October 18 2018 03:45:48
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
FERIE 2010

W dniach od 15.02-19.02.2010r. (tj. od poniedziałku do piątku) w Gimnazjum w Żurawicy odbywać się będą zajęcia dla młodzieży w ramach programu „Ferie 2010”. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

W programie:

Codziennie:

  • od godz.9:00-13:00 zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe ( tenis stołowy, bilard)
  • od godz. 9:00- 13:00 warsztaty Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP
  • o godz. 11:00 – obiad

17.02.2010r. - Środa - godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia
18.02.2010r. - Czwartek -godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Gimnazjada

W hali sportowej Gimnazjum w Żurawicy dnia 12.02.2010r. po raz pierwszy w historii odbył się finał wojewódzki Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Gimnazjalnych.

 


1.Organizator:
PWSZS w Rzeszowie – mgr Jacek Bigus
Gimnazjum w Żurawicy – mgr Rafał Korczyński, dyrektor szkoły mgr Jan Semków, UKS Pancerni Żurawica
2. Nagrody:
Puchary za miejsca I-IV, dyplomy I - IX : PWSZS w Rzeszowie
3. Sędzia gł. zawodów:
Krzysztof Jasiewicz, Jakub Skolarczyk, Mateusz Dudziak (Polski Związek Unihokeja)
4. System rozgrywek:
III grupy każdy z każdym 2x5’, z rozstawieniem drużyn z półfinałów woj.; baraże drużyn z 2 miejsc, finały z udziałem trzech najlepszych drużyn z grup i jednej z meczów barażowych dla drużyn z drugich miejsc - każdy z każdym z zaliczeniem 1 wyniku z fazy grupowej – razem 17 meczów.

Komunikat końcowy

PODSUMOWANIE PROJEKTU "UDZIEL POMOCY - URATUJ ŻYCIE"

W dniu 08.02.2010 r. w auli naszego gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt „Udziel pomocy – uratuj życie”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Żurawica pan Janusz Szabaga, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty pani Małgorzata Blicharska, Komendant Hufca ZHP w Przemyślu hm. Jadwiga Turek, dr Agnieszka Blecharczyk, ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Piotr Laskowski i Tomasz Tomków. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny na temat „Pomagając innym pomagasz również sobie”. Następnie koordynator projektu - pedagog szkolny przedstawił prezentację multimedialną z realizacji projektu. Uczniom klas trzecich, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin z udzielania pierwszej pomocy uroczyście zostały wręczone zaświadczenia i akcesoria niezbędne ratownikom, takie jak: rękawiczki i maseczki do resuscytacji. Spotkanie zakończyło się w hali sportowej, gdzie uczniowie pod kierunkiem ratowników zaprezentowali wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu, udzielając pierwszej pomocy w zainscenizowanych sytuacjach. Galeria zdjęć.

BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE!

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym dniu rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na plakat promujący hasło „Bądź bezpieczny w Internecie!”. Celem konkursu było włączenie się w kampanię społeczną "Dzień Bezpiecznego Internetu", inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci. Najlepszy plakat wykonała Marzena Richter z klasy II b. W ramach obchodów DBI odbyły się zajęcia w klasach pierwszych z pedagogiem szkolnym na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Członkowie Koła Czytelniczo- Multimedialnego wykonali również broszury informacyjne o najczęstszych zagrożeniach w sieci.

KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W tym roku szkolnym również możemy poszczycić się już sukcesami. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się bowiem następujący uczniowie:
Konkurs biologiczny:
• Wojciech Bryliński, kl. III b

Konkurs chemiczny:
• Paweł Blecharczyk, kl. III b

Konkurs języka niemieckiego:
• Paulina Furtak, kl. III c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie sie dnia 9 lutego (wtorek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 - zapoznanie z pracą szkoły w I semestrze 2009/2010, sprawy bieżące.
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30


Serdecznie zapraszamy !

 

POKAZ "ODLOTOWA FIZYKA Z WSK PZL-RZESZÓW"

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu 15.01.2010 r. uczestniczyli w pokazie „Odlotowa fizyka z WSK PZL - Rzeszów" w ramach programu „Czas na Inżyniera”. Była to interaktywna lekcja obejmująca treści z zakresu fizyki i techniki. Miała na celu rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi i lotnictwem wśród uczniów. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież obejrzała ciekawe doświadczenia, które w większości nie byłyby możliwe do wykonania w naszej pracowni fizycznej. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym, liczymy na dalszą współpracę. Galeria zdjęć

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 13-15 stycznia 2010 roku trwał w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny organizowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. W drugim dniu egzaminu gimnazjaliści zmierzyli się z testem obejmującym zagadnienia z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Do rozwiązania mieli 34 zadania, które zbadają nie tylko ich wiedzę, ale i umiejętność wyszukiwania i stosowania informacji czy wskazywania i opisywania faktów, związków i zależności. Natomiast 15 stycznia odbył się próbny egzamin z języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Egzamin próbny był dla uczniów klas trzecich sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności przed ogólnopolskim egzaminem gimnazjalnym, który w tym roku odbędzie się w dniach 27 - 29 kwietnia 2010 roku.

Arkusze pytań i odpowiedzi z Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego

Wesołych Świąt !!!

Wesołych Świąt

Niech Święta Bożego Narodzenia
i Wigilijny wieczór upłyną Wam
w szczęściu i radości
przy staropolskich kolędach
i zapachu świerkowej gałązki,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością
i szczęściem.

 

Spotkanie Wigilijne

22 grudnia w świątecznie udekorowanej auli naszego gimnazjum odbyło się Spotkanie Wigilijne. Uczniowie zasiedli wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami szkoły przy wigilijnych stołach. Życzenia świąteczne złożył wszystkim ks. Marian Hofman, dyrektor gimnazjum Jan Semków oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Weronika Szumełda. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego i Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP działającej w Gimnazjum w Żurawicy. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw. Były więc pierogi, czerwony barszcz z uszkami, ryba po grecku oraz inne przysmaki. Śpiewano polskie kolędy, dzielono się opłatkiem. Był to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły.

Najładniejsze dekoracje świąteczne

W dniu 22 grudnia 2009 roku, podczas spotkania wigilijnego w naszej szkole, zostały zaprezentowane najładniejsze dekoracje świąteczne. Spośród wszystkich prac, które uczniowie wykonali na zajęciach technicznych pod kierunkiem pana Marka Jaremczuka wybrano 4 najpiękniejsze . W kategorii stroik świąteczny wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II b Agata Banaś, w kategorii choinka elektroniczna wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III b Paweł Blecharczyk, w kategorii kartka świąteczna na wyróżnienie zasłużyła praca ucznia klasy II c Macieja Ignatowskiego i w kategorii szopka bożonarodzeniowa wyróżniony został uczeń klasy III c Karol Bracio. Wszystkim wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy i słodkie upominki. GRATULUJEMY!!

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,106,282 Unikalnych wizyt