April 24 2019 18:57:30
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU BRD

Ruch drogowyReprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się 21 kwietnia 2010 roku w Przemyślu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:Maciej Szuban, kl. II c, Sylwester Gałuszka, kl. II c i Grzegorz Sękowski, kl. II a. Drużynę do startu przygotował Pan Marek Jaremczuk.

UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY KATYŃSKIEJ

Młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się w obchody 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W dniu 13 kwietnia odbył się uroczysty apel połączony z projekcją filmu A. Wajdy „Katyń”. W każdej klasie wykonano gazetki ścienne poświęcone tej tematyce. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o tematyce katyńskiej. W dniu 16 kwietnia nasi uczniowie uczcili również pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem uczestnicząc w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Żurawicy. W dniu 25 kwietnia 2010 Harcerska Orkiestra Dęta ZHP działająca w Gimnazjum w Żurawicy wykona oprawę muzyczną Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym w Przemyślu w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej.

GMINNY TURNIEJ BRD

W dniu 24.03.2010 nasze gimnazjum było organizatorem Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach miał na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym naszej młodzieży. Patronował mu Wójt Gminy Żurawica Janusz Szabaga. Zmagania zawodników odbywały się pod czujnym okiem Kierownika Posterunku Policji w Żurawicy pana Jerzego Kruczka. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych : Szkoła Podstawowa w Bolestraszycach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurawicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żurawicy oraz gimnazjów: Gimnazjum w Orzechowcach i Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy. Konkurs składał się z dwóch części : teoretycznej ( znajomość przepisów w ruchu drogowym) oraz praktycznej ( jazda na rowerowym torze przeszkód). >>

SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE "TWIERDZA PRZEMYŚL"

26 marca 2010 w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się finał IX edycji konkursu historycznego „Twierdza Przemyśl”. W konkursie wzięło udział 75 uczniów z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie historii Twierdzy Przemyśl. Do finału ostatecznie zakwalifikowało się 7 uczniów z gimnazjum, w tym uczeń naszej szkoły, Piotr Pstrąg z klasy III b. Wypowiedzi uczestników oceniali jurorzy w składzie: Jacek Błoński (MNZP), Tomasz Idzikowski (PWSW) i Grzegorz Poznański (TPN), którzy wyłonili zwycięzców. Uczeń Piotr Pstrąg, który reprezentował naszą szkołą zajął II miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!!!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Niech tegoroczna Wielkanoc 
będzie prawdziwie radosna,
 przyniesie spokój i spełnienie,
pozwoli odrodzić się dobru i prawdzie.

KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM "CZYTAM, ROZUMIEM, ODNOSZĘ SUKCES"

24 marca 2010r. w bibliotece szkolnej odbył się III Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Czytam, rozumiem, odnoszę sukces’. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie w ciągu 45 minut zapoznali się z przygotowanym tekstem i udzielili odpowiedzi na 5 pytań. Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów: I miejsce zajęła Paulina Furtak z klasy III c, która zdobyła 25 punktów. Wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali 24 punkty: Jakub Pomykalski, kl. III a, Karolina Furtak, kl. II c, Emilia Godzień, kl. II c. Konkurs był dla uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia stopnia opanowania umiejętności czytania ze zrozumieniem. Najlepsi zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W GIMNAZJUM

Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum w Żurawicy 17-19.03.2010
"Bądźmy świadkami Miłości"
Prowadzi: ks. Paweł Kaszuba

Środa - 17.03.2010
12:00 - Konferencja "Bóg kocha ciebie dzisiaj" - Dlaczego tego nie doświadczam?
12:45 - Msza św z homilią - Dlaczego tej miłości nie doświadczam?

Czwartek - 18.03.2010
11:00 - Konferencja: To ja odrzucam miłość
12:00 - Msza św. homilia - Jezusowe królestwo miłości

Piątek - 19.03.2010 św Józefa (odpust)
11:00 - Msza św., odpustowa

ŚWIĘTO KOBIET W NASZEJ SZKOLE

W dniu 08.03.2010 r. w auli naszego gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie, które poświęcone było wszystkim kobietom z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie przygotowali koncert życzeń, kabaret i pokaz tańca współczesnego. Magda i Jakub z klasy III a w eleganckim stylu poprowadzili koncert życzeń. Pierwszą piosenkę pt. „Być kobietą” w wykonaniu Weroniki z klasy III c zadedykowano wszystkim paniom pracującym w gimnazjum.>>

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

LaureaciW dniu 11 lutego 2010 r. w Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap konkursu chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 3b Paweł Blecharczyk został laureatem tego konkursu. Dzięki temu Paweł zwolniony jest z egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej, otrzymując przy tym maksymalną ilość punktów.

Mamy również dwóch finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych: uczeń klasy III b Wojciech Bryliński  został finalistą konkursu biologicznego, a Paulina Furtak, uczennica klasy III c została finalistką konkursu języka niemieckiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

FERIE 2010

W dniach od 15.02-19.02.2010r. (tj. od poniedziałku do piątku) w Gimnazjum w Żurawicy odbywać się będą zajęcia dla młodzieży w ramach programu „Ferie 2010”. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele gimnazjum oraz pracownicy szkoły.

W programie:

Codziennie:

  • od godz.9:00-13:00 zajęcia w hali sportowej, zajęcia świetlicowe ( tenis stołowy, bilard)
  • od godz. 9:00- 13:00 warsztaty Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP
  • o godz. 11:00 – obiad

17.02.2010r. - Środa - godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia
18.02.2010r. - Czwartek -godz. 11:30 - wyjazd na krytą pływalnie do Jarosławia

FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Gimnazjada

W hali sportowej Gimnazjum w Żurawicy dnia 12.02.2010r. po raz pierwszy w historii odbył się finał wojewódzki Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie w unihokeju chłopców w kategorii Szkół Gimnazjalnych.

 


1.Organizator:
PWSZS w Rzeszowie – mgr Jacek Bigus
Gimnazjum w Żurawicy – mgr Rafał Korczyński, dyrektor szkoły mgr Jan Semków, UKS Pancerni Żurawica
2. Nagrody:
Puchary za miejsca I-IV, dyplomy I - IX : PWSZS w Rzeszowie
3. Sędzia gł. zawodów:
Krzysztof Jasiewicz, Jakub Skolarczyk, Mateusz Dudziak (Polski Związek Unihokeja)
4. System rozgrywek:
III grupy każdy z każdym 2x5’, z rozstawieniem drużyn z półfinałów woj.; baraże drużyn z 2 miejsc, finały z udziałem trzech najlepszych drużyn z grup i jednej z meczów barażowych dla drużyn z drugich miejsc - każdy z każdym z zaliczeniem 1 wyniku z fazy grupowej – razem 17 meczów.

Komunikat końcowy

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,504,348 Unikalnych wizyt