March 18 2019 23:32:04
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE "TWIERDZA PRZEMYŚL"

22 marca 2011 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się finał X edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Konkurs składał się z z dwóch etapów. W pierwszym etapie, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii I wojny światowej i wojskowości. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z gimnazjów, w tym uczeń naszej szkoły, Paweł Sas z klasy III a. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Jacek Błoński (MNZP), Grzegorz Poznański (TPN), i Lucjan Fac (I LO), które wyłoniło zwycięzców. Uczeń Paweł Sas, który reprezentował naszą szkołą zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GIMNAZJUM

Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum w Żurawicy
"POSTAW NA BOGA"
Dziesięć przykazań Bożych - Osiem błogosławieństw

Czwartek- 17.03.2011 godz.10.30 Gimnazjum w Żurawicy
- Zawiązanie wspólnoty /zapalenie świecy/
- Nauka wprowadzająca
- Pantomima
- Występ zespołu muzycznego
- Prezentacja multimedialna
- Podsumowanie

Piątek - 18.03.2011 godz. 10.30 Kościół p.w. Niepokolanego Poczęcia NMP w Żurawicy 
- Droga Krzyżowa
- Konferencja /nauka rekolekcyjna/
- Przygotowanie Liturgii
- Msza Święta

Sobota- 19.03.2011 św. Józefa (odpust)
11.00 - Msza św., odpustowa

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

ZawodyW hali sportowej Gimnazjum w Żurawicy po raz drugi w historii odbył się finał wojewódzki Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Gimnazjalnych z udziałem IX najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego.
  1. Organizator: PWSZS w Rzeszowie – mgr Jacek Bigus, Gimnazjum w Żurawicy – mgr Rafał Korczyński, dyrektor szkoły mgr Jan Semków, UKS Pancerni Żurawica
  2. Nagrody: Puchary za miejsca I-IV, dyplomy I - IX : PWSZS w Rzeszowie
  3. Sędzia gł. zawodów: Krzysztof Jasiewicz, Michał Bracio - sędziowie stolikowi – Kuczwał Krzysztof, Daniel Herman /UKS Pancerni /
  4. System rozgrywek: III grupy każdy z każdym 2x5’, z rozstawieniem drużyn z półfinałów woj.; baraże drużyn z drugich miejsc, finały z udziałem trzech najlepszych drużyn z grup i jednej z meczów barażowych dla drużyn z drugich miejsc - każdy z każdym z zaliczeniem 1 wyniku z fazy grupowej – razem 17 meczów.

Wyniki do pobrania

SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

W dniu 23 lutego 2011 roku w gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas III z doradcą zawodowym, panią Wiolettą Pszonak - pracownikiem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Przemyślu. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość określenia swoich predyspozycji zawodowych i podzielenia się wątpliwościami na temat wyboru szkoły. Doradca zawodowy pani Pszonak zaproponowała uczniom rozwiązanie testu określającego w której grupie zawodowej dany uczeń mógłby pracować i jakie są jego zainteresowania. Uczniowie mieli szanse dowiedzieć się co ma wpływ na ich decyzje oraz jakie zalety ma nauka w liceum lub w technikum. Na koniec zajęć omówione zostały wyniki z testu każdego ucznia.

SUKCES NASZEGO UCZNIA

W dniu 4 lutego 2011r. uczeń naszego gimnazjum Jakub Lisowski z klasy I a reprezentował naszą szkołę w Finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Nasz uczeń zdobywając 37,5 punktów uzyskał tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

TURNIEJ ĆWIERĆFINAŁOWY MP JUNIORÓW MŁODSZYCH
Komunikat organizacyjny turnieju ćwierćfinałowego MP juniorów młodszych

Pobierz
TERMINARZ ZAWODÓW SPORTOWYCH POWIATU PRZEMYSKIEGO
Plik z terminarzem zawodów spotowych powiatu przemyskiego na semestr II 2010/2011 do pobrania pod poniższym linkiem.

Pobierz

WYJAZD NA WARSZTATY LITERACKIE

warsztatyW dniu 15 lutego 2011 młodzi miłośnicy poezji z naszego gimnazjum wraz z nauczycielem bibliotekarzem Martą Lubas udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, aby wziąć udział w Warsztatach Literackich. Było to już drugie spotkanie warsztatowe, prowadziła je znana przemyska poetka Teresa Paryna. Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z twórczością Teresy Paryny, zaprezentować swoje wiersze, jak i poszerzyć wiedzę z zakresu warsztatu literackiego. Podsumowaniem cyklu spotkań warsztatowych będzie uroczysty wieczór poezji młodych twórców uczestniczących w Warsztatach.

WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Walentynek w auli naszego gimnazjum odbyło się przedstawienie pt. „Romeo i Julia na wesoło” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również poczta walentynkowa. Uczniowie chętnie wrzucali kartki walentynkowe dla swoich sympatii. W bibliotece szkolnej zorganizowany został specjalny konkurs walentynkowy "Wielka miłość w literaturze". Ponadto w czytelni zaprezentowane zostały książki dla młodzieży o miłości i  przyjaźni. Każdy uczeń, który tego dnia odwiedził bibliotekę otrzymał sentencję walentynkową. 14 lutego - Dzień św. Walentego, obchodzony w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 03.02.2011 r. odbyła się w ramach zajęć z preorientacji zawodowej, wycieczka uczniów klasy III a i III b do Przemyśla. Uczniowie zwiedzili Komendę Miejską Policji i przyjrzeli się pracy policjanta. Przewodnikiem po komendzie była pani sierżant Małgorzata Czechowska, która pokazała uczniom najciekawsze miejsca np. lustro weneckie, błękitny pokój. Pani policjantka przestrzegła uczniów przed zagrożeniami w Internecie i konsekwencjami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z sieci i telefonów komórkowych. Wyjazd był ciekawą formą zajęć i pozwolił na poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.

FERIE ZIMOWE 2011

W dniach od 17.01 do 21.01.2011r. w Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy odbywały się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia prowadzili i opiekę sprawowali nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

17 stycznia (poniedziałek) - gry i zabawy w hali sportowej, zajęcia świetlicowe
18 stycznia(wtorek)
– wyjazd na krytą pływalnię do Jarosławia
19 stycznia(środa)
- wyjazd do Rzeszowa do kina Helios, zajęcia w hali sportowej
20 stycznia(czwartek)
– wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia, zajęcia w hali sportowej
21 stycznia (piątek)
– wyjazd do Rzeszowa do  kina Helios

Harcerska Orkiestra Dęta działająca w Gimnazjum miała zorganizowane warsztaty muzyczne. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 9:00 – 13:00. W godzinach popołudniowych uczestniczyli w zajęciach realizowanych w hali sportowej (piłka nożna, bilard). W warsztatach uczestniczyło 50 członków orkiestry. Łącznie w zajęciach organizowanych w gimnazjum uczestniczyło około 100 uczniów dziennie.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,304,429 Unikalnych wizyt