September 26 2018 01:47:42
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie się dnia 6 kwietnia 2011(środa). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30 
  • Spotkanie w sprawie wizyty młodzieży z Holandii o godz. 18:00
  • Spotkanie prezydium Rady Rodziców o godz. 18.00

                                                  Serdecznie zapraszamy!

 

PRZEDSTAWIENIE "KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU" W GIMNAZJUM

W dniu 28 marca 2011 r. w auli gimnazjum uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurawicy. Przedstawienie przygotowała z uczniami pani Magdalena Mazur, a dekoracje wykonała pani Maria Korczyńska. Występ został urozmaicony piosenkami, muzyką, a także tańcem. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy 4, 5, i 6. Wszystkich gimnazjalistów zachwyciła gra młodych aktorów, ich piękne kostiumy i scenografia. Przedstawienie to wyzwoliło u widzów wiele pozytywnych wzruszeń, przeżyć estetycznych i emocji. Jesteśmy pełni podziwu i uznania dla zdolności i zaangażowania młodych wykonawców.

VIII PRZEGLĄD SCENICZNEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ

W dniach 24, 25 marca 2011 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu grupa teatralna i grupa wokalna „ONE” z naszego gimnazjum wzięła udział w VIII Przeglądzie Scenicznej Twórczości Artystycznej. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje powiatowe, podczas których uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w sztuce „Miłość niejedno ma imię” a grupa wokalna zagrała i zaśpiewała piosenkę „Wiosna”. Ola Bukowska wystąpiła z piosenką „Droga do kariery” a Paulina Smuczek zaśpiewała piosenkę „Gdybyś był ”. W drugim dniu zostały ogłoszone wyniki. Wyróżniona została grupa wokalna i Ola Bukowska. Następnie uczniowie udali się na warsztaty wokalne, które poprowadziła pani Lucyna Rudawska oraz warsztaty teatralne, które prowadzone były przez panią Barbarę Płocicę. Dzięki dobrej zabawie i profesjonalnym wskazówkom, uczniowie zdobyli nowe doświadczenie, które wykorzystają w przyszłości.
Galeria zdjęć

POWITANIE WIOSNY W NASZYM GIMNAZJUM

21. 03.2011 r. Samorząd Uczniowski – Dominika Jasińska i Klaudia Pempuś z klasy III a wspólnie z uczniami naszego gimnazjum przywitali radośnie pierwszy dzień wiosny. Nie były to jednak tradycyjne wagary lecz konkurencje i konkursy w auli gimnazjum. Uczniowie wybrani przez Samorząd zmagali się w skakaniu na skakance, wymyślaniu rymowanek o wiośnie i tańcu w parach. Zorganizowany został konkurs na najlepsze wiosenne przebranie, a najlepszymi okazali się uczniowie z klasy I c. Uczniowie mieli możliwość spotkania ze szkolną „Mariolką” (Adrianem Gałuszką z klasy III c), która z gracją i ciekawością opowiedziała pewną interesującą historię. Całość uświetnił pokaz mody o nazwie „Wcielenie Wiosny”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoją wizję wiosny. Był to bardzo miły i niezapomniany dzień, który potwierdził fakt, iż warto tego dania przyjść do szkoły i wesoło go spędzić.

SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE "TWIERDZA PRZEMYŚL"

22 marca 2011 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się finał X edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Konkurs składał się z z dwóch etapów. W pierwszym etapie, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii I wojny światowej i wojskowości. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z gimnazjów, w tym uczeń naszej szkoły, Paweł Sas z klasy III a. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Jacek Błoński (MNZP), Grzegorz Poznański (TPN), i Lucjan Fac (I LO), które wyłoniło zwycięzców. Uczeń Paweł Sas, który reprezentował naszą szkołą zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GIMNAZJUM

Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum w Żurawicy
"POSTAW NA BOGA"
Dziesięć przykazań Bożych - Osiem błogosławieństw

Czwartek- 17.03.2011 godz.10.30 Gimnazjum w Żurawicy
- Zawiązanie wspólnoty /zapalenie świecy/
- Nauka wprowadzająca
- Pantomima
- Występ zespołu muzycznego
- Prezentacja multimedialna
- Podsumowanie

Piątek - 18.03.2011 godz. 10.30 Kościół p.w. Niepokolanego Poczęcia NMP w Żurawicy 
- Droga Krzyżowa
- Konferencja /nauka rekolekcyjna/
- Przygotowanie Liturgii
- Msza Święta

Sobota- 19.03.2011 św. Józefa (odpust)
11.00 - Msza św., odpustowa

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

ZawodyW hali sportowej Gimnazjum w Żurawicy po raz drugi w historii odbył się finał wojewódzki Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Gimnazjalnych z udziałem IX najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego.
  1. Organizator: PWSZS w Rzeszowie – mgr Jacek Bigus, Gimnazjum w Żurawicy – mgr Rafał Korczyński, dyrektor szkoły mgr Jan Semków, UKS Pancerni Żurawica
  2. Nagrody: Puchary za miejsca I-IV, dyplomy I - IX : PWSZS w Rzeszowie
  3. Sędzia gł. zawodów: Krzysztof Jasiewicz, Michał Bracio - sędziowie stolikowi – Kuczwał Krzysztof, Daniel Herman /UKS Pancerni /
  4. System rozgrywek: III grupy każdy z każdym 2x5’, z rozstawieniem drużyn z półfinałów woj.; baraże drużyn z drugich miejsc, finały z udziałem trzech najlepszych drużyn z grup i jednej z meczów barażowych dla drużyn z drugich miejsc - każdy z każdym z zaliczeniem 1 wyniku z fazy grupowej – razem 17 meczów.

Wyniki do pobrania

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

W dniu 23 lutego 2011 roku w gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym, panią Wiolettą Pszonak - pracownikiem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych i podzielenia się wątpliwościami na temat wyboru szkoły. Doradca zawodowy pani Pszonak zaproponowała uczniom rozwiązanie testu określającego w której grupie zawodowej dany uczeń mógłby pracować i jakie są jego zainteresowania. Uczniowie mieli szanse dowiedzieć się co ma wpływ na ich decyzje oraz jakie zalety ma nauka w liceum lub w technikum. Na koniec zajęć omówione zostały wyniki z testu każdego ucznia.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

W dniu 4 lutego 2011r. uczeń naszego gimnazjum Jakub Lisowski z klasy I a reprezentował naszą szkołę w Finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Nasz uczeń zdobywając 37,5 punktów uzyskał tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

TURNIEJ ĆWIERĆFINAŁOWY MP JUNIORÓW MŁODSZYCH
Komunikat organizacyjny turnieju ćwierćfinałowego MP juniorów młodszych

Pobierz
TERMINARZ ZAWODÓW SPORTOWYCH POWIATU PRZEMYSKIEGO
Plik z terminarzem zawodów spotowych powiatu przemyskiego na semestr II 2010/2011 do pobrania pod poniższym linkiem.

Pobierz

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,096,689 Unikalnych wizyt