April 24 2019 18:57:46
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ZIELONA SZKOŁA W RUSZELCZYCACH

RuszelczyceW dniach od 14 do 16 września 2010r. uczniowie klas pierwszych z naszego gimnazjum uczestniczyli w Zielonej Szkole w Ruszelczycach. Uczniowie spędzili trzy dni w Ośrodku ZHP  „Leśne Zacisze” pod stałą opieką wychowawców klas pierwszych tj. pani Joanny Miłek (klasa Ia), pana Krzysztofa Blicharskiego (klasa Ib) oraz pana Marka Jaremczuka (klasa Ic). Głównym celem wyjazdu uczniów klas pierwszych była integracja młodzieży połączona z zajęciami edukacyjnymi przeniesionymi poza teren naszego gimnazjum. Pierwszy dzień pobytu obejmował zajęcia z geografii, języka angielskiego oraz zajęcia integracyjne z pedagogiem szkolnym, panią Anną Pstrąg-Fac.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Witamy w nowym roku szkolnym 2010/11.

Porządek uroczystości związanych z inauguracją roku szkolnego 2010/11 w dniu 1 września:
  • 8:00 - Msza Św. w Kościele parafialnym w Żurawicy.
  • 9:15 - Inauguracja roku szkolnego w auli Gimnazjum, po inauguracji spotkanie z wychowawcami w klasach.
RANKING KLAS
W naszej szkole klasy osiągnęły następujące średnie ocen:

I 3a 4,46
II 3b 4,23
III 1a 4,14
IV 3c 3,89
V 2c 3,84
VI 2b 3,79
VII 2a 3,77
VIII 1c 3,74
IX 1b 3,34
WYSŁANNICY GAI
W czerwcu w Gimnazjum nr.3 w Przemyślu już po raz 11 został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs Przyrodniczy „Wysłannicy Gai”. Wzięło w nim udział 10 szkół z Przemyśla i okolic. Każdą szkołę reprezentowały trzyosobowe zespoły, które miały do wykonania osiem zadań. Nasze gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Justyna Florek, Jakub Pomykalski i Karolina Furtak. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, ale to nasza drużyna okazała się najlepsza – zajeliśmy I miejsce. Serdecznie gratulujemy.
PASJONACI MATEMATYKI

W dniu 21 maja 2010 w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu odbyła się III edycja Międzygimnazjalnych Zawodów Matematycznych po hasłem "Pasjonaci matematyki". W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących gimnazja miasta Przemyśla i okolic. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Pomykalski, Wojciech Bryliński i Maciej Ignatowski zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

TRZY DNI W WARSZAWIE
Warszawa-syrenkaW dniach 20-22 maja 2010 r. uczniowie klas II a, II b i I a pod opieką p. Barbary Barszczowskiej, Lucyny Madejowskiej-Ziemniak i Marty Lubas przebywali na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, a konkretnie od podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego na 30 piętrze. Następnie obejrzeli m.in. Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, Plac Piłsudskiego, Katedrę św. Jana, Pałac Prezydencki oraz Łazienki. W drugim dniu uczniowie zwiedzili urokliwe wnętrza Zamku Królewskiego. Następnie na zaproszenie Pana Posła RP Piotra Tomańskiego odwiedzili Sejm i Senat RP. Pan Poseł oprowadził młodzież po gmachu Sejmu, opowiadając o historii i dniu współczesnym polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie na żywo uczestniczyli w obradach Sejmu, w tym czasie posłowie zadawali pytania obecnym na posiedzeniu członkom rządu.
KONKURS "OMNIBUS EKONOMICZNY"

W dniu 12.05.2010 r. uczennice naszego gimnazjum Jagoda Kalicka z klasy III a, Dominika Jasińska i Klaudia Pempuś z klasy II a wzięły udział w konkursie „Omnibus ekonomiczny” . Organizatorem konkursu było gimnazjum w Medyce, a zadnia konkursowe opracowane zostały na podstawie realizowanego w gimnazjum programu „Ekonomia na co dzień czyli decyduj o sobie”, który jest programem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowego Banku Polskiego. Konkurs rozpoczął się od prezentacji stoisk, które przedstawiły działalność ekonomiczną szkoły. Następnie odbyła się 2 minutowa reklama gimnazjum. W kolejnej części konkursu uczennice zmagały się z zadaniami matematyczno – ekonomicznymi. Ostatnią częścią konkursu była rozmowa kwalifikacyjna. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy !!!

INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS III
Uwaga! Uczniowie klas III - rejestracja do szkół średnich w systemie KSEON Optivum rozpocznie się 17 maja 2010 o godz. 8.00 na stronie https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat/. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikiem, w którym opisano szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Ostateczny termin przyjmowania podań w szkole pierwszego wyboru mija 28 maja 2010. Nie czekajcie do ostatniej chwili.

Zapoznaj się z Przewodnikiem!
WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 6-7 maja 2010 r. młodzież z klasy I c, II c i III a wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. 33 uczniów pod opieką pani Elżbiety Fiń, Agnieszki Andrach i Anny Pstrąg – Fac zobaczyło wiele ciekawych miejsc: - Kielce, - Święty Krzyż, -Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, - Zamek w Chęcinach, - Park Jurajski w Bałtowie Uczniowie nocowali 20 km od stolicy Gór Świętokrzyskich w Skorzeszycach. Tam mieli możliwość zintegrowania się poprzez wspólne gry i ognisko. Czas upłynął bezpiecznie, miło i wesoło.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH DO KODNIA
kodenDnia 4 maja 2010 roku uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Kodnia zorganizowaną w ramach nagrody za trzy lata nauki w naszym gimnazjum. Z każdej klasy trzeciej wyróżniono po 13 osób. Jako opiekunowie pojechali ks. Marian Hofman, mgr Rafał Korczyński i mgr Krzysztof Blicharski. Kodeń to malownicza wieś w Polsce na Równinie Kodeńskiej, położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Kodeń, położona na trasie nadzalewowej kilka metrów nad doliną Bugu, niedaleko ujścia niewielkiej rzeczki o nazwie Kałamanka. Miejscowość ta słynie ze szczególnego kultu Maryi i Sanktuarium, w którym mieści się obraz Matki Bożej Kodeńskiej- patronki pancernych. Wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej znajduje się na sztandarze naszego gimnazjum.
UDZIAŁ ORKIESTRY DĘTEJ ZHP WE MSZY KATYŃSKIEJ

OrkiestraW Kościele Garnizonowym w Przemyślu – Klasztor Karmelitów Bosych, w dniu 25.04.2010r., odbyła się Msza Św. poświęcona pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oprawę muzyczną Mszy Św. wykonała nasza szkolna Harcerska Orkiestra Dęta ZHP. Solo na trąbce „Śpij kolego w ciemnym grobie” odegrał Wojciech Fednar. Orkiestrę prowadził i do uroczystości przygotował kapelmistrz  Jan Łaskarzewski. We Mszy Św. uczestniczył m.in. poseł Piotr Tomański, władze powiatu przemyskiego i miasta Przemyśl, służby mundurowe oraz licznie zgromadzona młodzież i mieszkańcy. Kampanię honorową stanowiła drużyna harcerska.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,504,353 Unikalnych wizyt