyczne pod hasłem „Nie ubarwiaj życia używkami”. Uczniowie z naszej szkoły wystąpili w trzech kategoriach: poezja, piosenka i mała forma teatralna. Nominacje do statuetki KROKUSY 2011 otrzymały: w kategorii poezja - Dominika Jasińska, a w kategorii piosenka - Aleksandra Bukowska i Dominika Jasińska. Kolejnym etapem IX Spotkań Profilaktycznych były zawody sportowe i konkurs wiedzy profilaktycznej, które zorganizowano w Grochowcach. Na zakończenie tegorocznych Spotkań Profilaktycznych odbyła się uroczysta Gala w Krasiczynie, podczas której naszym uczennicom wręczone zostały dyplomy, puchary i drobne upominki. Statuetkę Krokusa w kategorii wychowawca – profilaktyk z rąk Wójta Gminy Żurawica pana Janusz Szabagi otrzymała pedagog szkolny Anna Pstrąg – Fac.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,143,951 Unikalnych wizyt