March 18 2019 23:35:22
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
AKCJA "PODARUJ KSIĄŻKI DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA"

Nasza szkoła włączyła się w akcję na rzecz dzieci z przemyskich domów dziecka zorganizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Przemyślu. Ogłaszamy zbiórkę książek dla dzieci z domów dziecka (bajki, komiksy, lektury szkolne, książki przygodowe i fantastyczne). Każdy z nas ma w domu książki, z których już „wyrósł”, których już nie czyta. Niech nie leżą zapomniane na półkach – ucieszą innych – mogą sprawić wychowankom domów dziecka jeszcze wiele radości. Bardzo prosimy o przynoszenie książek do biblioteki szkolnej do dnia 10 stycznia 2012 r. Apelujemy o książki i bajeczki w dobrym stanie. Z góry, w imieniu swoim oraz wychowanków przemyskich domów dziecka, dziękujemy za życzliwość, bezinteresowność i chęć pomagania.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY Z OPERONEM

W dniach 14, 15, 16 grudnia 2011 roku odbyły się w naszym gimnazjum próbne egzaminy gimnazjalne przygotowane przez Wydawnictwo Operon. Tegoroczni uczniowie trzecich klas pisali egzamin zgodnie z nową formułą. Na początku zmierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie, egzamin trwał 60 minut. Potem przyszedł czas na język polski. Ta część egzaminu  trwała 90 minut. W drugim dniu egzaminu nasi uczniowie zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi (geografią, fizyką, chemią i biologią) oraz matematyką. Na pierwszy test mieli 60 minut, na drugi 90 minut. 16 grudnia uczniowie pisali trzecią, ostatnią cześć próbnego egzaminu gimnazjalnego. Rozwiązywali arkusze z zadaniami z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O AIDS

W dniu 1 grudnia 2011 w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS w Gimnazjum nr 4 w Przemyślu odbył się finał XIII Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o AIDS. Naszą szkołę reprezentowały: Emilka Szkółka i Katarzyna Włoch z klasy III c. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy na temat HIV i AIDS, a także uświadomienie ryzyka zakażenia HIV. Kasia i Emilka wykazując swoją ogromną wiedzę na temat zagadnień dotyczących tematyki o HIV i AIDS świetnie poradziły sobie z pytaniami i zajęły I miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!!!

KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Zakończył się już I etap - szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Nasi najlepsi uczniowie, zakwalifikowali się do II etapu – rejonowego z języka angielskiego, biologii, języka niemieckiego oraz informatyki.

Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Konkurs języka angielskiego:
 • Jagoda Nowak, kl. I b
 • Bruno Gołąbek, kl. II b

  Konkurs biologiczny:
 • Maciej Komenda, kl. III c 
 • Magdalena Knapik, kl. III a

  Konkurs języka niemieckiego:
 • Emilia Szkółka, kl. III c 

  Konkurs informatyczny:
 • Dariusz Tomaszewski, kl. III c

  Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

Samorząd Uczniowski zorganizował  wspólnie z uczennicami klasy III a Asią Rodak, Justyną Przewrocką, Anią Ziemniak, Patrycją Szewc i Karoliną Przewrocką szkolną akcję „Nie bądź obojętny – POMÓŻ”. W dniu 16.11.2011 w auli gimnazjum została przedstawiona prezentacja multimedialna o tematyce niesienia pomocy zwierzętom. Następnie uczennice zebrały karmę dla zwierząt i w dniu 23.11.2011 pod opieką nauczyciela języka angielskiego pana Krzysztofa Blicharskiego i pedagoga szkolnego pani Anny Pstrąg – Fac odwiozły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem za co wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012

W związku z nową formułą egzaminu gimnazjalnego obowiązującą od roku 2012 zapraszamy uczniów klas trzecich do korzystania z bazy zadań. Prezentowane zestawy zadań z poszczególnych przedmiotów oraz ich omówienie z komentarzami będą pomocne w przygotowaniu się do nowego egzaminu w kwietniu 2012 roku.
Zapoznaj się z bazą zadań!
Przykładowe zestawy zadań egzaminacyjnych dla każdej części egzaminu.

ZAPROSZENIE NA ANDRZEJKI

W dniu 24 listopada 2011 roku Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum  na tradycyjne "Andrzejki", które odbędą się w auli gimnazjum w godz. 17.00 - 20.15.

                       Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

W dniu 23 listopada (środa) 2011 roku odbędzie się  spotkanie  rodziców z wychowawcami klas i nauczycielami. Porządek spotkania:

 • godz. 17:00 - spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 • od godz. 17.30 -  konsultacje indywidualne z nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych.
KONKURS "ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA"
1Dnia 9 listopada 2011 w czytelni szkolnej odbył się II etap Konkursu Czytelniczego dla klas I „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielem języka polskiego panią Barbarą Barszczowską. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej i rozwijanie twórczych talentów. W finale konkursu wzięło udział 11 uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji klasowych.
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH JUŻ ZA NAMI
Już po raz szósty nasza biblioteka szkolna włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchody tego święta przebiegały pod hasłem : Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia. Z tej okazji zorganizowano w naszej bibliotece konkurs wiedzy ogólnej „Wiem, że…”. W czasie trwania konkursu uczniowie odwiedzali bibliotekę, wybierali dziedzinę wiedzy, z której chcieli odpowiadać i losowali pytanie. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła Magdalena Knapik z klasy III a. Pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie czytelniczym przygotowanym we współpracy z nauczycielem języka polskiego panią Barbarą Barszczowską „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”.
"OTRZĘSINY" KLAS PIERWSZYCH

W dniu 26 października 2011 roku, jak nakazuje tradycja w naszej szkole, odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Przyjęcie pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności odbyło się w atmosferze „dobrej zabawy”. Uczniowie klas trzecich przygotowali dla młodszych kolegów program artystyczny i konkurencje, które były sprawdzianem ich wiedzy i sprawności. Spośród trzech klas pierwszych najlepsza okazała się klasa I a, drugie miejsce zajęła klasa I c, a trzecie I b. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe fotografie, odbyła się dyskoteka i poczęstunek. Pierwszoklasistom, którzy wkroczyli w nasze szkolne progi życzymy powodzenia i wielu sukcesów.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,304,495 Unikalnych wizyt