April 24 2019 18:57:26
Nawigacja
· Strona główna
· Patron
· Statut
· Historia szkoły
· Dyrekcja
· Grono Pedagogiczne
· Dyżury nauczycieli
· Pedagog
· Administracja
· Biblioteka
· Zajęcia pozalekcyjne
· Baza dydaktyczna
· Wymiana międzynarodowa
· Egzamin gimnazjalny
· Galeria zdjęć
· Linki
· Kontakt

· Zaloguj
PODSUMOWANIE PROJEKTU "UDZIEL POMOCY - URATUJ ŻYCIE"

W dniu 08.02.2010 r. w auli naszego gimnazjum odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące projekt „Udziel pomocy – uratuj życie”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Żurawica pan Janusz Szabaga, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty pani Małgorzata Blicharska, Komendant Hufca ZHP w Przemyślu hm. Jadwiga Turek, dr Agnieszka Blecharczyk, ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Piotr Laskowski i Tomasz Tomków. Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny na temat „Pomagając innym pomagasz również sobie”. Następnie koordynator projektu - pedagog szkolny przedstawił prezentację multimedialną z realizacji projektu. Uczniom klas trzecich, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin z udzielania pierwszej pomocy uroczyście zostały wręczone zaświadczenia i akcesoria niezbędne ratownikom, takie jak: rękawiczki i maseczki do resuscytacji. Spotkanie zakończyło się w hali sportowej, gdzie uczniowie pod kierunkiem ratowników zaprezentowali wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu, udzielając pierwszej pomocy w zainscenizowanych sytuacjach. Galeria zdjęć.

BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE!

9 lutego 2010 roku w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym dniu rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na plakat promujący hasło „Bądź bezpieczny w Internecie!”. Celem konkursu było włączenie się w kampanię społeczną "Dzień Bezpiecznego Internetu", inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej dzieci. Najlepszy plakat wykonała Marzena Richter z klasy II b. W ramach obchodów DBI odbyły się zajęcia w klasach pierwszych z pedagogiem szkolnym na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Członkowie Koła Czytelniczo- Multimedialnego wykonali również broszury informacyjne o najczęstszych zagrożeniach w sieci.

KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, biorą udział w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W tym roku szkolnym również możemy poszczycić się już sukcesami. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się bowiem następujący uczniowie:
Konkurs biologiczny:
• Wojciech Bryliński, kl. III b

Konkurs chemiczny:
• Paweł Blecharczyk, kl. III b

Konkurs języka niemieckiego:
• Paulina Furtak, kl. III c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Informujemy, że spotkanie dyrektora i wychowawców klas z rodzicami odbędzie sie dnia 9 lutego (wtorek). Porządek spotkania:

  • Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły o godz. 17:00 - zapoznanie z pracą szkoły w I semestrze 2009/2010, sprawy bieżące.
  • Spotkanie z wychowawcami klas o godz. 17:30


Serdecznie zapraszamy !

 

POKAZ "ODLOTOWA FIZYKA Z WSK PZL-RZESZÓW"

Uczniowie naszego gimnazjum w dniu 15.01.2010 r. uczestniczyli w pokazie „Odlotowa fizyka z WSK PZL - Rzeszów" w ramach programu „Czas na Inżyniera”. Była to interaktywna lekcja obejmująca treści z zakresu fizyki i techniki. Miała na celu rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi i lotnictwem wśród uczniów. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież obejrzała ciekawe doświadczenia, które w większości nie byłyby możliwe do wykonania w naszej pracowni fizycznej. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym, liczymy na dalszą współpracę. Galeria zdjęć

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 13-15 stycznia 2010 roku trwał w naszej szkole próbny egzamin gimnazjalny organizowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Pierwszego dnia uczniowie klas trzecich pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych. W drugim dniu egzaminu gimnazjaliści zmierzyli się z testem obejmującym zagadnienia z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Do rozwiązania mieli 34 zadania, które zbadają nie tylko ich wiedzę, ale i umiejętność wyszukiwania i stosowania informacji czy wskazywania i opisywania faktów, związków i zależności. Natomiast 15 stycznia odbył się próbny egzamin z języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Egzamin próbny był dla uczniów klas trzecich sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności przed ogólnopolskim egzaminem gimnazjalnym, który w tym roku odbędzie się w dniach 27 - 29 kwietnia 2010 roku.

Arkusze pytań i odpowiedzi z Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego

Wesołych Świąt !!!

Wesołych Świąt

Niech Święta Bożego Narodzenia
i Wigilijny wieczór upłyną Wam
w szczęściu i radości
przy staropolskich kolędach
i zapachu świerkowej gałązki,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością
i szczęściem.

 

Spotkanie Wigilijne

22 grudnia w świątecznie udekorowanej auli naszego gimnazjum odbyło się Spotkanie Wigilijne. Uczniowie zasiedli wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami szkoły przy wigilijnych stołach. Życzenia świąteczne złożył wszystkim ks. Marian Hofman, dyrektor gimnazjum Jan Semków oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Weronika Szumełda. Wszyscy zgromadzeni wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego i Harcerskiej Orkiestry Dętej ZHP działającej w Gimnazjum w Żurawicy. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw. Były więc pierogi, czerwony barszcz z uszkami, ryba po grecku oraz inne przysmaki. Śpiewano polskie kolędy, dzielono się opłatkiem. Był to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły.

Najładniejsze dekoracje świąteczne

W dniu 22 grudnia 2009 roku, podczas spotkania wigilijnego w naszej szkole, zostały zaprezentowane najładniejsze dekoracje świąteczne. Spośród wszystkich prac, które uczniowie wykonali na zajęciach technicznych pod kierunkiem pana Marka Jaremczuka wybrano 4 najpiękniejsze . W kategorii stroik świąteczny wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II b Agata Banaś, w kategorii choinka elektroniczna wyróżnienie otrzymał uczeń klasy III b Paweł Blecharczyk, w kategorii kartka świąteczna na wyróżnienie zasłużyła praca ucznia klasy II c Macieja Ignatowskiego i w kategorii szopka bożonarodzeniowa wyróżniony został uczeń klasy III c Karol Bracio. Wszystkim wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy i słodkie upominki. GRATULUJEMY!!

Góra Grosza 2009

Góra Grosza 2009Nasze gimnazjum, jak co roku, przyłączyło się do akcji „Góra Grosza 2009” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dotychczasowe edycje akcji utwierdziły wszystkich w przekonaniu, jakie znaczenie może mieć jeden grosz. Uczniowie naszej szkoły entuzjastycznie odnieśli się do akcji i chętnie zbierali „grosz do grosza”. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową, a zebrane pieniądze z wejściówek przeznaczono na akcję Góra Grosza. Ogłoszono również konkurs dla klas. Najwięcej grosików zebrała klasa II c. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę od Pana Dyrektora i Grona Pedagogicznego „Dzień bez pytania”.

„Mniej uczyć, więcej kształcić, a najwięcej wychowywać”- to motto naszej szkoły, które dzięki takim akcjom nie jest pustym sloganem, lecz pozwala uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych.

Za udział w akcji dziękujemy!!!

Lekcja z historii najnowszej z IPN

Historia z IPNDnia 10 grudnia 2009 roku odbyła się w naszej szkole lekcja historii z udziałem uczniów klas trzecich przeprowadzona przez przedstawicielkę Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie – panią Małgorzatę Rebizant-Łukaszek. Tematem lekcji było „PRL – państwo totalitarne? Próba odpowiedzi na to pytanie była dla uczniów nie tylko swoistym podsumowaniem historii lat 1944–1989, ale i znakomitym przypomnieniem cech ustrojów totalitarnych.

Licznik
Do zakończenia roku pozostało:

Reklama
Dziecko w sieci

Filmoteka Szkolna

Szachy do szkół

button

Wygenerowano w sekund: 0.01 2,504,347 Unikalnych wizyt