October 18 2018 03:45:39
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Podręczniki
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
Góra Grosza 2009

Góra Grosza 2009Nasze gimnazjum, jak co roku, przyłączyło się do akcji „Góra Grosza 2009” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dotychczasowe edycje akcji utwierdziły wszystkich w przekonaniu, jakie znaczenie może mieć jeden grosz. Uczniowie naszej szkoły entuzjastycznie odnieśli się do akcji i chętnie zbierali „grosz do grosza”. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową, a zebrane pieniądze z wejściówek przeznaczono na akcję Góra Grosza. Ogłoszono również konkurs dla klas. Najwięcej grosików zebrała klasa II c. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę od Pana Dyrektora i Grona Pedagogicznego „Dzień bez pytania”.

„Mniej uczyć, więcej kształcić, a najwięcej wychowywać”- to motto naszej szkoły, które dzięki takim akcjom nie jest pustym sloganem, lecz pozwala uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych.

Za udział w akcji dziękujemy!!!

Lekcja z historii najnowszej z IPN

Historia z IPNDnia 10 grudnia 2009 roku odbyła się w naszej szkole lekcja historii z udziałem uczniów klas trzecich przeprowadzona przez przedstawicielkę Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie – panią Małgorzatę Rebizant-Łukaszek. Tematem lekcji było „PRL – państwo totalitarne? Próba odpowiedzi na to pytanie była dla uczniów nie tylko swoistym podsumowaniem historii lat 1944–1989, ale i znakomitym przypomnieniem cech ustrojów totalitarnych.

Gimnazjaliści-dzieciom

MikołajW dniu 04.12.2009 r. pani Agnieszka Andrach, pani Anna Pstrąg – Fac przy współpracy z wychowawcą klasy II szkoły podstawowej panią Barbarą Ryczan zorganizowały Mikołajki dla uczniów nauczania początkowego ze szkoły podstawowej i przedszkolaków Samorządowego Przedszkola nr 1 w Żurawicy. Grupa młodzieży z gimnazjum i dzieci z klasy II szkoły podstawowej wystąpiły na deskach sceny w auli gimnazjum, wystawiając krótki spektakl „O dzwoneczku , który się zagubił”. Przedstawienie to miało na celu wprowadzić dzieci w mikołajkową atmosferę. Bajkowe postacie w wesołym orszaku, przy akompaniamencie trąbki, wprowadziły oczekiwanego przez najmłodszych Świętego Mikołaja. Mikołaj rozdając prezenty wysłuchał pięknie recytowanych wierszy oraz radośnie wyśpiewanych przez dzieci świątecznych piosenek. Najmłodsi przygotowały to specjalnie dla wyjątkowego gościa. Mikołajkowy poranek wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii

Mikołaje są wśród nas !!!

ZdjęcieW tym roku szkolnym w klasie III c uczniowie organizując mikołajki klasowe postanowili, że zebrane pieniądze przekażą na Dom Dziecka „Nasza Chata" w Przemyślu. Dochód w kwocie 360 zł wsparł działalność Domu Dziecka, a klasowi Mikołaje utwierdziłi nas wszystkich w przekonaniu, że warto się dzielić.

Młodzież na spektaklu "Santo Subito"

Santo SubitoW dniu 25.11.2009 r. grupa uczniów z klas I-III pod opieką pani Agnieszki Andrach i Anny Pstrąg – Fac uczestniczyła w przedstawieniu „SANTO SUBITO”, które wystawione było przez Krakowski Teatr Edukacji na deskach sceny Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Spektakl „Santo Subito” poświęcony był osobie wielkiego Papieża Jana Pawła II. Akcja spektaklu skupiła się na pokazaniu atmosfery tamtych pamiętnych dni, po śmierci Karola Wojtyły. Sztuka poruszyła wiele życiowych problemów współczesnego człowieka zwracając szczególną uwagę na moralność, samotność, rodzinę, a także wybór między dobrem a złem.

II Międzynarodowy Integracyjny Turniej Sztuki Szachowej

Szachy 2009Gimnazjum w Żurawicy było organizatorem drugiego już Międzynarodowego Turnieju Sztuki Szachowej. Turniej odbył się w dniach 14-15 listopada 2009r. Staraliśmy się przedstawić  grę szachową jako wartość  niekomercyjną, sięgnąć do istoty sztuki szachowej, czyli bezinteresownego kształtowania osobowości, indywidualności, wrażliwości na piękno i sztukę walki, głównie z samym sobą, ze swoimi słabościami. Tak rzadko dostrzega się wartości estetyczne i aksjologiczne w królewskiej grze traktując ją wyłącznie jako zimny, wyrafinowany sport.  Dlatego też pytając o genezę Turnieju Sztuki Szachowej, sięgamy do filozofii i pedagogiki wszechstronnego rozwoju każdego człowieka.

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

AkademiaZ okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 10 listopada w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły – klasy drugie i trzecie. W czasie montażu wstąpił również Zespół J.E.E.E.J.S., który wykonał pieśni patriotyczne. Akademię uświetnił koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP z Gimnazjum w Żurawicy pod dyrekcją kapelmistrza Jana Łaskarzewskiego.

II Turniej Unihokeja o Puchar 2 Pułku Pancernego w Żurawicy

UnihokejW hali sportowej Gimnazjum im.2 Pułku Pancernego w Żurawicy w dniu 29.10.2009 roku odbył się coroczny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców wchodzący w program obchodów święta patrona Gimnazjum – 2 Pułku Pancernego.

Wśród dziewcząt wystąpiły oprócz gospodyń – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, Gimnazjum nr 7 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Wyszatycach /Gmina Żurawica/, a wśród chłopców oprócz gospodarza turnieju – Gimnazjum nr 1 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Wyszatycach /Gmina Żurawica/.


Grano systemem każdy z każdym – dziewczęta 2x8 minut, chłopcy 3x8 minut. Sędziowali zawody – sędziowie związkowi Okręgu Małopolska – Jasiewicz Krzysztof, Dudziak Mateusz, Korczyński Rafał.

(Wyniki zawodów)

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

PomocW ramach kontynuacji projektu „Udziel pomocy- uratuj życie” w dniach 21.10.09 i 28.10.09 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum spotkali się z  dr Agnieszką Blecharczyk. Zajęcia umożliwiły uczniom nabycie wiedzy na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy medycznej, a także przygotowały uczniów do właściwego postępowania w nagłych wypadkach.

Konkurs "Zostań mistrzem pięknego czytania"

KonkursW dniu 28 października 2009 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej i popularyzacja literatury młodzieżowej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy czytali wybrane fragmenty książek dla młodzieży. (Więcej)

 

"Powtórka ze Słowackiego" - spektakl Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

W dniu 26.10.2009 r. w naszym gimnazjum gościł Polski Teatr Ludowy ze Lwowa. W auli gimnazjum odbył się spektakl pt. „Powtórka ze Słowackiego”. Szkic Teatralny. W programie znalazły się fragmenty „Kordiana”, „Balladyny”, „Mazepy” oraz „Marii Stuart”. Wykonawcy recytowali wiersze „Testament mój” oraz „Hymn o zachodzie słońca”. Reżyserem spektaklu był Zbigniew Chrzanowski – znany działacz polonijny we Lwowie. Liczne zgromadzona młodzież gimnazjalna oraz mieszkańcy Żurawicy żywo reagowali na poszczególne fragmenty spektaklu i gromkimi brawami nagradzali artystów.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.00 2,106,276 Unikalnych wizyt