December 11 2018 15:46:24

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Żurawica - Winsum

Szkoła HolenderskaW dniach od 4 do 10 października 2009r. uczniowie Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy brali udział w spotkaniu z uczniami szkoły Holenderskiej Wessel GansfortCollege w miejscowości Winsum. Wyjazd polskich uczniów jest pierwszym etapem nowo zapoczątkowanej współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołą w Żurawicy i Winsum. Kolejne spotkanie młodzieży polskiej i holenderskiej planowane jest na czerwiec 2010r. w Żurawicy. (Więcej)

Święto Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego

W dniu 7 października 2009 w naszej szkole odbyło się  Święto  Patrona  Szkoły. Wszyscy uczniowie o godzinie 10.30 spotkali się w Kościele Parafialnym  na uroczystej  Mszy Świętej. Ks. Proboszcz Marian Hofman wygłosił stosowne kazanie, któro przypominało wszystkim o naszym patronie 2 Pułku Pancernym. Następnie o godz. 12.00 uczniowie i nauczyciele  zgromadzili się w auli, gdzie w ramach profilaktyki antynarkotykowej, odbył się spektakl „Wspomnienia narkomanki”. Główna bohaterka dokładnie odtworzyła historię wplatania  się w uzależnienie młodej dziewczyny, w dość czytelny sposób pokazała jak łatwo zniewolić się od narkotyków.

PlakatTwórcą spektaklu był Marek Tercz- poeta, pieśniarz, kompozytor. Zdobywca wielu nagród min. Laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu Piosenki w Opolu (z Piwnicą pod Baranami)

Spektakl oparty był na podstawie książki Barbary Rosiek „ Pamiętnik narkomanki”

Profilaktyka niewłaściwych zachowań młodzieży

W dniu 29.09.2009 r. w Gimnazjum w Żurawicy odbyło się spotkanie policjantki z wydziału prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu pani Anny Kupeckiej z uczniami klas I. Uczniowie mieli możliowść poszerzenia swojej wiedzy w zakresie tematyki związanej z odpowiedzialnością karną osoby nieletniej oraz demoralizacją i konsekwencją niewłaściwych zachowań młodzieży.

Projekt edukacyjny "Udziel pomocy - uratuj życie"

W ramach projektu edukacyjnego przygotowanego przez pedagoga szkolnego "UDZIEL POMOCY -URATUJ ŻYCIE" w dniu 22.09.2009 r. w Gimnazjum w Żurawicy odbyło się spotkanie policjantki z Komendy Miejskiej Policji z Przemyśla; wydział prewencji pani Anny Kupeckiej z uczniami klas III.

Policjantka Anna Kupecka, przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat:

-najczęstszych przyczyn wypadków komunikacyjnych,
-konsekwencji poruszania się po drodze bez kart motorowerowych,
-konsekwencji jazdy w stanie upojenia alkoholowego,
-biernego pasażera,
-niewłaściwego poruszania się po drodze rowerzystów (brak kasków), pieszych,
-odpowiedzialności nieletniego w wieku 15 lat.

Wybory do Samorządu Szkolnego!

W dniu 9 września 2009 r. w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Na wybory przybyli przedstawiciele każdej z klas. Po oddaniu głosów opiekun Samorządu Szkolnego p. Fin ogłosiła wyniki wyborów. Przewodniczącą Samorządu została Weronika Szumełda, zastępcą - Artur Sowa, sekretarzem - Paulina Furtak i skarbnikiem - Kamil Mazur. Oprócz Samorządu wybrano sekcje dekoracyjną i organizacyjną oraz Poczet Sztandarowy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

WITAJ SZKOŁO!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2009/2010. Uczniom naszej szkoły życzymy jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom samych sukcesów w pracy z uczniami.