August 19 2018 06:05:18
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
WYCIECZKA DO RZESZOWA
Ostatniego dnia października, mimo mało sprzyjającej kapryśnej jesiennej pogody, klasy 7 a, 7 b i 2 a pod opieką wychowawców: p. Lucyny Madejowskiej-Ziemniak, p. Aleksandry Kubisztal i p. Marka Jaremczuka udały się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem wyprawy była wizyta w Teatrze Wandy Siemaszkowej. Młodzież miała okazję obejrzeć prawdziwą sztukę w prawdziwym teatrze! W doskonałej komedii „Chory z urojenia” Moliera udało się zobaczyć barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji, których głównym bohaterem był Argan człowiek chory… na chorobę. Przeżycia artystyczno-kulturowe zwieńczył spacer po rzeszowskim rynku. Stamtąd uczniowie udali się do najbardziej odlotowego miejsca w Rzeszowie – parku trampolin Fly Park. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały nikogo nawet na sekundę! W godzinach wieczornych wszyscy bezpiecznie wrócili do Żurawicy.
SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że w dniu 9 listopada 2017 roku (czwartek) o godz. 17.00,
odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami
uczniów klas I-VII i II-III gimnazjum.

Serdecznie zpraszamy!

PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU W ŻURAWICY
W związku z nadchodzącym Świętem Zmarłych w poniedziałek 30.10.2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum: Kamil Paradowski, Kamil Kamiński, Marek Hamryszczak, Karolina Zamorska, Mikołaj Radziejowski, Dawid Sroka, Oskar Marek, Kinga Wojnarowicz, Julia Szczypel i Monika Stankiewicz pod opieką p. Agnieszki Wojtaszek, udali się na Cmentarz Komunalny w Żurawicy Dolnej, aby porządkować opuszczone groby i uczcić pamięć zmarłych weteranów wojennych pochodzących z naszej miejscowości. Zaangażowani w akcje uczniowie w ostatnich dniach października zorganizowali na terenie naszej szkoły zbiórkę zniczy, które następnie zapalili na opuszczonych nagrobkach. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, przynosząc ze sobą przybory do sprzątania, znicze i kwiaty. Podzieleni na kilka grup udali się w wyznaczone miejsca, porządkując groby min. śp. ppor. Leona Klementowicza- weterana Powstania Styczniowego, którym Nasza szkoła się opiekuje, kpt. Juliana Ustrzyckiego- legionisty Józefa Piłsudskiego, czy pomnik ku czci Poległych Żołnierzy podczas I i II Wojny Światowej.
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
27 października 2017 roku w czytelni odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Jego celem była promocja czytelnictwa, doskonalenie umiejętności pięknego czytania i rozwijanie twórczych talentów. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i VI-VII szkoły podstawowej. Wcześniej wyłonieni w eliminacjach klasowych uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty swoich ulubionych książek. A były to m. in.: „Baśniobór”, „Mały Książę”, „Mikołajek”, „Zwiadowcy”. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Andrach, p. Aleksandra Kubisztal i p. Marta Lubas przyznała w kategorii klas IV-V tytuł Mistrza Pięknego Czytania uczennicy klasy V a - Julii Drewniak. Tytułem Wicemistrza Pięknego Czytania nagrodzone zostały ex aequo Emilia Radochońska i Wiktoria Fac z klasy IV a.
W kategorii klas VI-VII tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Zuzanna Walus z klasy VI a, a tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania - Oliwia Górniak z klasy VII a. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII a - Aleksandra Fac. Wszystkim serdecznie gratulujemy! .
WYCIECZKA KLAS II DO ŁAŃCUTA
Dnia 26 października b.r. klasa 2 b i 2 c wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Wojtaszek, p. Joanna Miłek i p. Krzysztofem Blicharskim wybrali się, aby zwiedzić przepiękne, jedyne w swoim rodzaju muzeum - zamek w Łańcucie. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, to powitały nas, widoczne już z daleka, mury rezydencji pałacowej w Łańcucie. Przewodnik czekał już na nas i na samym wstępie opowiedział nam historię tego miejsca. Dowiedzieliśmy się, że Łańcut został założony w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Jego kolejnymi właścicielami były wielkie rody polskie. Zamek został wzniesiony w latach 1629-1641 dla Stanisława Lubomirskiego, a kolejnymi właścicielami aż do II Wojny Światowej byli Potoccy. Początkowo zamek był średniej wielkości nowoczesną rezydencją, jednak przez liczne przebudowy w 2 połowie XVIII wieku stał się rezydencją pałacową otoczoną systemem fortyfikacji bastionowych. Czas szybko minął, ponieważ z zaciekawieniem przemierzaliśmy zamkowe korytarze. Zobaczyliśmy piękne salony, sypialnie, sale balowe czy łazienki. Byliśmy również w wozowni, stajni i oranżerii.
GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM
W dniach 16-20 października 2017r. zorganizowana została w naszej szkole akcja pod hasłem „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Jej celem było promowanie idei głośnego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. Gimnazjaliści z klasy III c: Karolina Zamorska, Emilia Korczyńska, Ada Ptasznik, Katarzyna Wróbel, Mikołaj Radziejowski i Kamil Paradowski odwiedzali uczniów z klas 0-III i czytali im książki. Dzieci z „zerówki” wysłuchały historyjek o Elmerze, czyli słoniu w kratkę, uczniowie klasy pierwszej poznali pogodne i ciepłe opowiadania z serii „Pan Kuleczka” autorstwa Wojciecha Widłaka, uczniowie klasy drugiej „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej, a uczniowie klas trzecich przygody ,,Piaskowego Wilka” Asy Lind. Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki przedstawiające bohaterów poznanych książek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych, którzy czekają na jej kontynuację.
OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY
20 października 2017 r. nasza społeczność zgromadziła się w murach szkoły na uroczystościach o wyjątkowym charakterze, ponieważ obchodziliśmy 20 rocznicę przywrócenia imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski Szkole Podstawowej w Żurawicy oraz 11 rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Dzięki temu mieliśmy okazją do wspomnień i przybliżenia historii naszej szkoły. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy ma bardzo długą tradycję. Najstarsze wzmianki o niej pochodzą z 1615 roku. Na początku XX wieku wybudowano nową murowaną szkołę, której nadano imię Królowej Jadwigi. Wybuch I i II Wojny Światowej oraz czasy komunistyczne, doprowadziły do tego, że zaniechano używania tego imienia. 8 czerwca 1997 r. podczas Mszy św. na krakowskich błoniach Papież Jan Paweł II dokonał wyniesienia Królowej Jadwigi na ołtarze. Została ogłoszona świętą, a 15 listopada 1997 r. Szkole Podstawowej nr 1 w Żurawicy przywrócona imię Świętej Jadwigi Królowej Polski.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 13 października 2017 r. w auli naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piękną laurkę na tę okoliczność przedstawili uczniowie klasy III c prezentując całej społeczności szkolnej krótki występ pt. „My cudowne dzieci…”. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Zamorska wraz z zastępcą Kamilem Paradowskim złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie dyrektor szkoły Jan Semków podziękował wszystkim za pracę i życzył wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku obchodami święta Patrona w naszej szkole, dnia 3 października 2017 r. odbyła się III edycja szkolnego konkursu wiedzy „Nasz Patron - 2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież swojego patrona - 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów z naszego gimnazjum. Konkurs Składał się on z dwóch etapów: testu oraz części ustnej do której zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali test. Bardzo miło nam ogłosić, że jury w składzie: p. Agnieszka Wojtaszek i p. Elżbieta Jaroch-Chlastawa wyłoniło następujących zwycięzców:
Miejsce I Monika Stankiewicz uczennica klasy II b
Miejsce II Kamil Paradowski uczeń klasy III c
Miejsce III ex aequo Amelia Wywrot i Jakub Łabuz uczniowie klasy II b
KONKURS PLASTYCZNY "ZWIERZĘTA TEŻ CZUJĄ"
"Zwierzęta też czują" to tytuł tegorocznej kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie „Kudłate Serce, Szkołę Podstawową Nr 4, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach oraz Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dlatego edukowanie młodych ludzi, uczulanie ich na krzywdę, jakiej zwierzęta doznają od ludzi, przyświecało konkursowi. Uczennice z klasy II b Monika Stankiewicz oraz Julia Szczypel znakomicie potrafiły namalować biedę psów i to, jak są zaniedbywane przez swoich właścicieli. 18. X. 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbyło się rozdanie nagród, Monika za swoją pracę otrzymała w konkursie III miejsce a Julia wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
XVII DZIEŃ PAPIESKI
W dniu 12 października 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty poranek poświęcony pamięci Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Uczniowie klas III a i III b gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do obchodów XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Idźmy razem z nadzieją”. Wyrecytowane utwory poetyckie, piękny wokal Aleksandry Koszelik przy akompaniamencie Agaty Zacharko z kl. II c i ks. Pawła pozwoliły na chwilę przystanąć i przypomnieć sobie jak ważną postacią w historii naszej Ojczyzny był Jan Paweł II.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,076,830 Unikalnych wizyt