June 19 2018 23:28:32
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM
W dniach 16-20 października 2017r. zorganizowana została w naszej szkole akcja pod hasłem „Gimnazjaliści czytają dzieciom”. Jej celem było promowanie idei głośnego czytania i rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat. Gimnazjaliści z klasy III c: Karolina Zamorska, Emilia Korczyńska, Ada Ptasznik, Katarzyna Wróbel, Mikołaj Radziejowski i Kamil Paradowski odwiedzali uczniów z klas 0-III i czytali im książki. Dzieci z „zerówki” wysłuchały historyjek o Elmerze, czyli słoniu w kratkę, uczniowie klasy pierwszej poznali pogodne i ciepłe opowiadania z serii „Pan Kuleczka” autorstwa Wojciecha Widłaka, uczniowie klasy drugiej „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej, a uczniowie klas trzecich przygody ,,Piaskowego Wilka” Asy Lind. Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki przedstawiające bohaterów poznanych książek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych, którzy czekają na jej kontynuację.
OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY
20 października 2017 r. nasza społeczność zgromadziła się w murach szkoły na uroczystościach o wyjątkowym charakterze, ponieważ obchodziliśmy 20 rocznicę przywrócenia imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski Szkole Podstawowej w Żurawicy oraz 11 rocznicę nadania imienia 2 Pułku Pancernego Gimnazjum w Żurawicy. Dzięki temu mieliśmy okazją do wspomnień i przybliżenia historii naszej szkoły. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy ma bardzo długą tradycję. Najstarsze wzmianki o niej pochodzą z 1615 roku. Na początku XX wieku wybudowano nową murowaną szkołę, której nadano imię Królowej Jadwigi. Wybuch I i II Wojny Światowej oraz czasy komunistyczne, doprowadziły do tego, że zaniechano używania tego imienia. 8 czerwca 1997 r. podczas Mszy św. na krakowskich błoniach Papież Jan Paweł II dokonał wyniesienia Królowej Jadwigi na ołtarze. Została ogłoszona świętą, a 15 listopada 1997 r. Szkole Podstawowej nr 1 w Żurawicy przywrócona imię Świętej Jadwigi Królowej Polski.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 13 października 2017 r. w auli naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piękną laurkę na tę okoliczność przedstawili uczniowie klasy III c prezentując całej społeczności szkolnej krótki występ pt. „My cudowne dzieci…”. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Zamorska wraz z zastępcą Kamilem Paradowskim złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie dyrektor szkoły Jan Semków podziękował wszystkim za pracę i życzył wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM ROZSTRZYGNIĘTY!
W związku obchodami święta Patrona w naszej szkole, dnia 3 października 2017 r. odbyła się III edycja szkolnego konkursu wiedzy „Nasz Patron - 2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o bohaterach lokalnych, narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Dzięki bliższemu poznaniu przez młodzież swojego patrona - 2 Pułku Pancernego, kształtujemy poczucie własnej tożsamości oraz rozwijamy zainteresowania naszą tradycją i historią, piękną i bogatą w sukcesy. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów z naszego gimnazjum. Konkurs Składał się on z dwóch etapów: testu oraz części ustnej do której zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali test. Bardzo miło nam ogłosić, że jury w składzie: p. Agnieszka Wojtaszek i p. Elżbieta Jaroch-Chlastawa wyłoniło następujących zwycięzców:
Miejsce I Monika Stankiewicz uczennica klasy II b
Miejsce II Kamil Paradowski uczeń klasy III c
Miejsce III ex aequo Amelia Wywrot i Jakub Łabuz uczniowie klasy II b
KONKURS PLASTYCZNY "ZWIERZĘTA TEŻ CZUJĄ"
"Zwierzęta też czują" to tytuł tegorocznej kolejnej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Stowarzyszenie „Kudłate Serce, Szkołę Podstawową Nr 4, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach oraz Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Czwartego października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dlatego edukowanie młodych ludzi, uczulanie ich na krzywdę, jakiej zwierzęta doznają od ludzi, przyświecało konkursowi. Uczennice z klasy II b Monika Stankiewicz oraz Julia Szczypel znakomicie potrafiły namalować biedę psów i to, jak są zaniedbywane przez swoich właścicieli. 18. X. 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbyło się rozdanie nagród, Monika za swoją pracę otrzymała w konkursie III miejsce a Julia wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
XVII DZIEŃ PAPIESKI
W dniu 12 października 2017 r. w auli naszej szkoły odbył się uroczysty poranek poświęcony pamięci Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Uczniowie klas III a i III b gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny nawiązujący do obchodów XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Idźmy razem z nadzieją”. Wyrecytowane utwory poetyckie, piękny wokal Aleksandry Koszelik przy akompaniamencie Agaty Zacharko z kl. II c i ks. Pawła pozwoliły na chwilę przystanąć i przypomnieć sobie jak ważną postacią w historii naszej Ojczyzny był Jan Paweł II.
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
6 października 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy radosne święto Światowy Dzień Uśmiechu, które obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Samorząd naszej szkoły już od rana obdarowywał uczniów kolorowymi uśmiechami. Na długiej przerwie wszyscy mieli możliwość wylosowania radosnej sentencji oraz zrobienia zdjęcia w uśmiechniętej ramce.
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
29 września 2017 r. uczniowie klas III „a” i III „c” wraz z nauczycielkami języka polskiego: p. Aleksandrą Kubisztal i p. Agnieszką Andrach oraz panią z biblioteki Martą Lubas w sposób wyjątkowy uczcili Dzień Głośnego Czytania. Gimnazjaliści przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, której organizatorem jest prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W roku 2017 cała Polska czytała „Wesele”, czyli dramat młodopolski – najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego. I tak, jak dla Wyspiańskiego inspiracją do napisania „Wesela” były zaślubiny poety – Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic – Jadwigą Mikołajczykówną, tak dla naszych uczniów impulsem do „weselnego biesiadowania” stało się Narodowe Czytanie!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
W dniu 14 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Swoich przedstawicieli wybierali uczniowie klas IV –VII i oddziałów gimnazjalnych. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na reprezentowanie uczniów w organach szkoły. Po ostatecznym podliczeniu głosów przewodniczącą szkoły na rok szkolny 2017/2018 została KAROLINA ZAMORSKA zastępcą KAMIL PARADOWSKI sekretarzem Mikołaj Radziejowski członkiem PAULINA HOŁOWID.
ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE Z PLASTYKI W NASZEJ SZKOLE
„Barwy nie tylko do ozdoby.”

Celem projektu pod tytułem :"Jesień barwna, kolorowa , inna...."- była zmiana kolorystyki jesiennego, symbolicznego drzewa, nadanie mu niepowtarzalnego charakteru i energii płynącej z barw. Uczniowie klas drugich i trzecich ozdabiali w sposób abstrakcyjny jesienne drzewo. Wszyscy dobrze się bawili, tworząc swoje dzieła. Efekty działań zostały udokumentowane na zdjęciach.
INFORMACJA! KONKURS O 2 PUŁKU PANCERNYM
Dnia 03.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się 3 edycja historycznego konkursu wiedzy „2 Pułk Pancerny, jego losy i szlak bojowy”. Uczniowie Jakub Łabuz, Monika Stankiewicz, Amelia Wywrot kl. II b i Kamil Paradowski kl. III a, uzyskało największą liczbę punktów, więc przechodzą do 2 etapu konkursu, który odbędzie się w piątek 06.10.2017 r. na lekcji 2 w klasie II b gimnazjum.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,039,344 Unikalnych wizyt