September 17 2019 23:45:34
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Już po raz piąty nasza biblioteka szkolna włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego hasłem przewodnim było: „Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna”. W całej szkole zostały rozwieszone ulotki informujące o świecie i ofercie biblioteki. Z tej okazji zorganizowano w naszej bibliotece: konkurs biblioteczny dla pierwszoklasistów „Książka-biblioteka-informacja", konkurs ”Czytam, bo lubię” na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej oraz konkursy błyskawiczne w formie krzyżówek. W czytelni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek „Co czytają gimnazjaliści”. Przez cały październik czytelnicy wypożyczający książki otrzymywali zakładki z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

SZKOLNY KONKURS "CZYTAM, BO LUBIĘ"

W dniu 29 października 2010 roku odbył się w czytelni szkolnej konkurs "Czytam, bo lubię" na najciekawszą prezentację książki młodzieżowej. Okazją do zorganizowania tego konkursu było uczczenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowie bardzo ciekawie prezentowali swoje ulubione książki m.in. Serię Zwiadowcy, Serię Felix, Net i Nikia, Sagę Zmierzch i wiele innych. Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Barszczowska, Agnieszka Andrach i Marta Lubas miała niełatwe zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani do konkursu.

WYMIANA MIĘDZYNARODOWA - WINSUM 2010

W dniach od 11 do 15 października 2010 roku 38-osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum udała się z kolejną wizytą do szkoły WesselGansfort College w Winsum w Holandii. Była to druga nasza wizyta w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, którą rozpoczęliśmy rok temu. Młodzież Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy spędziła 5 dni pod opieką Krzysztofa Blicharskiego, Elżbiety Fiń oraz Anny Pstrąg-Fac. Nasz pobyt obejmował wiele aspektów. Najważnieszym z nich były zajęcia edukacyjne, podczas których młodzież z Żurawicy miała okazję bliżej przyjrzeć się standardom oraz metodom nauki w szkołach holenderskich. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach technicznych, matematycznych oraz językowych. Niektórzy mieli również okazję brać udział w zajęciach geograficznych. Oprócz tego młodzież uczestniczyła w wycieczkach krajoznawczych.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi
mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne
i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Z wyrazami szacunku
Uczniowie Gimnazjum

 

PASOWANIE NA UCZNIA GIMNAZJUM

W dniu 7 października w auli naszego gimnazjum odbyła się ważna uroczystość - pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Tego dnia pierwszoklasiści, złożyli ślubowanie, na mocy którego stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły. Ślubowanie odbyło się w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Pierwszoklasistom zostały wręczone legitymacje szkolne. Natomiast uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów program artystyczny oraz wesołą niespodziankę – kilka konkurencji sprawnościowych. Na zakończenie odbyła się dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i wielu niezapomnianych chwil w gronie szkolnych kolegów!  Galeria>>

SPOTKANIA Z POLICJANTKĄ

W dniach 4 i 8 października 2010 w naszym gimnazjum w klasach I i III odbyły się spotkania policjantki Małgorzaty Czechowskiej z wydziału prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Uczniowie klas I zapoznali się z tematyką dotyczącą odpowiedzialności karnej osoby nieletniej natomiast uczniowie klas III mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu problematyki związanej z pseudokibicami.

NASZE BIESZCZADY

W dniu 6 października 2010 roku po raz VIII odbył się Jesienny Rajd w Bieszczady, jego organizatorem był Pan Marek Jaremczuk. Pojechały tym razem klasy drugie naszego gimnazjum. Trasa naszego wyjazdu biegła przez Góry Słonne, które są w 59% porośnięte lasami z charakterystyczną buczyną karpacką. Po przyjeździe do Sanoka wraz z przewodnikiem pojechaliśmy pod Kamień Leski. Niezwykłe oryginalny pomnik przyrody nieożywionej zbudowany z piaskowca krośnieńskiego. W swoim pamiętniku „Trzy po trzy” Aleksander Fredro pisał:„Za liskiem stanęliśmy i oglądali na szczycie pagórka ogromny ułom skalny” Następnie pojechaliśmy do Myczkowiec.

ZIELONA SZKOŁA W RUSZELCZYCACH

RuszelczyceW dniach od 14 do 16 września 2010r. uczniowie klas pierwszych z naszego gimnazjum uczestniczyli w Zielonej Szkole w Ruszelczycach. Uczniowie spędzili trzy dni w Ośrodku ZHP  „Leśne Zacisze” pod stałą opieką wychowawców klas pierwszych tj. pani Joanny Miłek (klasa Ia), pana Krzysztofa Blicharskiego (klasa Ib) oraz pana Marka Jaremczuka (klasa Ic). Głównym celem wyjazdu uczniów klas pierwszych była integracja młodzieży połączona z zajęciami edukacyjnymi przeniesionymi poza teren naszego gimnazjum. Pierwszy dzień pobytu obejmował zajęcia z geografii, języka angielskiego oraz zajęcia integracyjne z pedagogiem szkolnym, panią Anną Pstrąg-Fac.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Witamy w nowym roku szkolnym 2010/11.

Porządek uroczystości związanych z inauguracją roku szkolnego 2010/11 w dniu 1 września:
  • 8:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym w Żurawicy.
  • 9:15 - Inauguracja roku szkolnego w auli Gimnazjum, po inauguracji spotkanie z wychowawcami w klasach.
RANKING KLAS
W naszej szkole klasy osiągnęły następujące średnie ocen:

I 3a 4,46
II 3b 4,23
III 1a 4,14
IV 3c 3,89
V 2c 3,84
VI 2b 3,79
VII 2a 3,77
VIII 1c 3,74
IX 1b 3,34
WYSŁANNICY GAI
W czerwcu w Gimnazjum nr.3 w Przemyślu już po raz 11 został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs Przyrodniczy „Wysłannicy Gai”. Wzięło w nim udział 10 szkół z Przemyśla i okolic. Każdą szkołę reprezentowały trzyosobowe zespoły, które miały do wykonania osiem zadań. Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Justyna Florek, Jakub Pomykalski i Karolina Furtak. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, ale to nasza drużyna okazała się najlepsza – zajeliśmy I miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,637,468 Unikalnych wizyt