October 15 2019 16:58:22
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
PASJONACI MATEMATYKI

W dniu 21 maja 2010 w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu odbyła się III edycja Międzygimnazjalnych Zawodów Matematycznych po hasłem "Pasjonaci matematyki". W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących gimnazja miasta Przemyśla i okolic. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Pomykalski, Wojciech Bryliński i Maciej Ignatowski zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

TRZY DNI W WARSZAWIE
Warszawa-syrenkaW dniach 20-22 maja 2010 r. uczniowie klas II a, II b i I a pod opieką p. Barbary Barszczowskiej, Lucyny Madejowskiej-Ziemniak i Marty Lubas przebywali na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, a konkretnie od podziwiania wspaniałej panoramy miasta z tarasu widokowego na 30 piętrze. Następnie obejrzeli m.in. Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, Plac Piłsudskiego, Katedrę św. Jana, Pałac Prezydencki oraz Łazienki. W drugim dniu uczniowie zwiedzili urokliwe wnętrza Zamku Królewskiego. Następnie na zaproszenie Pana Posła RP Piotra Tomańskiego odwiedzili Sejm i Senat RP. Pan Poseł oprowadził młodzież po gmachu Sejmu, opowiadając o historii i dniu współczesnym polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie na żywo uczestniczyli w obradach Sejmu, w tym czasie posłowie zadawali pytania obecnym na posiedzeniu członkom rządu.
KONKURS "OMNIBUS EKONOMICZNY"

W dniu 12.05.2010 r. uczennice naszego gimnazjum Jagoda Kalicka z klasy III a, Dominika Jasińska i Klaudia Pempuś z klasy II a wzięły udział w konkursie „Omnibus ekonomiczny” . Organizatorem konkursu było gimnazjum w Medyce, a zadnia konkursowe opracowane zostały na podstawie realizowanego w gimnazjum programu „Ekonomia na co dzień czyli decyduj o sobie”, który jest programem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowego Banku Polskiego. Konkurs rozpoczął się od prezentacji stoisk, które przedstawiły działalność ekonomiczną szkoły. Następnie odbyła się 2 minutowa reklama gimnazjum. W kolejnej części konkursu uczennice zmagały się z zadaniami matematyczno – ekonomicznymi. Ostatnią częścią konkursu była rozmowa kwalifikacyjna. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy !!!

INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS III
Uwaga! Uczniowie klas III - rejestracja do szkół średnich w systemie KSEON Optivum rozpocznie się 17 maja 2010 o godz. 8.00 na stronie https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat/. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikiem, w którym opisano szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Ostateczny termin przyjmowania podań w szkole pierwszego wyboru mija 28 maja 2010. Nie czekajcie do ostatniej chwili.

Zapoznaj się z Przewodnikiem!
WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 6-7 maja 2010 r. młodzież z klasy I c, II c i III a wyjechała na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. 33 uczniów pod opieką pani Elżbiety Fiń, Agnieszki Andrach i Anny Pstrąg – Fac zobaczyło wiele ciekawych miejsc: - Kielce, - Święty Krzyż, -Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, - Zamek w Chęcinach, - Park Jurajski w Bałtowie Uczniowie nocowali 20 km od stolicy Gór Świętokrzyskich w Skorzeszycach. Tam mieli możliwość zintegrowania się poprzez wspólne gry i ognisko. Czas upłynął bezpiecznie, miło i wesoło.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS TRZECICH DO KODNIA
kodenDnia 4 maja 2010 roku uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Kodnia zorganizowaną w ramach nagrody za trzy lata nauki w naszym gimnazjum. Z każdej klasy trzeciej wyróżniono po 13 osób. Jako opiekunowie pojechali ks. Marian Hofman, mgr Rafał Korczyński i mgr Krzysztof Blicharski. Kodeń to malownicza wieś w Polsce na Równinie Kodeńskiej, położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Kodeń, położona na trasie nadzalewowej kilka metrów nad doliną Bugu, niedaleko ujścia niewielkiej rzeczki o nazwie Kałamanka. Miejscowość ta słynie ze szczególnego kultu Maryi i Sanktuarium, w którym mieści się obraz Matki Bożej Kodeńskiej- patronki pancernych. Wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej znajduje się na sztandarze naszego gimnazjum.
UDZIAŁ ORKIESTRY DĘTEJ ZHP WE MSZY KATYŃSKIEJ

OrkiestraW Kościele Garnizonowym w Przemyślu – Klasztor Karmelitów Bosych, w dniu 25.04.2010r., odbyła się Msza Św. poświęcona pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Oprawę muzyczną Mszy Św. wykonała nasza szkolna Harcerska Orkiestra Dęta ZHP. Solo na trąbce „Śpij kolego w ciemnym grobie” odegrał Wojciech Fednar. Orkiestrę prowadził i do uroczystości przygotował kapelmistrz  Jan Łaskarzewski. We Mszy Św. uczestniczył m.in. poseł Piotr Tomański, władze powiatu przemyskiego i miasta Przemyśl, służby mundurowe oraz licznie zgromadzona młodzież i mieszkańcy. Kampanię honorową stanowiła drużyna harcerska.

ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU BRD

Ruch drogowyReprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 21 kwietnia 2010 roku w Przemyślu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:Maciej Szuban, kl. II c, Sylwester Gałuszka, kl. II c i Grzegorz Sękowski, kl. II a. Drużynę do startu przygotował Pan Marek Jaremczuk.

UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY KATYŃSKIEJ

Młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się w obchody 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W dniu 13 kwietnia odbył się uroczysty apel połączony z projekcją filmu A. Wajdy „Katyń”. W każdej klasie wykonano gazetki ścienne poświęcone tej tematyce. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o tematyce katyńskiej. W dniu 16 kwietnia nasi uczniowie uczcili również pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Żurawicy. W dniu 25 kwietnia 2010 Harcerska Orkiestra Dęta ZHP działająca w Gimnazjum w Żurawicy wykona oprawę muzyczną Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w Przemyślu w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej.

GMINNY TURNIEJ BRD

W dniu 24.03.2010 nasze gimnazjum było organizatorem Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach miał na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym naszej młodzieży. Patronował mu Wójt Gminy Żurawica Janusz Szabaga. Zmagania zawodników odbywały się pod czujnym okiem Kierownika Posterunku Policji w Żurawicy pana Jerzego Kruczka. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych : Szkoła Podstawowa w Bolestraszycach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurawicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy oraz gimnazjów: Gimnazjum w Orzechowcach i Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy. Konkurs składał się z dwóch części : teoretycznej ( znajomość przepisów w ruchu drogowym) oraz praktycznej ( jazda na rowerowym torze przeszkód). >>

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE "TWIERDZA PRZEMYŚL"

26 marca 2010 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się finał IX edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. W konkursie wzięło udział 75 uczniów z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie historii Twierdzy Przemyśl. Do finału ostatecznie zakwalifikowało się 7 uczniów z gimnazjum, w tym uczeń naszej szkoły, Piotr Pstrąg z klasy III b. Wypowiedzi uczestników oceniali jurorzy w składzie: Jacek Błoński (MNZP), Tomasz Idzikowski (PWSW) i Grzegorz Poznański (TPN), którzy wyłonili zwycięzców. Uczeń Piotr Pstrąg, który reprezentował naszą szkołą zajął II miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,651,602 Unikalnych wizyt